Dviratininkas G. Bagdonas laimėjo ketvirtąjį „Baltic Chain Tour“ etapą ir tapo lyderiu

Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje

ELTA ir lrytas.lt inf.

2012-08-24 19:48, atnaujinta 2018-03-17 04:14

G. Bagdonas 180,6 km nuvažiavo per 3 val. 35 min. 42 sek. Kartu su nugalėtoju finišavo penki dviratininkai.

Antrąją vietą užėmė rusas Viktoras Šmalko („Itera-Katiuša“), o trečiąją - australas Dynas Vindzoras (Dean Windsor, „Endura Racing“).

Darijus Džervus finišavo aštuntas (+19 sek.), Martynas Maniušis - 14-as (+0.19), Marius Bernatonis - 17-as (+0.19), Ignatas Konovalovas - 22-as (+0.19), o Žydrūnas Savickas - 89-as (+14.58). Visi šie dviratininkai atstovauja Lietuvos rinktinei.

Ketvirtajame etape dviratininkai įveikė distanciją nuo Šiaulių iki Utenos.

Po trijų etapų G. Bagdonas buvo antras. Londono olimpinėse žaidynėse dalyvavęs Lietuvos čempionas pirmajame etape finišavo ketvirtas, antrajame - pirmas, o trečiajame - antras. Jis antrąją vietą bendrojoje įskaitoje užimantį V. Šmalko lenkia 41 sek.

D. Džervus (+1.06) žengia 16-as, M. Bernatonis (+1.06) - 17-as, I. Konovalovas (+1.08) - 23-ias, M. Maniušis (+1.15) - 26-as, o Ž. Savickas (+20.56) - 83-ias.

Varžybas, kurių prizų fondą sudaro daugiau nei 11 tūkst. eurų, pradėjo 18 komandų iš 14-os šalių. Iš viso startavo 104 dviratininkai. Po keturių etapų klasifikuotas 91 sportininkas.

Paskutiniojo, penktojo, etapo (156 km) startas bus duotas šeštadienį 13.30 val. Utenoje. Apie 16.30 val. varžybų dalyviai įvažiuos į Vilnių ir sostinės gatvėmis dar įveiks penkis „Velomaratono“ trasos ratus.

Baltic Chain Tour“ lenktynėms suteikta Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) 2.2 kategorija (tokios pat kategorijos yra ir Prancūzijoje rengiamos lenktynės „Tour de Normandie“).

„Baltic Chain Tour“ lenktynės pernai buvo didžiausias nuo 1987 metų dviračių sporto renginys, surengtas trijose Baltijos šalyse. Šiomis daugiadienėmis lenktynėmis pažymimos 1989 metų rugpjūčio 23 dieną Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje surengtos „Baltijos kelio“ akcijos metinės.