Dziudo meistras K. Bauža pralaimėjo pasaulio čempionui ir baigė olimpinę kelionę

Lietuvos dziudo imtyninkas (iki 90 kg) Karolis Bauža antrosiose Londono žaidynių varžybose pralaimėjo pasaulio čempionui graikui Ilijui Iliadžiui ir atsisveikino su olimpiniu turnyru.

K.Bauža (mėlynas kimono) stengėsi, bet neprilygo tituluotam varžovui iš Graikijos (Reuters nuotr.)<br>„Reuters“

Aug 1, 2012, 1:59 PM, atnaujinta Mar 17, 2018, 4:29 PM

25 metų lietuvis pirmojoje svorio kategorijos iki 90 kg imtyje po atkaklios kovos palaužė prancūzą Romainą Buffetą. K. Bauža šešioliktfinalyje lemiamus taškus pelnė dar neįpusėjus kovai, kai techniškai permetė patyrusį ir 10 cm aukštesnį varžovą.

K.Baužai tai buvo debiutas olimpinėse žaidynėse. Kitame etape lietuvio laukia pasaulio ir Europos čempionas Ilias Iliadis iš Graikijos. 25 metų atletas pirmoje kovoje nugalėjo Milaną Randlą iš Slovakijos.

Pastarąjį reikšmingą apdovanojimą K.Bauža buvo iškovojęs 2011 metais. Jis Liverpulyje vykusiose pasaulio taurės varžybose užėmė trečiąją vietą. Tais pačiais metais lietuvis taip pat trečiąja vieta tenkinosi pasaulio taurės varžybose Baku.

2010 metais K. Bauža pasaulio taurės varžybose užėmė antrąją vietą – tai geriausias lietuvio pasirodymas šiame turnyre. Tais pačiais metais vykusiame Europos čempionate Vienoje kovotojas liko trečias.

2009 metais K. Bauža yra tapęs Europos iki 23 metų čempionato nugalėtoju.