Lietuvių skriaudikams rusams – į finalą patekusių ispanų antausis

Lietuvos krepšinio rinktinės skriaudikams Londone rusams nepavyko peržengti pusfinalio barjero. Prieš Europos čempionus ispanus stoję Davido Blatto auklėtiniai pirmoje pusėje žadėjo daug, tačiau po didžiosios pertraukos nebesugebėjo valdyti situacijos aikštėje ir pralaimėjo 59:67(12:9, 19:11, 15:26, 13:21).

Ispanijos ir Rusijos rinktinių kovos akimirkos. (AP).

Aug 10, 2012, 9:46 PM, atnaujinta Mar 17, 2018, 11:00 AM

Mačas prasidėjo vangokai, o kamuolys į krepšį krito retai. Po pirmųjų penkių minučių rezultatas buvo nykus – 4:4. Pirmieji įsižaidė rusai, kurie išsiveržė į priekį 9:5. Netrukus ispanai išlygino rezultatą 9:9, tačiau kėlinį tritaškiu užbaigė V. Fridzonas – 12:9.

Antrasis kėlinys prasidėjo kur kas gyviau. Rusai atakavo aštriau, o gynyboje dirbo beveik idealiai – 21:14. Įsivažiavę D. Blatto auklėtiniai sustoti neketino ir po poros S. Monia tritaškių susikrovė trylikos taškų pranašumą – 27:14. Patyrę smūgį ispanai sugebėjo šiek tiek sumažinti skirtumą, tačiau į didžiąją pertrauką išėjo nuleidę galvas – Rusija pirmavo 31:20.

Sugrįžę į aikštę Ispanijos krepšininkai pademonstravo, jog neketina nusileisti varžovams iš Rusijos. Netrukus ispanai skirtumą sumažino iki 28:33, tačiau rusai taip pat nemiegojo ir vėl susikrovė 9 taškų pranašumą – 40:31.

Artėjant kėlinio pabaigai Ispanijos krepšininkai susikoncentravo ir susmaigstė seriją metimų į D. Blatto auklėtinių ginamą krepšį – 41:44. Jau tiksint paskutinėms sekundėms J. M. Calderonas išlygino rezultatą – 46:46.

Ketvirtąjį kėlinį rusai pradėjo dviem taškais su pražanga, tačiau A. Ponkrašovas ispanų neišgąsdino. Netrukus Ispanijos rinktinė pataikė keletą reikalingų metimų ir atsidūrė „ant bangos“. Vieną po kito smūgį patyrę rusai situaciją iki mačo pabaigos likus žaisti porą minučių varžovų pranašumą aptirpdė iki 56:64. Tačiau tai nebuvo pakilimo ženklas – Ispanijos rinktinė toliau veikė gerai ir laimėjo 67:59.

Ispanija: P. Gasolis – 16 (12 atk. kam.), J. M. Calderonas – 14, R. Fernandezas ir M. Gasolis – po 11.

Rusija: A. Kaunas – 14, A. Ponkrašovas ir A. Kirilenka (8 atk. kam.) - po 10, S. Monia – 9, V. Fridzonas – 8.