NLRL I divizione – kova dėl paskutiniosios vietos atkrintamosiose varžybose

Nacionalinės ledo ritulio lygos I-o diviziono Rytų ir Vakarų konferencijose savaitgalį sužaistos rungtynės, po kurių paaiškėjo jau septynios iš aštuonių ekipų, kurios kovą tęs atkrintamosiose varžybose.

Mar 12, 2013, 9:34 AM, atnaujinta Mar 10, 2018, 4:53 AM

Nacionalinės ledo ritulio lygos I-o diviziono Vakarų konferencijoje Kaliningrado „Delovaja Rus-2“ (Rusija) ekipa Šiauliuose sužaidė dvejas rungtynes su vietos „Ledo linija“ ir su varžovais pasidalino po pergalę – 2:7 (1:1, 0:3, 1:3) ir 6:3 (3:0, 2:2, 1:1).

Abejos rungtynės vyko atkakliai. Pirmoje dvikovoje lemiamu tapo antras kėlinys, kai „Ledo linija“ per dvi dvi su puse minutės pelnė 3 įvarčius ir pabėgo nuo varžovų 4:1. „Delovaja Rus-2“ prisivyti nebesugebėjo.

Antrosiose rungtynėse jau rusai nuo pirmųjų minučių žaidė drausmingai ir vieni mušė įvarčius iki pat antrojo kėlinio vidurio, kai pirmavo net 5:0.

„Ledo linija“ atsibudo tik antrojo kėlinio pabaigoje sušvelninusi skirtumą iki 2:5. Trečio kėlinio pradžioje po Dmitrijaus Panovo įvarčio rezultatas tapo 3:5 ir lietuviai ėmė spausti varžovus. Tačiau neišnaudoję kiekybinės persvaros šiauliečiai praleido Aleksejaus Šestakovo įvartį iki rungtynių pabaigos likus mažiau nei trims minutėms. „Ledo linija“ panaikinti trijų įvarčių deficito nesugebėjo.

Rusijos komanda ir toliau balansuoja ties patekimo į atkrintamąsias varžybas riba. Klubo taškų koeficientas 1,50 (surinkti sezono taškai dalinami iš žaistų rungtynių skaičiaus). Septynios iš aštuonių atkrintamųjų varžybų ekipų jau aiškios, o į aštuntąją vietą pretenduoja Rusijos ekipa ir dvi Centro diviziono komandos – Kauno „Bizonai-2“ ir Marijampolės „Sūduva“.

Marijampolės klubas tik mušdamas įvarčius dešimtimis ir laimėdamas paskutines abejas rungtynes gali patekti į atkrintamąsias. Realesni „Bizonų-2“ šansai, kuriems per rungtynes su „Sūduva“ tereikia pergalės ir laukti, jog „Delovaja Rus-2“ iš likusių keturių rungtynių laimės ne daugiau nei dvi. Jei rusai labai nesėkmingai baigs sezoną, į atkrintamąsias pateks arba „Bizonai-2“, arba „Sūduva“.

„Delovaja Rus-2“ – „Ledo linija“ 2:7 (1:1, 0:3, 1:3).

„Delovaja Rus-2“: S.Raskačnovas 2 įvarčiai.

„Ledo linija“: D.Panovas 2, E.Trankalis, V.Parchomenka, S.Krumkačius, E.Trankalis, M.Šlepetis po 1 įvartį.

„Ledo linija“ – „Delovaja Rus-2“ 3:6 (0:3, 2:2, 1:1).

„Ledo linija“: E.Trankalis, S.Krumkačius, D.Panovas po 1 įvartį.

„Delovaja Rus-2“: A.Šestakovas 2, A.Kolcovas, D.Abramovas, O.Gromovas, A.Kazakovas po 1 įvartį.

I diviziono Vakarų konferencijos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Klaipėdos „Baltija“ 12 10 0 1 1 97:56 31

2. Šiaulių „Ledo linija“ 14 8 2 0 4 81:63 28

3. Kaliningrado „Delovaja Rus 2“ 12 6 0 0 6 63:61 18

4. Kretingos „Grifai“ 13 3 0 1 9 48:90 10

5. Klaipėdos „Kirai“ 12 2 0 0 10 63:82 9

I-o diviziono Rytų konferencijoje Vilniaus „Ober-Haus“ 4:1 (2:1, 0:0, 2:0) po atkaklios kovos privertė pasiduoti Vilniaus „Hockey punks“ ekipą ir užsitikrino vietą tarp aštuonių ekipų atkrintamosiose varžybose.

„Ober-Haus“ klubui pergalė nebuvo lengva. Pirmieji 4-ą minutę pasižymėjo Vilniaus „Hockey punks“, tačiau pirmavo neilgai. Jau po penkių minučių 2:1 priekyje buvo „Ober-Haus“.

Antrasis kėlinys pasižymėjo Tomo Jacevičiaus ir Barry Nabuurs susistumdymu, kai abu žaidėjai užsidirbo 10 min drausmines nuobaudas.

Trečiojo kėlinio pradžioje Nikolajus Sidorovas ir Barry Nabuurs per dvi minutes įmušė du įvarčius ir taip nulėmė rungtynių baigtį.

„Ober-Haus“ po šios pergalės tapo septintąja ekipa iš aštuonių, užsitikrinusia vietą atkrintamosiose rungtynėse. Tiksli sostinės klubo vieta aštuntuke priklausys nuo paskutiniųjų rungtynių su Vilniaus „Meteoru“ ir Vakarų konferencijos klubo „Delovaja Rus-2“ likusių rungtynių rezultatų.

Tad į likusią paskutiniąją vietą atkrintamosiose pretenduoja trys klubai: „Delovaja Rus-2“ (Vakarų konferencija) ir Kauno „Bizonai-2“, Marijampolės „Sūduva“ (Rytų konferencija).

Atkrintamosiose varžybose keturios komandų poros išsiaiškins keturis klubus, kurie pateks į finalinį ketvertą. Finalinis ketvertas įvyks balandžio 27-28 dienomis Kaune.

„Ober-Haus“ – „Hockey punks“ 4:1 (2:1, 0:0, 2:0).

„Ober-Haus“: A.Sidorovas 2. N.Sidorovas, B.Nabuurs po 1 įvartį.

„Hockey punks“: T.Jacevičius 1 įvartis.

I diviziono Rytų konferencijos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

8. Vilniaus „Meteoras“ 11 1 0 0 10 23:65 3

Nacionalinės ledo ritulio lygos komandos kovoja dėl „Akropolio“ taurės. Ant šios beveik metro aukščio taurės kiekvieną sezoną įamžinami stipriausių komandų pavadinimai ir žaidėjų vardai bei pavardės. Kaip ir garsioji „Stanley“ taurė, „Akropolio“ taurė nėra atiduodama komandoms. Todėl didžiausia Lietuvos ledo ritulininkų svajonė yra tapti sezono čempionais ir nors kartą iškelti ją virš galvos. Akropolio“ taurė yra garbingiausias Lietuvos ledo ritulio apdovanojimas.