M. Phelpsas 400 metrų kompleksinio plaukimo varžybose liko už borto, triumfavo R. Lochte

Garsusis JAV plaukikas ir olimpinė viltis Michaelas Phelpsas Londone 400 metrų kompleksinio plaukimo varžybose nuvylė aistruolius – amerikietis užėmė tik ketvirtąją vietą ir patyrė pirmąjį pralaimėjimą olimpiadoje per aštuonerius metus.

R. Lochte iškovojo aukso medalį (AP).

Jul 28, 2012, 11:36 PM, atnaujinta Mar 17, 2018, 6:41 PM

Olimpinį auksą iškovojo JAV atstovas Ryanas Lochte, kuriam taip pat priklauso pasaulio čempionato auksas, kurį jis pernai iškovojo Šanchajuje.

Praėjusiais metais šios rungties pasaulio čempionu tapęs amerikietis finale sugaišo 4 minutes 5,18 sekundės ir net 3,68 sekundės aplenkė antroje vietoje likusį brazilą Thiago Pereirą. Bronza atiteko japonui Kosukei Hagino (4:08,94), o keturiolikos olimpinių aukso medalių savininkas amerikietis Michaelas Phelpsas (4:09,28), kuris šioje distancijoje triumfavo Atėnuose ir Pekine, liko tik ketvirtas. 400 m laisvuoju stiliumi distancijoje triumfavęs Sunas Yangas tapo pirmuoju Kinijos plaukiku iškovojusiu olimpinį auksą. 20-metis plaukikas finale nuotolį nuplaukė per 3 minutes 40,07 sekundės ir, pagerinęs olimpinį rekordą, 1,92 sekundės aplenkė čempiono titulą ginusį korėjietį Parką Tae-Hwaną. Bronza džiaugėsi amerikietis Peteris Vanderkaay'us. Moterų 400 m kompleksinio plaukimo distancijoje triumfavo pasaulio rekordą pagerinusi kinė Ye Shiwen. Šešiolikmetė kinė nuotolį nuplaukė per 4 minutes 28,43 sekundės ir 1,02 sekundės pagerino ketverius metus australei Stephanie Rice priklausiusį rekordą. Sidabrą Londone iškovojo amerikietė Elizabeth Beisel (4:31,27), bronzą - kita Kinijos plaukikė Li Xuanxu (4:32,91). Čempionės titulą ginusi australė Stephanie Rice liko tik šešta. Vis tik Australijos plaukikai pirmąją varžybų dieną neliko be aukščiausiojo apdovanojimo - jį iškovojo Australijos moterų kvartetas, triumfavęs estafetėje 4 po 100 m laisvuoju stiliumi. Australės finale sugaišo 3 minutes 33,15 sekundės ir 0,64 sekundės aplenkė Pekino čempiones Olandijos plaukikes. Bronza atiteko JAV kvartetui - 3 minutės 34,24 sekundės.