JAV krepšininkai lengvai žengė į pusfinalį: ketvirtfinalyje nušlavė Australiją 119:86

Šiek tiek pažaidę „peles-kates“ į Londono olimpiados pusfinalį trečiadienį žengė favoritė JAV krepšinio rinktinė, be didesnio vargo 119:86 (28:21, 28:21, 28:28, 35:16) sutriuškinusi Australiją. Pusfinalyje amerikiečiai susitiks su Argentinos nacionaline komanda.

JAV krepšininkai - jau olimpinio turnyro pusfinalyje (Reuters nuotr.)

Aug 9, 2012, 3:56 AM, atnaujinta Mar 17, 2018, 12:07 PM

Nors po dviejų kėlinių (56:42) atrodė, kad australai po dvidešimties minučių kovos gali tik laukti akistatos pabaigos, tačiau vos prasidėjus trečiam kėliniui įspūdinga australų pusantros minutės atkarpa 11:0 sumaišė visas kortas - 56:53.

Tačiau tuoj pat australai sulaukė atkirčio - labiausiai ekipą antroje mačo dalyje skriaudė per pirmuosius du kėlinius blankiai atrodęs Kobe Bryantas. Jis pataikė iš eilės penkis tritaškius ir ženkliai prisidėjo, kad JAV ekipa jau trečiojo kėlinio viduryje įgytų 20 taškų persvarą. Rungtynes JAV užbaigė surengdama įspūdingų epizodų šou.

Trigubu dubliu nugalėtoju gretose išsiskyrė LeBronas Jamesas - 11 taškų, 14 po krepšiais atkovotų kamuolių ir 12 rezultatyvių perdavimų, dvigubu dubliu prie pergalės prisidėjo Kevinas Love'as - 10 taškų ir 11 atkovotų kamuolių.

JAV rinktinei Kobe Bryantas įmetė 20 taškų (6/10 trit.), Deronas Williamsas 18, Carmelo Anthony 17, Kevinas Durantas 14, LeBronas Jamesas 11, Kevinas Love'as 10.

Australijai: Pattrickas Millsas 26 taškai, Joe Inglesas 19, Davidas Andersenas 11, Bradas Newley 10.

Pusfinalyje JAV rinktinė žais su Pekino olimpiados bronzos medalininkais Argentinos krepšininkais, kurie ketvirtfinalyje 82:77 (23:26, 23:14, 18:14, 18:23) įveikė Brazilijos komandą.

Pirmąją Londono žaidynių vyrų krepšinio turnyro pusfinalio porą sudarys Senojo žemyno čempionė Ispanijos rinktinė bei Rusijos krepšininkai.

Ispanijos komanda ketvirtfinalyje po atkaklios ir permainingos kovos 66:59 (17:22, 17:15, 17:16, 15:6) nugalėjo Europos vicečempionę Prancūzijos ekipą, o Rusijos rinktinė 83:74 (17:10, 15:17, 22:23, 29:24) privertė pasiduoti Lietuvos krepšininkus.