Ž.Savickas „Baltic Chain Tour“ lenktynėse trečias, o Lietuvos rinktinė - pirma

Sekmadienį Vilniuje pasibaigusiose trečiosiose daugiadienėse dviračių lenktynėse „Baltic Chain Tour“ Lietuvos rinktinės narys Žydrūnas Savickas užėmė trečiąją vietą.

Lietuvos dviratininkų komanda pasirodė sėkmingai.<br>J.Stacevičius

ELTA ir lrytas.lt inf.

Aug 25, 2013, 9:39 PM, atnaujinta Mar 1, 2018, 6:17 PM

Nugalėjo 25 metų vokietis Philippas Walslebenas („BKCP-Powerplus“). Antrąją vietą užėmė Rusijos rinktinės atstovas Ivanas Savickis. Jis nuo nugalėtojo atsiliko 2 sek. 22 metų Ž.Savickas nugalėtojui pralaimėjo 25 sek.

31 metų Lietuvos čempionas Tomas Vaitkus (+1.48) užėmė 14-ąją, 24-erių metų Martynas Maniušis (+4.40) - 17-ąją, 26-erių metų Marius Bernatonis (+5.02) - 18-ąją, 19-metis Paulius Šiškevičius (+18.05) - 53-iąją, o 22-ejų metų Darijus Džervus (+21.02) - 63-iąją vietas.

2001 metų pasaulio plento dviračių čempionės Rasos Polikevičiūtės 21-erių metų sūnus Artūras Kovšas („Itera-Katiuša“, +36.43) liko paskutinis, 85-as.

Lenktynes pradėjo 124 dviratininkai iš 21-os komandos.

Komandų įskaitoje pirmąją vietą iškovojo trenerio Artūro Kaspučio vadovaujama Lietuvos rinktinė. Ji antrąją vietą užėmusią Ukrainos komandą „Kolss“ pranoko 27 sek. Trečia liko kita Ukrainos komanda - ISD (+55 sek.).

Ž.Savickas jaunimo įskaitoje užėmė antrąją vietą, o D.Džervus aktyviausių dviratininkų klasifikacijoje liko ketvirtas.

Paskutinįjį, šeštąjį, etapą laimėjo 23-ejų metų latvis Andris Smirnovas („Rietumu-Delfin“). Jis 152,4 km įveikė per 3 val. 15 min. 10 sek. (vid. greitis - 46,852 sek.).

Po finišo sprinto penktąją vietą užėmė T.Vaitkus. Pagrindinėje grupėje iš viso finišavo 73 dviratininkai. M.Bernatonis finišavo 16-as, M.Maniušis - 21-as, P.Šiškevičius - 25-as, Ž. Savickas - 45-as, o D.Džervus (+25 sek.) - 82-as.

Paskutiniojo, šeštojo, etapo startas buvo duotas Utenoje. Varžybų dalyviai finišavo Vilniuje, kur iš viso įveikė penkis „Velomaratono“ trasos ratus po 10 km.

Lenktynes, kurių prizų fondą sudarė 18 tūkst. eurų, pirmadienį prasidėjo Lahtyje (Suomija). Iš viso startavo 15-os šalių komandos. Antrasis ir trečiasis etapai vyko Estijoje, ketvirtasis - Latvijoje, o Lietuvoje surengti paskutinieji du etapai. Lenktynių nugalėtojas pelnė 2169 eurų premiją.

„Baltic Chain Tour“ lenktynių, kurioms suteikta Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) 2.2 kategorija, dalyviai iš viso įveikė 1019,3 km. Šios varžybos pirmą kartą vyko keturiose šalyse - šiemet prie lenktynių organizatorių prisijungė Suomija. Iki šiol „Baltic Chain Tour“ dalyviai lenktyniavo Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje.

Pirmąsias „Baltic Chain Tour“ lenktynes 2011 metais laimėjo estas Erki Putsepas, o antrąsias pernai - lietuvis Gediminas Bagdonas. Šiomis daugiadienėmis lenktynėmis pažymimos 1989 metų rugpjūčio 23 dieną Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje surengtos „Baltijos kelio“ akcijos metinės.