Irkluotojas M. Griškonis į varžybų ketvirtfinalį patekti galės tik per paguodos plaukimą

Sėkmingą šios dienos lietuvių pasirodymą Londono žaidynėse nutraukė irkluotojas Mindaugas Griškonis, nesugebėjęs iš pirmo bandymo patekti į vienviečių valčių rungties ketvirtfinalį. Dukart Europos čempionas atrankos varžybose tarp šešių dalyvių užėmė tik ketvirtąją poziciją, nors distancijos pusiaukelėje buvo antras. Į kitą varžybų etapą iš kiekvieno kvalifikacijos plaukimo pateko po tris geriausiai pasirodžiusius irkluotojus. O dar po tris  sportininkus išvisų atrankos grupių sekmadienį kovos paguodos plaukime – jo laimėtojas gaus kelialapį į kitą varžybų etapą.

M. Griškonis sekmadienį dėl teisės toliau grumtis olimpiadoje kovos paguodos plaukime.<br>Reuters

Jul 28, 2012, 5:24 PM, atnaujinta Mar 17, 2018, 6:47 PM

Lietuvis nesistengė būti pirmuoju, kontroliavo plaukimo eigą ir pusiaukelėje buvo ramus – įsitaisė antroje vietoje. Tačiau po to M. Griškonis sumažino tempą ir liko ketvirtas. Nuo trečiojoje pozicijoje likusio bei paskutinį kelialapį į ketvirtfinalį iškovojusio dano Henriko Staphanseno Lietuvos irkluotojas atsiliko vos 0,24 sekundės. Antrajame atrankos plaukime pirmavo vokietis Marcelas Hackeris (6:43,80), o antras finišavo argentinietis Santiago Fernandezas (6:46,03). Penktą ir šeštąją vietą šiame plaukime užėmė atitinkamai Peru ir Honkongo irkluotojai.

Paguodos plaukime sekmadienį 11 val. 50 min. Lietuviui būtina finišą pasiekti pirmuoju.