Rusijos krepšininkai tik po lemiamo tritaškio palaužė brazilus

Rusijos krepšinio rinktinė išsigelbėjo beveik pralaimėtose rungtynėse ir išlieka viena iš B grupės komandų, kuri dar nepralaimėjo Londono krepšinio turnyre. Trečiojo turo mače rusai 75:74 (15:20, 25:12, 19:21, 16:21) įveikė Braziliją ir savo sąskaitoje turi tris pergales. Brazilai liko su dviem laimėjimais. Pergalę lėmė ruso V. Fridzono tritaškis, kurį jis pelnė likus kovoti 4 sekundes.

Rusijos krepšininkai 75:74 nugalėjo brazilus (Reuters nuotr.).

Aug 2, 2012, 10:00 PM, atnaujinta Mar 17, 2018, 3:29 PM

Beveik visą mačą sąlygas diktavusi Rusijos ekipa „pramiegojo“ brazilų spurtą ir likus ketvirtame kėlinyje žaisti 2 min. 45 sek. atsiliko penkiais taškais - 65:70.

Kai švieslentė rodė, jog iki finalinės sirenos buvo likę žaisti 1 min. 15 sek., o rezultatas – 72:69 brazilų naudai, natūralizuotas Brazilijos žaidėjas Larry Tayloras nepataikė dviejų baudos metimų. Tuo pačiu atsakė ir rusas Aleksejus Švedas. Tačiau pastarasis ištaisė klaidą, likus žaisti 26 sek., pataikęs tritaškį ir išlyginęs rezultatą 72:72.

Per tas sekundes M. Huertas įsūdė  fantastišką dvitaškį ir rusų atakai pelnyti taškus paliko vos 6 sekundes.

Po dviejų minučių pertraukėlių, kurias paėmė abiejų komandų treneriai, Vitalijus Fridzonas pataikė tritaškį ir brazilai patyrė pirmąją nesėkmę Londono žaidynėse74:75.

Daugiausia taškų Brazilijai pelnė L. Barbosa – 16, L. Tayloras – 12. Rusijai A. Kirilenka įmetė 19 taškų, T. Mozgovas – 18, A. Švedas – 17 taškų.

Pirmosiose B grupės trečiojo turo rungtynėse Australijos krepšininkai 81:61 (21:22, 28:11, 12:19, 20:9) nugalėjo trečiąją nesėkmę patyrusią Kinijos ekipą ir išsaugojo galimybę iškovoti kelialapį į ketvirtfinalį, o paskutiniame susitikime Europos čempionė Ispanijos rinktinė susitinka su žaidynių šeimininke Didžiosios Britanijos komanda. B grupės turnyro lentelė (viena, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai)

1. Rusija        3 3 0 243:203 6

2. Brazilija 3 2 1 216:208 5

3. Ispanija 2 2 0 179:151 4

4. Australija 3 1 2 222:218 4

5. Kinija 3 0 3 196:251 3

6. D. Britanija 2 0 2 137:162 2

Į žaidynių ketvirtfinalį pateks keturios geriausios grupės ekipos.