Olimpinė pakyla: Norvegija nustumta nuo medalių viršūnės

2. Olandija 3 2 2 7

BNS ir lrytas.lt inf.

Feb 10, 2014, 2:40 PM, atnaujinta Feb 16, 2018, 12:08 PM

Naujaisiais lyderiais komandų rikiuotėje tapo pirmadienį du aukso ir vieną sidabro apdovanojimą iškovoję Kanados sportininkai, kurių sąskaitoje jau 7 medaliai - 3 aukso, 3 sidabro bei 1 bronzos.

Taip pat po 7 medalius žaidynėse iškovojo dar dviejų valstybių atletai - į antrąją vietą pakilusi Olandijos (3, 2, 2; 7) rinktinė bei lyderės poziciją praradusi ir į trečiąją poziciją nukritusi Norvegija (2, 1, 4; 7).

Šetis medalius - 1 aukso, du sidabro bei 3 bronzos - iškovojusi žaidynių šeimininkė Rusija smuktelėjo į šeštąją vietą (vieta, šalis, auksas, sidabras, bronza, iškovota medalių iš viso):

Titulą apgynė

26-erių metų kanadietis Alexas Bilodeau apgynė olimpinio čempiono titulą akrobatinio slidinėjimo varžybų gūbrinio rungtyje.

Sočio (Rusija) žiemos olimpinių žaidynių finale pirmadienį A.Bilodeau pasirodymas buvo įvertintas 26,31 balo ir jis net 1,6 balo aplenkė net penkeriais metais jaunesnį tėvynainį pasaulio čempioną Mikaelį Kingsbury'į.

Bronzos medalį pirmą kartą žaidynių istorijoje iškovojo jau trečiojoje olimpiadoje dalyvaujantis Rusijos atstovas 26-erių metų Aleksandras Smyšliajevas (24,34 taško), kurio geriausias rezultatas iki šiol šioje rungtyje buvo dešimtoji vieta Vankuveryje 2010-aisiais:

1. Alex Bilodeau (Kanada)               26,31 tšk.

Užkariautojai olandai

Olandijos sportininkai užkariavo greitojo čiuožimo 500 m rungties pakylą. Ją užėmė visi trys šios šalies sportininkai. Aukso medalį iškovojo Michelis Mulderis. Jo bendras laikas - 69,31 sek. Nuo jo vos 0,01 sek. atsiliko tautietis Janas Smeekensas.

Pirmajame važiavime jis pasirodė puikiai – 34,59 sek. - , bet antrajame nesugebėjo pakartoti nuostabaus rezultato.

Toks nedidelis tarpas tarp sportininkų privertė sirgalius klausinėti, kas laimėjo, tačiau galiausiai atsakymą pateikė švieslentė. Joje pasirodžius rikiuotei 27 metų sportininkas atsisegė savo kostiumą ir sušuko.

Bronzos medalį iškovojo M.Mulderio brolis dvynys Ronaldas.

Greitasis čiuožimas. Vyrai. 500 m.

1. Michel Mulder (Olandija)       69,312 sek. (34,63 + 34,67)

2. Johannes Smeekens (Olandija)   69,324      (34,59 + 34,72)

3. Ronald Mulder (Olandija)       69,46       (34,96 + 34,49)

4. Tae Bum Mo (Pietų Korėja)      69,69       (34,84 + 34,85)

5. Joji Kato (Japonija)           69,74       (34,96 + 34,77)

6. Keiichiro Nagashima (Japonija) 70,040      (34,79 + 35,25)

7. Roman Kreč (Kazachstanas)      70,048      (35,04 + 35,00)

8. Nico Ihle (Vokietija)          70,10       (34,99 + 35,11)

... 39.Daniel Greig (Australija)     115,84       (80,55 + 35,29)

Prancūzas ir pasimaivė, ir laimėjo

Biatlono varžybų 12,5 km persekiojimo rungties čempionu tapo Martinas Fourcade'as, kuris ketvirtąjį kartą šaudykloje pataikė į visus taikinius ir dar spėjo pamojuoti sirgaliams, pasidžiaugdamas rezultatu. Prancūzijos sportininkas prašovė tik vieną kartą. Jis lenktynes pradėjo nuo lyderio atsilikdamas 12 sekundžių. M.Fourcade'as distanciją įveikė per 33 min. 48,6 sek.

Antrasis buvo čekas Ondrejus Moravecas. Jis lenktynes pradėjo nuo lyderio atsilikdamas penkiolika sekundžių. Šaudykloje jis nesuklydo nė karto, o finišą pasiekė nuo prancūzo atsilikdamas 14,1 sek.

