A.Sereikaitė savo mėgstamoje rungtyje nepateko į ketvirtfinalį

Dėl greitojo čiuožimo trumpuoju taku sportininkė Agnė Sereikaitė įrašyta į Lietuvos istoriją, bet likusias 500 metrų varžybų Sočyje kovas stebės tik iš šalies. Devyniolikmetė lietuvė nepateko į olimpinių žaidynių ketvirtfinalį.

A.Sereikaitė iš pradžių pirmavo, bet pralaimėjo lemiamuose posūkiuose.<br>AP nuotr.

Feb 10, 2014, 11:45 AM, atnaujinta Feb 16, 2018, 12:24 PM

Atrankos varžybose 500 m distanciją A.Sereikaitė įveikė per 45,36 sek. ir liko trečia.

Lietuvė nusileido užtikrintai laimėjusiai Park Seung-Hi (44,18 sek.) ir amerikietei Emily Scott (45,2 sek.).

Į kitą etapą pateko po dvi geriausias atrankos čiuožimo sportininkes.

LTOK olimpinėse žaidynėse A.Sereikaitei iškėlė tikslą užimti 20–25 vietą.

A.Sereikaitė dar rungsis 1000 ir 1500 metrų distancijose.  Atkrintamosios kovos vyks atitinkamai vasario 15 ir 18 dienomis.

Prieš startą A.Sereikaitė susidūrė su nedideliais nesklandumais. Minutėlę teko tvarkyti kiek anksčiau dalyvavusių sportininkų apgadintą ledą.

Tačiau tautietė pirmąjį ratą įveikė pirmoji. Mūsiškės galimybės užimti bent antrąją vietą ir patekti į pusfinalį padidėjo, kai antrajame rate iš trasos išlėkė prancūzė.

Vis dėlto lemiamuose posūkiuose konkurentės gerokai padidino apsukas. A.Sereikaitę iš pradžių aplenkė korėjietė, o po dramatiškos kovos lietuvė atsidūrė ir už amerikietės nugaros.

„Pradėjau gerai, bet padariau klaidą ir praradau vietą“, – įspūdžiais po pasirodymo dalijosi A.Sereikaitė.

Sportininkių grumtynės dėl antrosios vietos vyko labai dramatiškai, bet A.Sereikaitė patvirtino, kad nors kontaktas buvo, priešininkė ją aplenkė nepažeidusi taisyklių.

Pernai pasaulio čempionate pusės kilometro distancijoje debiutavusi A.Sereikaitė buvo šešiolikta.

A.Sereikaitė yra pirmoji Lietuvos atstovė, olimpinėse žaidynėse dalyvavusi greitojo čiuožimo varžybose.