Į finalą patekusi A.Palšytė: „Taip ir turėjo būti”

Šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė šeštadienį pratęs kovą dėl pasaulio čempionato medalių. Vakar įveikusi 192 cm aukštį ji pateko į finalą.

Vakar atrankos varžybose peršokusi 192 cm A.Palšytė pateko į pasaulio čempionato finalą.<br>„Reuters” nuotr.

Aug 16, 2013, 7:52 AM, atnaujinta Mar 1, 2018, 10:28 PM

A.Palšytė liko paskutinė Lietuvos rinktinės viltis pasaulio lengvosios atletikos čempionate Maskvoje.

Planetos pirmenybėse debiutuojanti 21-erių šuolininkė į aukštį šeštadienį Lužnikų stadione kartu su 12 stipriausių varžovių varžysis šios rungties finale.

„Taip ir turėjo būti”, – pasitikėjimu spinduliavo A.Palšytė, vakar be didesnių problemų patekusi į finalą, rašo „Lietuvos rytas".

Atrankoje – be klaidų

2010-ųjų pasaulio jaunimo vicečempionė be klaidų įveikė atrankos varžybų barjerą.

Rytinėje B grupėje startavusi A.Palšytė sėkmingai atliko keturis šuolius.

Trenerės Tatjanos Krasauskienės auklėtinė pirmaisiais bandymais įveikė 178, 183, 188 ir 192 cm aukštį.

Nors oficialus finalo normatyvas buvo 195 cm, nei lietuvei, nei jos varžovėms net neprireikė mėginti įveikti šį aukštį.

Atrankos varžybose dalyvavo 27 atletės. Kadangi 192 cm peršoko tik 13 šuolininkių, jos visos pateko į finalą, o atrankos varžybos buvo nutrauktos.

Kartu su A.Palšyte be klaidų vakar šokinėjo ir rusės Ana Čičerova, Irina Gordejeva ir Svetlana Školina, švedė Emma Green Tregaro, italė Alessia Trost ir ispanė Ruth Beitia.

Pernai olimpinėse žaidynėse Londone įveikusi 189 cm aukštį A.Palšytė užėmė 11-ąją vietą.

Airinės asmeninis rekordas – 196 cm, o šį sezoną per Lietuvos čempionatą Šiauliuose ji peršoko 195 cm.

Bėgikė finišavo paskutinė

Vakar Lužnikų stadione pasirodė dar viena Lietuvos rinktinės narė – Eglė Balčiūnaitė dalyvavo 800 metrų bėgimo atrankos varžybose.

Bet 24-erių šiaulietei nepavyko nei prasimušti į kitą etapą, nei bent priartėti prie geriausių asmeninių rezultatų.

Pirmajame iš keturių atrankos bėgimų startavusi E.Balčiūnaitė liko paskutinė, aštunta. 800 m nubėgusi per 2 min. 8,77 sek. lietuvė daugiau kaip 9 sek. atsiliko nuo šį bėgimą laimėjusios amerikietės Brendos Martinez, o bendrame visų atrankos bėgimų protokole jos rezultatas buvo tik 30-as tarp 32 dalyvių.

„Bėgau, o priešais lyg stabdanti siena. Pasaulio čempionatuose man nesiseka”, – po finišo nusivylusi sakė E.Balčiūnaitė.

Vos prieš mėnesį ji buvo įveikusi šią distanciją beveik 9 sek. greičiau (1 min. 59,82 sek.), kai liepą pasaulio studentų žaidynėse Kazanėje laimėjo bronzos medalį. Asmeninis E.Balčiūnaitės rekordas – 1 min. 59,29 sek., jis pasiektas dar 2010-aisiais.

Ėjikas neprilygo lyderiams

Jau trečiąsyk pasaulio čempionate dalyvavęs ėjikas Tadas Šuškevičius taip pat neprilygo stipriausiems varžovams.

50 km sportinio ėjimo varžybose jis užėmė 38-ąją vietą tarp 46 finišą pasiekusių atletų.

28-erių vilnietis 50 km distanciją įveikė per 4 val. 1 min. 29 sek., daugiau kaip 23 minutėmis atsilikęs nuo pasaulio čempionu tapusio airio Roberto Heffernano, kuris Maskvoje pagerino geriausią sezono rezultatą – 3 val. 37 min. 56 sek. (AP, „Lengvoji.lt”, LR)