Ledo ritulio čempionate – Klaipėdos „Kirų“ komandos pergalė

Vienas geriausių rungtynių šį sezoną sužaidė Klaipėdos „Kirai“, kurie dvikovoje uostamiestyje Nacionalinės ledo ritulio lygos I-o diviziono Vakarų konferencijoje 12:4 (3:1, 5:0, 4:3) be didesnio vargo įveikė Kretingos „Grifus“.

Feb 26, 2013, 9:01 AM, atnaujinta Mar 11, 2018, 2:08 AM

Paskutinį ketvirtą kartą sezone susitikę klubai aršiai kovoja dėl priešpaskutinės, ketvirtosios konferencijos vietos.

„Kirams“ tai buvo paskutinis šansas išsaugoti viltis pakilti iš turnyrinės lentelės dugno ir tuo klaipėdiečiai pasinaudojo.

Užtikrintai visas rungtynes žaidę klaipėdiečiai išnaudojo visas savo stipriąsias puse ir jau pirmojo kėlinio viduryje pirmavo 3:0. Trečiasis įvartis krito „Kirams“ žaidžiant mažumoje, kai įvartį pelnė Deividas Matula.

Beje, antrajame kėlinyje „Kirai“ už žaidėjų skaičiaus viršijimą aikštelėje buvo nubausti 2 minučių bauda, tačiau šios pražangos metu net du kartus nubaudė varžovus įvarčiais ir padidino rezultatą iki 6:1. Palūžę kretingiškiai praleido dar du varžovų smūgius ir po dviejų kėlinių atsiliko 1:8.

Trečiasis kėlinys tebuvo formalumas, kurio metu dar vienu įvarčiu savo persvarą padidinę „Kirai“ patvirtino, jog „Grifai“ - parankiausias varžovas, kuris sezone buvo įveiktas jau trečią kartą.

„Kirai“ - „Grifai“ 12:4 (3:1, 5:0, 4:3).

„Kirai“: D.Matula, M.Fediukinas po 3, J.Balachoncevas, A.Sapožnikovas po 2, A.Šemetovas, L.Radžius po 1 įvartį.

„Grifai“: J.Gorelis 2, S.Gorelis, J.Kuzminovas po 1 įvartį.

I diviziono Vakarų konferencijos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Klaipėdos „Baltija“ 12 10 0 1 1 97:56 31

2. Šiaulių „Ledo linija“ 12 7 2 0 3 71:55 25

3. Kaliningrado „Delovaja Rus 2“ 10 5 0 0 5 55:51 15

4. Kretingos „Grifai“ 13 3 0 1 9 48:90 10

5. Klaipėdos „Kirai“ 12 2 0 0 10 63:82 9

Nacionalinės ledo ritulio lygos komandos kovoja dėl „Akropolio“ taurės. Ant šios beveik metro aukščio taurės kiekvieną sezoną įamžinami stipriausių komandų pavadinimai ir žaidėjų vardai bei pavardės. Kaip ir garsioji „Stanley“ taurė, „Akropolio“ taurė nėra atiduodama komandoms. Todėl didžiausia Lietuvos ledo ritulininkų svajonė yra tapti sezono čempionais ir nors kartą iškelti ją virš galvos. Akropolio“ taurė yra garbingiausias Lietuvos ledo ritulio apdovanojimas.