Europos čempionatas: R.Meilutytė taupė jėgas, Lietuvos rinktinė - finale

Du medalius Europos plaukimo čempionate nuskynusi Rūta Meilutytė taupo jėgas dar vienam finalui. Sekmadienį ryte ji anksčiau planavo dalyvauti  100 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje, tačiau varžybose nepasirodė. Vakare R.Meilutytės laukia 100 m plaukimo krūtine finalas. Čia šešiolikmetė lietuvė laikoma favorite.

Dec 15, 2013, 10:07 AM, atnaujinta Feb 19, 2018, 8:00 PM

Pagrindinėmis R.Meilutytės varžovėmis bus rusė Julija Jefimova ir Rikke Moeller Pedersen. Pirmoji pagerino Europos čempionatų rekordą, distanciją įveikusi per 1 min. 03,27 sek. Danijos atstovė distanciją įveikė per 1 min. 04,1 sek. R.Meilutytė bendroje įskaitoje buvo trečia. Finalas vyks sekmadienį 18 val. 35 sek.

50 m plaukimo peteliške atrankoje varžėsi keturi lietuviai – Mindaugas Sadauskas, Jevgenijus Rogožinas, Tadas Duškinas ir Deividas Margevičius.

D.Margevičius distanciją įveikė per 23,73 sek. J.Rogozinas – per 25,39 sek. Pirmasis savo plaukime buvo antras, o J.Rogozinas – dešimtas. Antrajame plaukime pasirodęs T.Duškinas pagerino Lietuvos rekordą. Savo plaukime jis buvo pirmas – 23.43 sek.

Į finalą šeštadienį pavėlavęs M.Sadauskas nugvelbė T.Duškino rekordą. Jis distanciją įveikė per 23,33 sek.

M.Sadauskas bendroje įskaitoje buvo vienuoliktas, o T.Duškinas – tryliktas. Abu pateko į pusfinalį.

Giedrius Titenos ir Igoris Kozlovskis pasirodė 200 m krūtine varžybose. G.Titenis distanciją įveikė per 2 min. 8,07 sek. I.Kozlovskis distanciją įveikė per 2 min. 10,38 sek. Lietuviai į finalą nepateko.

200 m laisvuoju stiliumi rungtyje kovos D.Margevičius, Danas Rapšys, Simonas Bilis ir Povilas Strazdas. D.Rapšys distanciją įveikė per 1 min. 46,07 sek. Jis laimėjo ketvirtąjį plaukimą. Antrasis buvo Povilas Strazdas (1 min. 47,12 sek.). Pirmajame plaukime greičiausias buvo S.Bilis (1 min. 47,38 sek.), o D.Margevičius distanciją įveikė per 1 min. 47,75 sek.

Tačiau į finalą jie nepateko.

U.Mažutaitytė finišavo per 2 min. 11,33 sek. Bendroje įskaitoje ji užėmė penkioliktąją vietą ir nepateko į finalą.

Į finalą pateko Lietuvos vyrų rinktinė (T.Duškinas, M.Sadauskas, G.Titenis ir S.Bilis). Lietuviai 4x50 m estafetės laisvu stiliumi pusfinalyje distanciją įveikė per 1 min. 28,01. Bendroje įskaitoje jie buvo devinti.