Didžiausių priešų Graikijoje mūšyje – dar vienas „Olympiakos“ kirtis „Panathinaikos“ Lietuviai buvo blankūs

Eurolygoje ketvirtadienį susikirto dviejų amžinų Graikijos varžovų keliai – Pirėjo „Olympiakos“ kovojo prieš Atėnų „Panathinaikos“. Ir kaip visada, tokia priešprieša nepasėjo be dramos – po sunkios ir nenuspėjamos kovos pergalę šventė „Olympiakos“ 71:65 (7:17, 26:16, 15:9, 23:23). Tai antrasis kartas šiame Eurolygos sezone, kai Pirėjus susitvarko su Atėnais.

Marius Grigonis <br>G.Bitvinsko nuotr.

Mar 14, 2024, 7:22 PM, atnaujinta Mar 14, 2024, 9:59 PM

Dvikovą sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie ramiai žaisdami išsiveržė į priekį 14:7, o paskutinę kėlinio minutę ir net 17:7. Tačiau antrame kėlinyje viskas apsivertė aukštyn kojomis – „Olympiakos“ per 3 minutes sumažino atsilikimą iki 18:19.

„Panathinaikos“ sugebėjo išlaikyti 1–3 taškų persvarą, o baigiantis kėliniui buvo pabėgęs 33:28. Vis dėlto komandos išėjo ilsėtis esant lygiam rezultatui 33:33.

Trečiame kėlinyje Pirėjaus krepšininkai šovė į priekį 47:36 ir „Panathinaikos“ turėjo rimtų problemų.

Prieš lemiamą ketvirtį šeimininkai pirmavo 48:42. Sužaidus 3 min. skirtumas sumenko iki 49:52, bet „Olympiakos“ išlaikė persvarą.

Likus grumtis 3 minutes šeimininkai pirmavo 63:59, o paskutinę minutę 67:60 bei šventė pergalę.

I.Brazdeikis aikštėje praleido tik 2 minutes, per kurias spėjo pataikyti tritaškį.

Tuo tarpu M.Grigonis per 18 minučių pelnė 7 taškus (0/1 dvitaškio, 2/6 tritaškių, 1/2 baudų metimų).

„Olympiakos“: Mosesas Wrightas 19 (9/9 dvitaškių), Alecas Petersas 11 (5 atk. kam., 1/4 tritaškių), Kostas Papanikolaou 9 (2/4 tritaškių).

„Panathinaikos“: Kendrickas Nunnas 17 (4/5 tritaškių, 7 klaidos), Konstantinos Mitoglou (16 atk. kam.) ir Mathias Lessortas (6 atk. kam.) po 11, Kostas Sloukas ir Marius Grigonis (2/6 tritaškių) po 7.

Tiek M.Grigonio vedamas „Panathinaikos“, tiek ir I.Brazdeikio atstovaujamas „Olympiakos“ žengia tarp lyderių – abi ekipos turi po 18 laimėjimų.

Pirėjo krepšininkai turi jau šešių pergalių iš eilės seriją, o praėjusiame ture įveikė Bolonijos „Virtus“ 74:69.

„Panathinaikos“ iki ketvirtadienio mačo buvo laimėję tris dvikovas iš eilės, praėjusią savaitę sutriuškinę Vilerbano ASVEL 85:67.

Pirmame rate „Olympiakos“ sugebėjo išvykoje įveikti „Panathinaikos“ 88:77.