R. Meilutytė dukart pagerino Lietuvos rekordą ir iškovojo sidabrą

Sėkmingai pradėjusi Europos jaunimo plaukimo čempionatą Lenkijoje Rūta Meilutytė jau nuskynė medalį. Geriausia Lietuvos plaukikė Poznanėje 50 m plaukimo laisvu stiliumi finale užėmė antrąją vietą ir iškovojo sidabrą. R. Meilutytė šioje rungtyje dukart pagerino Lietuvos rekordą. Finale ji distanciją įveikė per 25,26 sekundės ir 0,21 sek. atsiliko nuo rusės Rozalijos Nasretdinovos.

R. Meilutytė pasirodė sėkmingai.<br>D. Umbraso nuotrauka iš archyvo

Jul 13, 2013, 11:27 AM, atnaujinta Mar 3, 2018, 2:12 AM

Šiuo laiku R. Meilutytė antrą kartą pagerino sau priklausiusį Lietuvos rekordą – šįkart 0,06 sekundės. Pusfinalyje lietuvaitė distanciją įveikė per 25,32 sek. Taip ji pirmą kartą pagerino (0,23 sek.) sau priklausiusį šalies rekordą. Atrankoje R. Meilutytė atstumą nuplaukė per 25,61 sek.

Savo mėgstamoje 100 m krūtine plaukimo rungtyje R. Meilutytė yra užsitikrinusi vietą finale. Pusfinalyje ji distanciją įveikė per 1 min. 6,92 sek., ir  pagerino čempionato rekordą. Atrankoje R. Meilutytė distanciją įveikė per 1 min. 7,82 sek. 100 m plaukimo krūtine rungties finalas vyks sekmadienį.

Tai – ketvirtasis Lietuvos plaukikų medalis. Aukso ir sidabro medalius yra laimėjęs Danas Rapšys. Sidabro – Ugnė Mažutaitytė.

Dar du finalistai

Į finalus pateko U. Mažutaitytė ir D. Margevičius. U. Mažutaitytė pateko į 100 metrų nugara rungties finalą. Ji pusfinalyje distanciją įveikė per 1 min. 3,82 sek.

D. Margevičius pusfinalyje 100 m plaukimo peteliške rungtyje distanciją įveikė per 54,61 sek.