Dviratininkė E. Manikaitė Utrechte krito, bet finišavo šešta

Europos jaunimo olimpiniame festivalyje (EYOF) ketvirtadienį Ema Manikaitė užėmė šeštąją vietą merginų 55 km grupinėse lenktynėse Utrechto priemiestyje.

Gintaras Nenartavičius, specialiai lrytas.lt iš Utrechto

Jul 18, 2013, 4:17 PM, atnaujinta Mar 2, 2018, 10:38 PM

16-metė panevėžietė finišavo sukruvintu keliu, nubrozdinta šlaunimi ir maudžiančia plaštaka.

„Užkliuvau už trasos aptvaro ir nuskridau važiuodama ketvirtajame rate. Tuo metu važiavau grupės pabaigoje ir norėjau aplenkti varžoves“, - sakė valinga dviratininkė.

Laimė, sužeidimai nebuvo smarkūs, todėl atsikėlusi E. Manikaitė greit pavijo grupę ir įsitraukė į kovą dėl medalių.

Finišo tiesiojoje E. Manikaitė spurtavo kairiuoju kraštu, bet lyderių nepasiekė.

Auksą iškovojo Italijos dviratininkė Martina Alzini, aplenkusi dvi brites – Charlottę Brougton ir Grace Garner.

Kitos dvi lietuvės visas lenktynes laikėsi pagrindinėje grupėje, nuo kurios ėmė byrėti silpniau pasirengusios sportininkės.

Ernesta Strainytė finišavo 18-a, o Milda Aužbikavičiūtė – 58-a.

Pagrindinėje grupėje, kuri nuotolį įveikė per 1 val. 25 min. 55 sek., finišavo 62 iš 74 startavusių dviratininkių.

Iš viso reikėjo nuvažiuoti septynis ratus lyguma, todėl atitrūkti nuo grupės nepavyko nė vienai.

Lietuvos rinktinės treneris Kęstutis Česaitis buvo nurodęs dviratininkėms iš pradžių laikytis grupėje, o paskui ieškoti progų atakai.

Aktyviausios trasoje buvo olandės ir vokietės, tačiau finiše jos tarp lyderių nepateko.

E. Manikaitės 6-oji vieta - geriausias Lietuvos dviratininkų pasirodymas grupinėse lenktynėse per visą EYOF istoriją, Iki šiol geriausia buvo Ramūno Navardausko 8-oji vieta 2003 metais Paryžiuje.

"Atsižvelgiant į Emos griūtį ir kovą, merginų pasirodymą vertinu labai gerai", - sakė treneris K. Česaitis.

Asmeninėse lenktynėse M. Aužbikavičiūtė antradienį užėmė 5-ąją vietą.

"Šios amžiaus grupės Lietuvos dviratininkės priklauso Europos elitui, todėl bus labai svarbu jas išlaikyti dviračių sporte artimiausius porą metų. Jei jos neturės galimybių nuolat lenktyniauti Europoje, paskui pasivyti varžovių bus jau neįmanoma", - lrytas.lt sakė LTOK olimpinės direkcijos vadovas, buvęs dviratininkas Kazys Steponavičius.

Vaikinų varžybose Lietuvos dviratininkai ilgai laikėsi pagrindinėje grupėje, bet į kovą dėl medalių neįsitraukė.

Geriausiai pasirodęs Venantas Lašinis finišavo 28-as, Laurynas Čekas liko 41-as, o Laurynas Jucikas - 70-as tarp 99 startavusiųjų.

Auksą iškovojo vokietis Leo Appeltas, kartu su olandu Pascaliu Eenkhoornu atitrūkęs nuo grupės 17 sek. Bronza atiteko greičiausiai iš grupės finišavusiam baltarusiui Iljai Volkavui.