Dviratininkas Ž.Savickas „Baltic Chain Tour“ lenktynių ketvirtajame etape – aštuntas

Trečiųjų daugiadienių dviračių lenktynių „Baltic Chain Tour“ ketvirtajame etape ketvirtadienį Latvijoje iš Lietuvos rinktinės narių aukščiausią vietą užėmė 22-ejų metų Žydrūnas Savickas. Jis finišavo aštuntas.

Iš lietuvių geriausiai pasirodė Ž.Savickas.<br>T.Gaubio (ELTA) nuotr.

ELTA ir lrytas.lt inf.

Aug 22, 2013, 9:22 PM, atnaujinta Mar 1, 2018, 7:15 PM

Nugalėjo Slovakijos rinktinės narys Patrikas Tyboras. 25-erių metų dviratininkas 179 km nuvažiavo per 3 val. 52 min. 24 sek. (vid. greitis - 46,213 km/h). 3-8 vietas užėmę lenktynių dalyviai nuo nugalėtojo atsiliko 10 sek.

31-erių metų Lietuvos čempionas Tomas Vaitkus (+1.09) užėmė 41-ąją, 22-ejų metų Darijus Džervus (+1.09) - 42-ąją, 24-erių metų Martynas Maniušis (+4.47) - 58-ąją, 26-erių metų Marius Bernatonis (4.47) - 59-ąją, o 19-metis Paulius Šiškevičius (+4.47) - 61-ąją vietas.

2001 metų pasaulio plento dviračių čempionės Rasos Polikevičiūtės 21-erių metų sūnus Artūras Kovšas („Itera-Katiuša“, +5.20 sek.) finišavo 87-as.

Iš 113 startavusių dviratininkų finišavo 107.

Pirmajame tarpiniame finiše (124,3 km) D. Džervus užėmė trečiąją vietą ir pelnė vieną premijinę sekundę. Antrajame kalnų finiše (142,3 km) trečias finišavo Ž. Savickas.

„Lyderių grupėje buvau vienintelis lietuvis, todėl tikėjausi, kad mus pavys antroji grupė, kurioje važiavo Tomas ir Darijus, tačiau pagrindinė grupė nepavijo mūsų. Prieš paskutinį pakilimą atakavau, bet spurtas buvo nesėkmingas - įkalnės viduryje mane aplenkė keli varžovai. Baigiantis įkalnei, aš juos pavijau, bet finišo tiesiojoje išsilaikyti tarp lyderių nepavyko. Man beliko tik stengtis neprarasti sekundžių. Gal kalniukas buvo kiek per trumpas. Man būtų buvę geriau, jei jis būtų buvęs ilgesnis, - iškart po finišo sakė Ž. Savickas. - Prieš startą Smiltenėje vylėmės, kad po šio etapo komandų įskaitoje būsime pirmi. Manau, kad daug nepraradome. Tai svarbiausia“.

Ketvirtajame etape dviratininkai startavo Smiltenėje, o finišavo Siguldoje. Šiame mieste dviratininkams tris kartus teko įveikti 11 proc. įkalnę. Po trečiojo pakilimo paskutiniuosius 700 metrų sportininkai įveikė lyguma.

Lenktynių lyderiu tapo 25-erių metų suomis Paavo Paajanen („TWD Lanken“). Jis ketvirtadienį finišavo trečias.

Ž. Savickas bendrojoje įskaitoje iš 22-osios vietos šoktelėjo į penktąją. Jis nuo lyderio atsilieka 32 sek.

D. Džervus (+1.40) užima 31-ąją, T. Vaitkus (+1.45) - 33-iąją, M. Maniušis (+4.45) - 49-ąją, M. Bernatonis (+5.01) - 50-ąją, o P. Šiškevičius (+7.19) - 92-ąją vietas.

Jaunimo įskaitoje Ž. Savickas iš aštuntosios vietos pakilo į antrąją. D. Džervus yra antras aktyviausių dviratininkų klasifikacijoje. Komandų įskaitoje ir toliau pirmauja Belgijos ekipa „BKCP-Powerplus“. Lietuvos rinktinė (+26 sek.) iš antrosios vietos nukrito į trečiąją. Į antrąją vietą pakilo Turkijos komanda „Torku Sekerspor“ (+17 sek.).

Ketvirtojo etapo prizininkus apdovanojo 1955 metais pirmą kartą vykusių Baltijos šalių dviračių lenktynių nugalėtojas Haris Japinis, o naująjį lyderį - 2000 metų pasaulio dviračių plento čempionas Romanas Vainšteinas.

Lenktynes, kurių prizų fondą sudaro 18 tūkst. eurų, pirmadienį Lahtyje (Suomija) pradėjo 124 dviratininkai, atstovaujantys 21 komandai iš 15-os šalių. Antrasis ir trečiasis etapai vyko Estijoje.

„Baltic Chain Tour“ lenktynes, kurioms suteikta Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) 2.2 kategorija, sudaro šeši etapai (1019,3 km). Šios varžybos pirmą kartą vyksta keturiose šalyse - šiemet prie lenktynių organizatorių prisijungė Suomija. Iki šiol „Baltic Chain Tour“ dalyviai lenktyniavo Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje.

Penktadienis lenktynių dalyviams - poilsio diena. Po jos dviratininkai lenktyniaus Lietuvoje. Penktajame etape (154,1 km) šeštadienį sportininkai startuos Panevėžyje, o finišuos Utenoje. Paskutiniojo, šeštojo, etapo (152,4 km) startas bus duotas sekmadienį Utenoje. Apie 17.00 val. varžybų dalyviai įvažiuos į Vilnių ir sostinės gatvėmis dar įveiks penkis „Velomaratono“ trasos ratus po 10 km.

„Kalnai baigėsi, laukia lygumos. Reikia tikėtis, kad „namų sienos“ padės“, - teigė Ž. Savickas.

Pirmąsias „Baltic Chain Tour“ lenktynes 2011 metais laimėjo estas Erki Putsepas, o antrąsias pernai - lietuvis Gediminas Bagdonas. Šiomis daugiadienėmis lenktynėmis pažymimos 1989 metų rugpjūčio 23 dieną Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje surengtos „Baltijos kelio“ akcijos metinės.