Trečioje vietoje atsidūrė Jeanas Guillaume'as Beatrixas. Prancūzas startavo keturioliktas, šaudykloje suklydo kartą, o nuo lyderio finiše atsiliko 24,2 sek.

O.E.Bjoerndalenas buvo ketvirtas. Jis nuo lyderio atsiliko 25,9 sek.

Latvis Andrejus Rastorgujevas užėmė devintą vietą, nors startavo septynioliktas. Jis kartą nepataikė šaudykloje, o nuo lyderio atsiliko 48,3 sek.

Lietuvis Tomas Kaukėnas užėmė 40 vietą. Lietuvos biatlonininkas po trijų klaidų šaudykloje tarp 59 dalyvių finiše daugiau nei 3 minutes pralaimėjo nugalėtojui.

1. Martin Fourcade (Prancūzija)       33 min. 48,6 sek. (1 baudos ratas)

2. Ondrej Moravec (Čekija)           atsiliko 14,1 sek. (0)

3. Jean Guillaume Beatrix (Prancūzija)        24,2 (1)

4. Ole Einar Bjoerndalen (Norvegija)          25,9 (3)

5. Jevgenij Ustiugov (Rusija)                 36,7 (1)

...

40. Tomas Kaukenas                          3:01,2 (3) ...

59. Danil Stepčenko (Estija)                7:03,4 (7)

Apgynė auksą

2014 metų Sočio žiemos olimpinių žaidynių aukso medalį dvikovės (greitasis nusileidimas bei slalomas) varžybose iškovojo čempionės titulą šioje rungtyje apgynusi šio sezono lyderė vokietė Maria Hoefl-Riesch.

Po pirmosios rungties tik penktoje vietoje buvusi Vokietijos slidininkė dviejuose nusileidimuose sugaišo 2 minutes 34,62 sekundės ir, 0,40 sekundės aplenkusi antroje vietoje likusią austrę Nicolę Hosp, iškovojo jau trečiąjį olimpinį medalį. M .Hoefl-Riesch be aukso dvikovėje prieš ketverius metus Vankuveryje taip pat tapo čempione ir slalomo varžybose.

Bronzos medaliu džiaugėsi po pirmosios rungties pirmavusi amerikietė Julia Mancuso. 2010-aisiais Vankuveryje šios rungties sidabrą iškovojusi JAV kalnų slidininkė pirmadienį nuo nugalėtojos atsiliko 0,53 sekundės.

Slidinėjimo dvikovės rungtį baigė 22-i iš 39-ių startavusių sportininkių.

Galutinė lyderių rikiuotė (skliautuose laikas greitojo nusileidimo rungtyje + slalome):

1. Maria Hoefl-Riesch (Vokietija) 2 min. 34,62 sek. (1:43,72+50,90)

2. Nicole Hosp (Austrija) 2:35,02 (1:43,95+51,07)

3. Julia Mancuso (JAV) 2:35,15 (1:42,68+52,47)

4. Tina Maze (Slovėnija) 2:35,25 (1:43,54+51,71)

5. Dominique Gisin (Šveicarija) 2:36,12 (1:44,01+52,11)

6. Ranghild Mowinckel (Norvegija) 2:36,15 (1:44,28+51,87)

7. Michaela Kirchgasser (Austrija) 2:36,41 (1:45,72+50,69)

8. Anna Fenninger (Austrija) 2:36,44 (1:43,67+52,77)

Olimpinis čempionas vėl viršūnėje

Sočio olimpiados greitojo čiuožimo trumpuoju taku aukso medalį 1500 nuotolyje iškovojo 29-erių metų kanadietis Charlesas Hamelinas.

Prieš ketverius metus Vankuveryje vykusioje žiemos olimpiadoje 500 m sprinte ir 5000 m estafetėje auksą iškovojęs Ch.Hamelinas pirmadienį 1500 m distancijos finale sugaišo 2 minutes 14,985 sekundės ir 0,07 sekundės aplenkė antroje vietoje likusį bei pirmą kartą ant olimpinės prizininkų pakylos užlipusį kiną Tianyu Haną.

Bronzos medalis atiteko Rusijos atstovui Viktorui Anui (2:15,062), kuris šios rungties olimpiniu čempionu tapo 2006-aisiais Turine, tiesa, tada atstovaudamas Pietų Korėjai:

1. Charles Hamelin (Kanada) 2 min. 14,985 sek.

2. Tianyu Han (Kinija) 2:15,055

3. Viktor An (Rusija) 2:15,062

4. J.R.Celski (JAV) 2:15,624

5. Dequan Chen (Kinija) 2:15,626

6. Han-Bin Lee (Pietų Korėja) 2:16,466