Permainingas startas: buriuotoja G. Scheidt pasileido į olimpinio medalio medžioklę

Pekino olimpinių žaidynių vicečempionei Gintarei Scheidt teks gerokai pasistengti norint pažaboti nenuspėjamus britų salyno vėjus. Tuo 29 metų lietuvė įsitikino jau pirmą olimpinių buriavimo varžybų Londone dieną. Ji pirmadienį „Laser Radial” klasės pirmajame plaukime užėmė antrąją vietą, tačiau antrajame smarkiai smuko žemyn ir prarado iškovotas pozicijas. Lietuvės laikas buvo tik 13-as, o bendroje įskaitoje ji nusileido į 7-ąją poziciją.

G. Scheidt po pirmojo plaukimo lenkė net 39 varžoves iš 40-ies, bet antrajame suklupo (V. Balkūno nuotr.)

Jul 30, 2012, 4:50 PM, atnaujinta Mar 17, 2018, 5:45 PM

Viskas aukštyn kojomis apsivertė antrajame plaukime, kai G. Scheidt smuko žemyn. Per nesėkmingai susiklosčiusį bandymą ji net 2 min. 11 sek. atsiliko nuo lyderės A. Murphy ir liko 13-ta. Bendrojoje įskaitoje lietuvė iš 2-osios nusmuko į 7-ąją vietą. „Laser Radial“ varžybose, truksiančiose iki pat rugpjūčio 6-osios, dalyvauja 41 sportininkė. Per penkias dienas numatyta 10 plaukimų. Dešimt geriausių rugpjūčio 6-ąją kovos medalių lenktynėse.

Prieš G. Scheidt startą olimpines žaidynes Londone pirmasis iš Lietuvos buriuotojų pradėjo Rokas Milevičius.

Vyrų „Laser“ klasėje startavęs lietuvis pirmąjį plaukimą įveikė per 59 minutes 59 sekundes ir užėmė 39-ąją vietą tarp 49-ių startavusių šioje klasėje.

Finiše R. Milevičius 2 minutes ir 49 sekundes pralaimėjo pirmąjį plaukimą laimėjusiam ir pirmuoju lyderiu tapusiam Gvatemalos buriuotojui Juanui Ignacio Maegli Aguero.

Antrą vietą po pirmojo plaukimo užima pasaulio čempionas australas Tomas Slingsby, trečią - prancūzas Jeanas Baptiste Bernazas.