Ž. Savickas tapo rąsto kėlimo pasaulio čempionu

Trečias liko 200 kg sveriantį rąstą iškėlęs Vytautas Lalas.

BNS ir lrytas.lt inf.

Oct 7, 2012, 10:33 PM, atnaujinta Mar 16, 2018, 7:05 AM

Antrąją vietą užėmė lenkas Krzysztofas Radzikowskis, iškėlęs rąstą sveriantį 207,5 kg.

Pasaulio rąsto kėlimo rekordas priklauso Ž. Savickui. Praėjusiame galiūnų pasaulio čempionate lietuvis iškėlė 220 kg sveriantį rąstą.

Pasibaigus varžyboms Ž. Savickas sutiko pabandyti pagerinti savo planetos rekordą. Deja, bandymas iškelti 221 kg sveriantį rastą buvo nesėkmingas.

Pasaulio rąsto kėlimo čempionate dalyvavo dauguma stipriausių pasaulio vyrų kovojančių ir galiūnų čempionų lygos pusfinalyje, kuriame po dviejų rungčių pirmauja lietuviai Vidas Blekaitis ir Žydrūnas Savickas surinkę po 23 taškus.

Vos dviem taškais nuo lietuvių atsilieka trečiojoje pozicijoje esantis olandas Alexas Moonenas.

15 taškų surinkęs Saulius Brusokas po pirmosios dienos septintąją poziciją dalijasi su lenku Krzysztofu Radzikowskiu, o planetos vicečempionas Vytautas Lalas su 12 taškų tik devintas.

Kelių sporto šakų varžybos jau baigėsi šeštadienį.

Europos mėgėjų galiūnų čempionu tapo estas Meelis Peilas (48 tšk.), sidabras atiteko lenkui Rafalui Wilczynskiui (47 tšk.), bronza - Eoinui Grahamui iš Airijos.

Aukščiausiai iš lietuvių pakilęs Marius Beniušis su 26 taškais liko septintas tarp 13-os dalyvių.

Rankų lenkimo varžybose absoliučioje svorio kategorijoje moterų grupėje (dešinė ranka) pirmavo Santa venckevičiūtė, antra liko Lina Šlymienė, trečia - Ingrida Šidlauskienė.

Vyrų varžybose (dešinė ranka) absoliučioje svorio kategorijoje triumfavo Mantas Ašmontas, aplenkęs prizininkais tapusius Arvydą Vygontą bei Šarūną Manarką.

Kairiarankių vyrų absoliučioje įskaitoje nugalėjo Darius Grigaitis, antras liko Arvydas Vygontas, o trečiąją vietą užėmė Mantas Ašmontas.

Šeštadienį Lietuvos suaugusiųjų čempionato medalius dvikovės rungtyje išsidalijo svarsčių kilnotojai. Atskirų svorio kategorijų nugalėtojais ir prizininkais tapo: