EUROLYGA 2023

Sunkiaatlečių treneris B. Vyšniauskas apie dopingo skandalą: „Kažką rado pas kažkurį sportininką“

Lietuvos sunkiaatlečiai į Londoną nevyks. Nepaisant to, kad šalies sunkiosios atletikos rinktinė lyg ir buvo užsitikrinusi vieno sunkumų kilnotojo vietą olimpiadoje, Tarptautinė sunkiosios atletikos federacija (IWF) neįvardijo Lietuvos, kaip žaidynių dalyvės, savo birželio 26-osios sprendime.

Sklinda gandai, kad dopingo kontrolieriai pagavo didžiausia Lietuvos sunkiosios atletikos viltimi laikytą A. Didžbalį (dešinėje).<br>M. Kulbis
Sklinda gandai, kad dopingo kontrolieriai pagavo didžiausia Lietuvos sunkiosios atletikos viltimi laikytą A. Didžbalį (dešinėje).<br>M. Kulbis
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

2012-07-10 11:46, atnaujinta 2018-03-18 07:09

Balandį per Europos čempionatą Turkijoje lietuvių komanda bendru pasirodymu surinko tiek taškų, kad užsitikrino vietą olimpinėse žaidynėse.

Vis dėlto šiuos taškų skaičiavimus pakoregavo dopingo testas.

Lietuvos rinktinės treneris Bronius Vyšniauskas jau po birželio 26-osios tikino, kad rinksis, ką deleguoti į olimpines žaidynes iš dviejų sunkiaatlečių: Europos vicečempiono Aurimo Didžbalio ir formą įgaunančio savo sūnaus Ramūno pagal jų pasiekimus turnyre Gdanske (Lenkijoje), kuriame šie sunkiaatlečiai dalyvauja šiuo metu.

„Aš apie tarptautinės federacijos verdiktą sužinojau tiktai penktadienį,“ – sportas.info tvirtino B. Vyšniauskas.

Jis teigė nežinąs, kurio sportininko organizme aptikta draudžiamų preparatų.

„Kažką rado pas kažkurį sportininką. Negaliu dabar jums atsakyti konkrečiai pas kurį. Šiuo metu laukiame. Turėtų ateiti oficialus tarptautinės federacijos atsakymas – kurio sportininko organizme jie buvo rasti“, – sakė Lietuvos sunkiosios atletikos rinktinės treneris.

Be A. Didžbalio ir R. Vyšniausko, Europos pirmenybėse Turkijoje dar dalyvavo Donatas Anuškevičius, Marius Mickevičius, Žygimantas Stanulis ir Vincas Slevinskis.

Paklaustas, ką jis pats įtaria, B. Vyšniauskas atsisakė įtariamąjį įvardinti.

„Maža, ką aš galvoju. Tikrai nesakysiu to. Kad nebūtų taip, kad žmogų nekaltai apkaltinau. Ir šiaip, man labai nesinori tuo tikėti. Bet taip yra – tai faktas. Visus šešis mūsų sportininkus tikrino ir pas kažkurį rado. Nors atrodo – negalėjo juk nė pas vieną rasti. Visi mes vienodai maitinamės, gyvenam visi kartu...“ – stebėjosi treneris.

Jis atmeta IWF klaidos galimybę.

„Ne, jokios apeliacijos nerašysime. Ne šiaip sau juk taip nutarė. Juk tikrai nustatė, kad kažkas uždrausto buvo kažkurio mūsų sportininko organizme,“ – įsitikinęs B. Vyšniauskas.

Kuluaruose sklinda gandai, kad dopingo kontrolieriai pagavo didžiausia Lietuvos sunkiosios atletikos viltimi laikytą 21 metų svorio kategorijos iki 94 kg Europos čempionato Turkijoje sidabro medalininką A. Didžbalį.

Dopingo skandalai Lietuvos sunkiajai atletikai nėra naujiena. Dar 1997-aisiais po pasaulio čempionato Tailande R. Vyšniausko organizme aptikta anabolinių steroidų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.