Europos rankinio čempionės nepateko į pasaulio pirmenybių ketvirtfinalį

Pernai Europos pirmenybių auksą ir olimpinių žaidynių sidabrą iškovojusiai Juodkalnijos moterų rankinio rinktinei šie metai nėra tokie sėkmingi. Serbijoje vykstančio pasaulio čempionato aštuntfinalyje juodkalnietės nusileido Danijos rinktinei ir atsisveikino su viltimis pasipuošti dar vienu medalių komplentu. Kelialapius į ketvirtfinalį be danių sekmadienį iškovojo Vokietijos, Prancūzijos ir Lenkijos rankininkės.

Juodkalnijos ir Danijos rungtynių akimirka.<br>AP nuotr.

Dec 16, 2013, 8:51 AM, atnaujinta Feb 19, 2018, 7:45 PM

Juodkalnijos komanda gana blankiai žaidė nuo turnyro pradžios, o labiausiai nuvylė rezultatyviausia 2012 metų olimpinių žaidynių ir Europos pirmenybių rankininkė Katarina Bulatovič.

Jos indėlio pritrūko ir per aštuntfinalio rungtynes su Danijos komanda, kuriai Europos čempionės nusileido 21:22 (12:11). K.Bulatovič įmetė 7 įvarčius ir buvo rezultatyviausia mačo žaidėja, tačiau dar dažniau jos metimai skriejo pro šalį.

Ilgesnį atsarginių suolą turinti Danijos rinktinė tiksliau žaidė paskutinėmis minutėmis ir laimėjo atkakliausias sekmadienio rungtynes, kuriose nė vienai komandai per visas 60 minučių nė sykio nepavyko įgyti didesnės nei dviejų įvarčių persvaros.

Danijos rankininkės ketvirtfinalyje susitiks su Vokietijos komanda. Vokietės aštuntfinalyje įtikinamai nugalėjo Angolos rinktinę 29:21 (13:10). Afrikos čempionės priešinosi tik du trečdalius pirmojo kėlinio (18-ąją min. rezultatas buvo lygus 8:8), bet po to Vokietijos ekipa pamažu nutolo ir atgal nebesižvalgė.

Prancūzijos rinktinė 27:19 (12:9) pranoko Japonijos ekipą. Nors finalo sirena užfiksavo didelę prancūzių pergalę, lengva joms nebuvo. Antrojo kėlinio viduryje japonės pirmavo 17:15, tačiau po to Prancūzijos rankininkės įmetė net 10 įvarčių be atsako.

Kelioms minutėms aklinai užmūryti vartai nulėmė ir Lenkijos rankininkių pergalę 31:29 (13:17) prieš Rumunijos ekipą.

Pirmajame kėlinyje lenkių gynyba buvo lyg rėtis, o antrojo kėlinio viduryje rumunės vis dar turėjo lygiaverčių varžovių rungtynėms solidžią keturių įvarčių persvarą 26:22. Tačiau po to Lenkijos komanda įmetė 7 įvarčius iš eilės ir pergalės iš savo rankų nepaleido. Ketvirtfinalyje Lenkijos rinktinės varžovė bus Prancūzijos komanda.

Sekmadienio rezultatai (aštuntfinalis)

Vokietija – Angola 29:21 (13:10). L.Steinbach 6, S.Muller 5/M.Kiala 8. 1000 žr.

Prancūzija – Japonija 27:19 (12:9). N.Kamto-Njitam 5/S.Fudzii 5, J.Arihama 5. 510 žr.

Lenkija – Rumunija 31:29 (13:17). A.Wojtas 9, K.Grzyb 7/C.Neagu 10, A.Bradeanu 6. 2000 žr.

Danija – Juodkalnija 22:21 (11:12). L.K.Burgaard 6, A.G.Norgaard 5/K.Bulatovič 7. 1100 žr.

Kitos ketverios aštuntfinalio rungtynės vyks pirmadienį.