Parolimpines žaidynes golbolininkai pradėjo technine pergale prieš britus

„Šauni pradžia. Tikėjomės pergalės, bet kad taip greitai – nelabai“, - po startinio Lietuvos golbolininkų mačo parolimpinėse žaidynėse teigė Lietuvos parolimpinio komiteto komiteto (LPOK) prezidentas Vytautas Kvietkauskas. Pirmose parolimpinio golbolo turnyro A grupės rungtynėse lietuviai technine pergale 11:1 (8:1) nušlavė nuo savo kelio šeimininkus Didžiosios Britanijos golbolininkus.

Lietuvos golbolininkai pergale pradėjo parolimpines žaidynes.<br>V.Balkūnas

Modestas Krukauskas

Aug 30, 2012, 2:01 PM, atnaujinta Mar 17, 2018, 1:33 AM

Nors golbolo varžybose žaidžiami du kėliniai po 12 minučių, dvikova tarp lietuvių ir britų baigėsi antrojo kėlinio trečiąją minutę, kai mūsų šalies atstovai pelnė 11 įvartį ir skirtumas padidėjo iki 10 įvarčių. Esant tokiam skirtumui dvikova nutraukiama.

Mūsų šalies komandai, kurią treniruoja Karolis Levickis ir Klaidas Janeika, keturis įvarčius pelnė Genrikas Pavliukianecas, tris - Marius Zibolis, po du - Arvydas Juchna ir Mantas Panovas. Saulius Leonavičius kamuolį blokavo 14 kartų. Lietuvos rinktinėje dar žaidė Nerijus Montvydas.

„Britai labai pagarbiai žiūrėjo į mūsų rinktinę – juk esame pasaulio čempionai. Prieš mačą atėjęs šios šalies golbolo federacijos prezidentas palinkėjo mums sėkmės ir medalių. Pasakiau, kad linkiu kitose žaidynėse - Rio de Žaneire - ir britams iškovoti medalius, tačiau šįkart, Londone, mums reikia ne tik medalio, bet aukso medalio. Dvejose olimpiadose buvome antri, laikas laimėti auksą“, - sakė V. Kvietkauskas.

Rytines rungtynes stebėjo apie tūkstantis sirgalių, lietuvių pergalei plojo ir princas Williamas su žmona Kate.

Kitas rungtynes lietuviai žais penktadienį, 12 val. 15 min., su Europos čempionais Suomijos golbolininkais.

A grupėje dar žaidžia Brazilijos, Turkijos ir Švedijos komandos. B grupėje rungtyniauja Alžyro, Belgijos, Irano, Kanados, Kinijos ir Pietų Korėjos rinktinės.

1-4 vietas grupėse užimsiančios komandos pateks į ketvirtfinalį.

Lietuvos rinktinė Sidnėjaus ir Pekino parolimpinėse žaidynėse iškovojo sidabro medalius.