Žvilgsnis: Svarbiausi liepos mėnesio pasaulio sporto įvykiai

Įsimintiniausio liepos įvykio liudininkais pasaulio sporto mėgėjai tapo paskutinę mėnesio dieną, kai gyva plaukimo legenda Michaelas Phelpsas padidino asmeninę olimpinių medalių kolekciją iki 19 ir aplenkė iki tol daugiausia olimpinių apdovanojimų iškovojusią gimnastę Larisą Latyniną. Neištrinamus įrašus pasaulio sporto metraštyje taip pat paliko Ispanijos futbolo rinktinė, pirmoji apgynusi Europos čempionės vardą, ir Rogeris Federeris, tapęs ilgiausiai ATP reitingo pirmoje pozicijoje esančiu tenisininku.

Per vieną vakarą dukart tarp Londono žaidynių prizininkų patekęs amerikietis plaukikas M. Phelpsas tapo daugiausia olimpinių medalių per visą istoriją laimėjusiu sportininku.<br>AP

Aug 2, 2012, 10:19 PM, atnaujinta Mar 17, 2018, 3:26 PM

Svarbiausi liepos mėnesio pasaulio sporto įvykiai

Liepos 1 d. Europos futbolo čempionato finale Kijeve Ispanija nugalėjo Italiją 4:0. Ispanijos rinktinė trečią kartą laimėjo aukso medalius ir pirmoji turnyro istorijoje apgynė čempionės vardą. Geriausiu pirmenybių futbolininku buvo išrinktas ispanas Andresas Iniesta, rezultatyviausiu pripažintas Fernando Torresas (3 įvarčiai).

Liepos 1 d. Moterų tinklinio Didžiojo prizo baigiamąjį turnyrą Ninbo (Kinija) laimėjo JAV rinktinė. Amerikietės čempionėmis tapo penktą kartą.

Liepos 1 d. Helsinkyje baigėsi Europos lengvosios atletikos čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Vokietija (6 aukso, 6 sidabro, 4 bronzos).

Liepos 4 d. San Paulo „Corinthians“ atsakomosiose „Libertadores“ taurės finalo rungtynėse 2:0 nugalėjo Buenos Airių „Boca Juniors“ ir pirmą kartą iškovojo svarbiausią Pietų Amerikos futbolo klubų trofėjų.

Liepos 7 d. Berne vykusiame bokso mače ukrainietis Volodymyras Klyčko nugalėjo amerikietį Tony Thompsoną ir apgynė čempiono vardą pagal IBF, WBA ir WBO versijas.

Liepos 7 d. Vimbldono atvirojo čempionato finale amerikietė Serena Williams nugalėjo lenkę Agnieszką Radwanską 6:1, 5:7, 6:2 ir penktą kartą tapo šio turnyro nugalėtoja.

Liepos 8 d. „Formulės-1“ čempionato etape Silverstoune (Didžioji Britanija) nugalėtoju tapo australas Markas Webberis („Red Bull“).

Liepos 8 d. Vimbldono atvirojo teniso čempionato finale šveicaras Rogeris Federeris nugalėjo škotą Andy Murray 4:6, 6:4, 7:5, 6:3, septintą kartą tapo šio turnyro nugalėtoju ir susigrąžino pirmąją vietą ATP reitinge.

Liepos 8 d. Vyrų tinklinio pasaulio lygos finale Sofijoje Lenkija nugalėjo JAV 3:0. Lenkai šio turnyro nugalėtojais tapo pirmą kartą.

Liepos 8 d. Prancūzijos futbolo rinktinės treneriu paskirtas Didier Deschamps‘as.

Liepos 15 d. Europos jaunių (iki 19 m.) vaikinų futbolo čempionato finale Taline Ispanija nugalėjo Graikiją 1:0.

Liepos 16 d. Profesionalų teniso asociacijos (ATP) reitinge pirmąją vietą išsaugojęs šveicaras Rogeris Federeris pagal pirmoje pozicijoje praleistą laiką (287 savaitės) aplenkė iki tol pirmavusį amerikietį Pete‘ą Samprasą (286 savaitės).

Liepos 22 d. Litheme (Anglija) golfo „The Open“ čempionato nugalėtoju tapo Ernie Elsas iš Pietų Afrikos

Liepos 22 d. Daugiadienes dviračių lenktynes „Tour de France“ laimėjo britas Bradley Wigginsas („Sky Procycling“). Jis tapo pirmuoju šiose varžybose nugalėjusiu Didžiosios Britanijos dviratininku.

Liepos 22 d. „Formulės-1“ etape Hokenhaime (Vokietija) nugalėjo ispanas Fernando Alonso („Ferrari“).

Liepos 25 d. Prasidėjo Londono olimpinių žaidynių varžybos. Pirmosios kovas pradėjo moterų futbolo komandos.

Liepos 27 d. Įvyko Londono olimpinių žaidynių atidarymas.

Liepos 28 d. Londono žaidynių dviračių plento grupines lenktynes laimėjo kazachstanietis Aleksandras Vinokurovas.

Liepos 29 d. Londono žaidynių plaukimo vyrų estafetės 4x100 metrų laisvu stiliumi čempionais tapo Prancūzijos sportininkai.

Liepos 29 d. „Formulės-1“ Vengrijos etapą laimėjo britas Lewisas Hamiltonas („McLaren“).

Liepos 31 d. Per vieną vakarą dukart tarp Londono žaidynių prizininkų patekęs amerikietis plaukikas Michaelas Phelpsas tapo daugiausia olimpinių medalių per visą istoriją laimėjusiu sportininku. Iš viso jis nuo 2004 metų iškovojo 19 medalių (15 aukso, 2 sidabro ir 2 bronzos) ir aplenkė 1956-1964 metais 18 medalių pelniusią rusę gimnastę Larisą Latyniną.