Vengrijos plaukikas D. Gyurta be olimpinio aukso dar ir pagerino pasaulio rekordą

Šioje rungtyje lietuvis Mindaugas Sadauskas liko 28-as.

200 m plaukimo krūtine varžybų finale trečiadienį Atėnų olimpinių žaidynių vicečempionas ir dukart pasaulio čempionas 23-ejų vengras Danielis Gyurta 0,03 sek. pagerino pasaulio rekordą (Reuters nuotr.).

ELTA ir lrytas.lt inf.

Aug 2, 2012, 1:08 AM, atnaujinta Mar 17, 2018, 4:02 PM

Vengrijos plaukikas distanciją įveikė per 2 min. 7,28 sek. Ankstesnis pasaulio rekordas nuo 2009 metų liepos 30 dienos priklausė australui Christianui Sprengeriui.

Sidabro medalį iškovojo 23-ejų metų britas Michaelis Jamiesonas (2 min. 7,43 sek.), o bronzos - 23-ejų metų japonas Ryo Tateishi (2.08,29).

Moterų 200 m plaukimo peteliške finale greičiausia buvo Pekino olimpinių žaidynių vicečempionė 20-metė kinė Jiao Liuyang. Ji nuotolį įveikė per 2 min. 4,06 sek. ir pasiekė naują olimpinį rekordą.

Sidabras atiteko 21-erių metų ispanei Mireia Belmonte Garcia (2.05,25), o bronzą iškovojo 21-erių metų japonė Natsumi Hoshi (2.5,48).

Moterų estafetę 4x200 m laisvuoju stiliumi laimėjo amerikietės Missy Franklin, Dana Vollmer, Shannon Vreeland ir Allison Schmitt. Jos distanciją įveikė per 7 min. 42,92 sek. ir pagerino olimpinį rekordą.

Sidabro medalius iškovojo Australijos plaukikės (7.44,41), o bronzos apdovanojimus pelnė Prancūzijos atstovės (7.47,49).

Vyrų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi varžybas laimėjo 23-ejų metų amerikietis Nathanas Adrianas. Jis finale distanciją įveikė per 47,52 sek.

Tai jau antrasis amerikiečio medalis Londono olimpinėse žaidynėse. N. Adrianas su komandos draugais estafetėje 4x100 m laisvuoju stiliumi iškovojo sidabrą.

Antras trečiadienį finišavo praėjusių metų pasaulio čempionas 21-erių metų australas Jamesas Magnussenas. Jis nuo nugalėtojo atsiliko tik 0,01 sek. Trečiąją vietą užėmė 28-erių metų kanadietis Brentas Haydenas (47,80 sek.).