Sandorį su sirgaliais sudaręs A. Trinchieri nutraukė užduotą klausimą: „Net nenoriu apie tai kalbėti“

Nedidelė, neryški, bet vis dar gyva – tokia yra Kauno „Žalgirio“ (13/18) Eurolygos įkrintamųjų varžybų viltis. Ją Lietuvos čempionai vis dar išsaugojo ir po daug jėgų pareikalavusios dvigubos turnyro savaitės. Antradienį po Andrea Trinchieri auklėtinių kojomis krito Bolonijos „Virtus“, o ketvirtadienį – Vitorijos „Baskonia“(16/15) klubas su Tadu Sedekerskiu priešakyje.

Rungtynių akimrika.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (28)

Mar 21, 2024, 10:36 PM, atnaujinta Mar 22, 2024, 12:29 PM

„Žalgiris“ laimėjo dvikovą 94:76.

„Tai buvo „oho“ savaitė. Du stiprūs varžovai, dvi galingos pergalės. Šį vakarą viršijome savo lūkesčius – prašiau vaikinų būti dar labiau agresyvesniais, kad jie būtų dar energingesni ir mes sužaidėme dar geresnes rungtynes. Turėjome gerą koncentraciją, kontroliavome žaidimą visas 40 minučių.

Nepasakyčiau, kad esu nustebęs rezultatu, bet esu sužavėtas požiūriu, nes dviguboje Eurolygos savaitėje labai sunku po sėkmingų pirmųjų rungtynių išlaikyti tokį pat emocinį ir fizinį lygį.

Šiose rungtynėse mes jį pakėlėme į dar aukštesnį lygį, laimėjome dar vienerias neįtikėtinas rungtynes“, – po pergalės kalbėjo „Žalgirį“ treniruojantis A.Trinchieri.

Ketvirtadienio vakarą į Nemuno salą sugūžėjo nemažai Estijos sirgalių – būtent Vitorijos ekipos garbę gina du žaidėjai iš Estijos – M.Kotsaras ir S.Raieste.

Keli tūkstančiai estų mačo pradžioje priminė apie save, bet greitai buvo nutildyti – jau įpusėjus pirmajam ketvirčiui „Žalgiris“ smogė varžovams galingą smūgį ir ėmė krautis pranašumą.

Po pirmųjų dešimties minučių Kauno klubas buvo priekyje 25:17.

Antrasis kėlinys taip pat vyko pagal kauniečių scenarijų – pirmoje ketvirčio pusėje A.Trinchieri auklėtiniai visiškai užsmaugė baskų puolimą, o Duško Ivanovičiui teko vis dažniau griebtis už savo praplikusios galvos.

K.Hayeso ir K.Evanso užkurtas Kauno klubas sėkmingai užbaigė pirmąją mačo dalį ir į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudamas 48:34.

Po pertraukos „Baskonia“ prisiminė, kad gali pataikyti tolimus metimus – pirmoje rungtynių dalyje nė vieno tritaškio nepataikę svečiai prapliupo tolimais metimais ir įpusėjus trečiajam ketvirčiui priartėjo prie kauniečių.

Priešininkus prie savo nugaros pajutę „Žalgirio“ krepšininkai nepasimetė – patys atsakė efektyviomis tritaškių salvėmis, įkaitusi arena pradėjo banguoti, o Lietuvos čempionai prieš ketvirtąjį kėlinį vėl atstatė 14 taškų pranašumą – 71:57.

Ketvirtajame kėlinyje tęsėsi „Žalgirio“ skrydis, kuris rungtynių pabaigoje pasiekė savo tikslą – labai svarbią pergalę.

Primename, kad pirmosios komandų tarpusavio rungtynės praėjusių metų rudenį baigėsi kauniečių pergale 99:82. Tąsyk prie Kauno komandos vairo dar stovėjo Kazys Maskvytis.

Sėkmingą atkarpą Kauno klubas pratęsti sieks ir bilietą į įkrintamąsias varžybas toliau medžios kitą savaitę – šį kartą į Nemuno sala atvyks Milano „Olimpia“ su krepšinio profesoriumi E.Messina priešakyje.

– Kiek prie sėkmingos dvigubos savaitės prisidėjo „Žalgirio“ arenos atmosfera? buvo paklausta A.Trinchieri.

– Atmosfera buvo neįtikėtina. Manau, kad sirgaliai yra trenerio nusikaltimo bendrininkai, mes esame sudarę gerą sandorį su jais. Jie, kaip ir aš, stumia žaidėjus, kad jie žaistų dar kiečiau.

– „Baskonia“ yra viena iš geriausiai tritaškius metančių Eurolygos komandų. Kiek didelis raktas į pergalę buvo akcentas gynybai prieš tolimus metimus?

– „Baskonia“ yra labai gerai puolime žaidžianti komanda, kuri laikosi gero tempo, turi daug mesti mėgstančių ir galinčių žaidėjų. Kai nėra daug laiko pasiruošti, dėmesį tenka skirti mikroskopiniams dalykams, šiuo atveju tai buvo tritaškiai.

Buvome agresyvūs ties tritaškio linija, tai buvo raktas į pergalę. Kai žaidi prieš tokią komandą, tu turi gerai žinoti, ką nori pasiimti ir ką nori iš jų atimti.

– Šią akimirką esate lentelėje priklausomi ne tik nuo savęs... (treneris nutraukė klausimą).

– Net nenoriu apie tai kalbėti, noriu, kad mano komanda mėgautųsi šia savaite. Praeityje turėjome sunkią atkarpą – traumos, praradome ritmą, bet su tinkamu požiūriu atsispyrėme ir sužaidėme dvejas geras rungtynes.

Žinau, kad toks jūsų darbas, bet ne čia reikia skirti koncentraciją po šių rungtynių.