Lietuvos ledo ritulio čempionate – dar vienos Rusijos komandos debiutas

Nacionalinės ledo ritulio lygos I-o diviziono Vakarų konferencijoje debiutavo Kaliningrado „Delovaja rus 2“ komanda, kuri jau pirmojoje dvikovoje pasiekė pergalę, rezultatu 8:6 (1:2, 2:1, 5:3) įveikė Klaipėdos „Kirus“.

Kaliningrado „Delovaja rus 2“ komanda, kuri jau pirmojoje dvikovoje pasiekė pergalę, rezultatu 8:6 (1:2, 2:1, 5:3) įveikė Klaipėdos „Kirus“.<br>NLRL.

Nov 19, 2012, 12:16 AM, atnaujinta Mar 15, 2018, 8:01 AM

Itin atkaklios rungtynėse pirmaujanti komanda keitėsi net šešis kartus.

Rusijos komanda pirmoji išsiveržė į priekį sužaidus pusę pirmojo kėlinio, tačiau iki jo pabaigos likus 7 sekundėms 2:1 jau priekyje buvo „Kirai“.

Antrajame kėlinyje „Delovaja rus“ du kartus lygino rezultatą.

Ir per paskutiniąsias 20 minučių du kartus spėjo pasikeisti pirmaujanti komanda, o 51 minutę 5:4 dar pirmavo „Kirai“.

Rusai atsakė trim taikliais smūgiais ir paskutiniąją rungtynių minutę lengviau atsikvėpė. Tačiau „Kirai“ nepasidavė – iki dvikovos pabaigos likus 30 sek. Jurijus Goriančikovas sušvelnino rezultatą iki minimumo ir klaipėdiečiai pakeitė vartininką šeštu aikštės žaidėju.

„Kirams“ pavyko sukurti pavojingą momentą prie varžovų vartų, tačiau jo išnaudoti nepavyko, o varžovai paskutinę rungtynių sekundę pasiuntė ritulį į tuščius vartus – 8:6. „Delovaja rus 2“ – „Kirai“ 8:6 (1:2, 2:1, 5:3).

„Delovaja rus 2“: A.Šestakovas, S.Raskačnovas po 2, A.Frolovas, D.Abramovas, A.Markovskis, K.Klausas po 1 įvartį.

„Kirai“: D.Matula, D.Stonkus po 2, S.Skurstenas, J.Goriančikovas po 1 įvartį. Be pralaimėjimų Vakarų konferencijoje ir toliau rungtyniauja Klaipėdos „Baltijos“ ledo ritulininkai, kurie sekmadienį uostamiestyje iškovojo trečią pergalę iš eilės, šįsyk 7:3 (1:1, 3:1, 3:1) įveikę Kaliningrado „Delovaja rus 2“ komandą.

Šioje dvikovoje „Baltijos“ pergalė buvo viena sunkiausių. Rusijos ekipa du kartus lygino rezultatą po Deniso Abramovo smūgių.

Grubiai žaidę “Baltijos“ ledo ritulininkai iš aikštelės eliminavo net tris varžovų žaidėjus. Dar pirmajame kėlinyje rungtynes dėl kojos traumos po varžovų neleistino veiksmo baigė rusas Konstantinas Klausas.

Antrajame kėlinyje klaipėdiečiai ėmėsi varžovų ekipos lyderio Deniso Abramovo. Šį ledo ritulininką iš žaidimo itin kietu jėgos veiksmu „išjungė“ klaipėdietis Viktoras Vaičiulionis, kuris rusą „įklijavo“ į šalia atsarginių žaidėjų suolo esančią specialiais paminkštinimais apsaugotą metalinę konstrukciją. Po šio jėgos veiksmo Rusijos komandos žaidėjas buvo išgabentas į ligoninę, kur 8 siūlėmis buvo susiūtas antakis.

„Šiandien švenčiu 35 –ąjį gimtadienį ir žinau, kad žmona namie laukia paruošusi siurprizą. Dabar ir aš jai atsilyginsiu tuo pačiu“,- gulėdamas ant ligoninės operacinės stalo nelinksmai juokavo D.Abramovas.

Trečiajame kėlinyje po dar vieno V.Vaičiulionio jėgos veiksmo orientaciją prarado ir rungtynes baigė Andrejus Markovskis.

„Baltija“ eliminavusi varžovų lyderius, antrojo kėlinio pabaigoje dviem įvarčiais įgijo kiek saugesnę persvarą, o trečiojo kėlinio viduryje pabėgo nuo varžovų iki 7:2.

Beje, rungtynių pabaigoje neišlaikė ir rusų žaidėjų nervai. S.Raskačnovas, keršydamas už komandos draugus, užsidirbo 10 minučių drausminę nuobaudą.

