Šaras su „Fenerbahce“ pasiekė Eurolygoje taškų rekordą – nušlavė ispanų „Valencia“

Šarūno Jasikevičiaus treniruojamas Stambulo „Fenerbahce“ klubas namie ketvirtadienį kovojo su ispanų „Valencia“ atstovais ir jau trečiame kėlinyje turėjo solidžią persvarą, kuri garantavo galingą pergalę 118:88 (22:19, 35:18, 28:24, 33:27). Turkai atsirevanšavo ispanams už nesėkmę pirmame rate.

Šarūnas Jasikevičius<br>G.Šiupario nuotr.

Mar 14, 2024, 7:22 PM, atnaujinta Mar 14, 2024, 11:50 PM

„Fenerbahce“ tai buvo rezultatyviausios šios sezono rungtynes turnyre. Ankstesnis rekordas buvo pasiektas kovo 1 dieną, kai akistatoje su Vitorijos „Baskonia“ turkai įmetė 111 taškų ir mačą laimėjo 111:96.

Nors ispanai pirmame kėlinyje atsilaikė, „Fenerbahce“ smogė antrojo kėlinio pradžioje, kai laimėjo atkarpą 14:2 ir atitrūko 36:21.

Trečiame kėlinyje praraja tik didėjo – 73:47 ir mačo nugalėtojas iš esmės buvo jau aiškus. Turkai pataikė net 24 tritaškius iš 38 galimų.

Tai naujasis tritaškių rekordas Eurolygoje. Prieš tai šis pasiekimas priklausė kitam Stambulo klubui „Anadolu Efes“ – 2021 metų sezone ekipa per mačą įmetė 22 tritaškius.

„Fenerbahce“: Tyleris Dorsey 28 (2/5 dvit., 8/9 trit.), Nigelas Hayesas-Davisas 21 (4/7 trit.), Scottie Wilbekinas 20 (6/10 trit.), Tarikas Biberovičius 12.

„Valencia“: Brandonas Daviesas 18 (3/4 dvit., 2/4 trit., 6/6 baud., 29 n. b.), Jaredas Harperis ir Justinas Andersonas po 12, Damienas Inglisas 10 (5/5 dvit.).

Praėjusiame ture turkų klubas 89:79 palaužė pirmaujantį Madrido „Real“.

Iš viso Šaro kariauna yra laimėjusi tris mačus iš eilės. Tuo tarpu „Valencia“ pateko į nesėkmių ruožą, pralaimėję jau keturias dvikovas iš eilės.

Praėjusią savaitę „Valencia“ nusileido „Barcelona“ žaidėjams 78:88.

Pirmame rate ispanai namie palaužė turkus 77:74.