Favoritų mūšyje Ispanija amerikiečių krepšininkams priešinosi vos kėlinį

Pirmąją nesėkmę po septynių pergalių iš eilės pasirengimo Londono olimpinėms žaidynėms etape patyrė Europos čempionė Ispanijos rinktinė, kuri Barselonoje antradienį 78:100 (23:21, 17:27, 20:26, 18:26) nusileido olimpiados favoritais krepšinio turnyre tituluojamiems JAV krepšininkams.

JAV ir Ispanijos rinktinių dvikovos momentas.<br>AP

2012-07-25 08:18, atnaujinta 2018-03-17 21:15

Nors krepšinio specialistai tikina, jog šios dvi rinktinės be vargo pasieks olimpinį finalą ir ten aiškinsis aukso medalių laimėtoją, šįkart kova aikštėjevyko vos vieną pirmąjį kėlinį. Vėliau amerikiečiai nutolo ir iškovojo užtikrintą pergalę.

Susitikimą tolimu metimu pradėjo JAV rinktinė, tačiau aukštaūgių vedini ispanai pelnė dešimt taškų be atsako ir sužaidus tris minutes aikštės šeimininkai buvo priekyje - 10:3. Amerikiečiai sumažino atsilikimą iki 11:14, tačiau šeimininkai šovė į priekį 22:13. Po JAV rinktinės minutės pertraukėlės šios ekipos žaidėjai įsibėgėjo ir po pirmojo juos nuo ispanų skyrė tik 2 taškai - 23:21.

Antrojo kėlinio pradžia sėkmingiau susiklostė JAV rinktinei, kuri laimėjo trijų minučių atkarpą 7:3, o LeBronas Jamesas tolimu metimu pirmą kartą nuo pirmosios susitikimo minutės sugrąžino persvarą amerikiečiams - 28:26. Likus žaisti tris minutes L. Jamesas metimu iš po krepšio baigė greitą JAV rinktinės ataką ir padidino svečių atotrūkį iki penkių taškų - 37:32, o nesustabdomai žaidęs Carmelo Anthony pridėjo dar penkis taškus - 42:32.

Nors ispanai dar bandė priešintis, tačiau jiems daugiau nepasisekė sumažinti skirtumo, o trečiojo kėlinio viduryje JAV krepšininkai pasiekė dvidešimties taškų ribą - 69:48.

Amerikiečiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 36-28 ir pataikė net 13 tritaškių iš 23 (56,5 proc.).

JAV rinktinei C. Anthony pelnė 27 taškus (tritaškiai 5/8), L. Jamesas 25, K. Durantas 13, R. Westbrookas 9, J. Hardenas 7, K. Bryantas 6, Ch. Paulas 5, D. Williamsas 4, K. Love'as ir T. Chandleris - po 2.

Ispanijai P. Gasolis įmetė 19 taškų, S. Ibaka 16, J. Navarro 11, R. Fernandezas 8, V. Claveras ir F. Reyesas - po 7, J. Calderonas 4, V. Sada 3, F. San Emeterio 2, S. Lullas 1.

Londono olimpinėse žaidynėse, vyksiančiose liepos 27 - rugpjūčio 12 dienomis, JAV krepšininkai žais A grupėje su Lietuvos, Tuniso, Prancūzijos, Nigerijos ir Argentinos komandomis.    Ispanai rungtyniaus B grupėje su Kinijos, Didžiosios Britanijos, Brazilijos, Australijos ir Rusijos rinktinėmis.