„Baltija“ I-ajame divizione nepralaimi jau trečią sezoną iš eilės ir per tris metus yra iškovojusi 25 pergales. „Baltija“ – „Delovaja rus 2“ 7:3 (1:1, 3:1, 3:1).

„Baltija“: A.Novikas 3, J.Merkutovas 2, M.Eidukas, V.Strazdas po 1 įvartį. „Delovaja rus 2“: D.Abramovas 2, A.Frolovas 1 įvartis.

I diviziono Vakarų konferencijos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai): 1. Klaipėdos „Baltija“ 3 3 0 0 0 25:12 9

2. Šiaulių „Ledo linija“ 3 3 0 0 0 18:9 9

3. Kaliningrado „Delovaja rus 2“ 2 1 0 0 1 11:13 3

4. Klaipėdos „Kirai“ 4 0 0 0 4 21:29 0

5. Kretingos „Grifai“ 2 0 0 0 2 3:15 0

„Rokiškis“ ir toliau drebina Vilniaus ledo arenas Nacionalinės ledo ritulio lygos I-o diviziono Rytų konferencijos dvikovoje 46 sekundes pasidžiaugusi persvara, Vilniaus „Meteoro“ komanda net 1:9 (1:4, 0:1, 0:4) pralaimėjo Rokiškio „Rokiškiui“. Rungtynių 30 sekundę Gintautas Bulauka išvedė „Meteorą“ į priekį, tačiau nepraėjus nė minutei rezultatas buvo lygus, o 7 minutę „Rokiškis“ jau pirmavo. Pirmajame kėlinyje rokiškėnai dar labiau padidino persvarą ir pirmavo trimis įvarčiais. Trumpam stabtelėję per antrąsias 20 minučių, rokiškėnai visa jėga vėl užgriuvo varžovus vartus trečiajame kėlinyje, kai pelnė dar keturis įvarčius.

„Rokiškis“ grįžo į pirmaujančių gretas ir vos tašku atsilieka nuo konferencijos lyderio. „Meteoras“ – „Rokiškis“ 1:9 (1:4, 0:1, 0:4).

„Meteoras“: G.Bulauka 1 įvartis.

„Rokiškis“: A.Kirdeikis 2, M.Citavičius, Ž.Grunevas, T.Jasinevičius, M.Baleišis, L.Mikšys, D.Janušonis, T.Paurys po 1 įvartį.

I diviziono Rytų konferencijos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

„Bizonai 2“ be vargo įveikė „Crazy puck“

Nacionalinės ledo ritulio lygos I-o diviziono Centro konferencijoje Kauno „Bizonai 2“ be didesnio vargo 6:2 (3:0, 3:2, 0:0) įveikė Kauno „Crazy puck“ komandą.

„Bizonai 2“ jau šeštą minutę pirmavo rezultatu 2:0 , o antrą įvartį pasiekė žaisdami mažumoje. Pirmajame kėlinyje dar pavyko išnaudoti ir kiekybinę persvarą, o rezultatas tapo 3:0.

Antrajame kėlinyje „Crazy puck“ bandė vytis varžovus, tačiau pastarieji išsaugojo saugią persvarą. Trečiajame kėlinyje ekipos sugebėjo pasižymėti drausminėmis 10 minučių nuobaudomis. „Crazy puck“ – „Bizonai“ 2:6 (0:3, 2:3, 0:0).

„Crazy puck“: V.Gervė 2 įvarčiai;

„Bizonai“: D.Ražanauskas, V.Ežerskis, G.Nazarovas, E.Kotvickis, T.Budrauskas, V.Sakalauskas po 1 įvartį.

I diviziono Centro konferencijos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Kauno „Bizonai“ 3 3 0 0 0 48:6 9

2. Marijampolės „Sūduva“ 3 2 0 0 1 8:18 6

3. Kauno „Bizonai 2“ 4 2 0 0 2 13:21 6

4. Kauno „Crazy puck“ 4 0 0 0 4 7:31 0

Nacionalinės ledo ritulio lygos komandos kovoja dėl „Akropolio“ taurės. Ant šios beveik metro aukščio taurės kiekvieną sezoną įamžinami stipriausių komandų pavadinimai ir žaidėjų vardai bei pavardės. Kaip ir garsioji „Stanley“ taurė, „Akropolio“ taurė nėra atiduodama komandoms. Todėl didžiausia Lietuvos ledo ritulininkų svajonė yra tapti sezono čempionais ir nors kartą iškelti ją virš galvos. Akropolio“ taurė yra garbingiausias Lietuvos ledo ritulio apdovanojimas.