Trečią kartą rekordą pagerinusi R.Meilutytė – pasaulio jaunimo čempionė

Olimpinė čempionė Rūta Meilutytė Dubajuje vykstančiame pasaulio jaunimo plaukimo čempionate konkurencijos nesulaukė. 16-metė lietuvė 50 metrų krūtine distanciją įveikė per 29,86 sek. ir trečią kartą pagerinusi pasaulio jaunimo čempionato rekordą iškovojo aukso medalį.

R.Meilutytė šios rungties rekordą pagerino jau trečią kartą.<br>AP nuotr. iš archyvo

Aug 27, 2013, 6:31 PM, atnaujinta Mar 1, 2018, 5:22 PM

Antroje vietoje liko ukrainietė Viktorija Solnceva (31,34), bronzą laimėjo britė Sophie Taylor (31,38).

R.Meilutytė šios rungties rekordą pagerino jau trečią kartą. Atrankos varžybose šią distanciją ji įveikė per 31,10 sek. Pusfinalyje jos laikas buvo 30,04 sek.

Antradienį lietuvė pateko į 100 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi rungties pusfinalį. Distanciją ji įveikė per 55,65 sekundės ir užėmė ketvirtąją vietą.

100 metrų plaukimo nugara rungties finale dalyvavęs Danas Rapšys iškovojo sidabro medalį. Jis distanciją įveikė per 55,24 sek.

Auksą iškovojo graikas Apostolosas Christou (54,87).

Vaikinų 100 m plaukimo peteliške rungties pusfinalyje Deividas Margevičius liko dvyliktas ir į finalą nepateko. Lietuvis distanciją įveikė per 54,35 sek.

D.Margevičius atrankos varžybose, kuriose dalyvavo 62 plaukikai, buvo šeštas (54,12 sek.).

Čempionate dalyvauja 14-17 metų merginos ir 15-18 metų vaikinai. Lietuvai atstovauja septyni plaukikai.

Rungtys, kuriose varžysis Lietuvos plaukikai: Rūta Meilutytė – 100 m krūtine; 50, 100 m l. stiliumi; 200 m kompl. pl; 50 m nugara ir 50 m peteliške