T.Kaukėnas persekiojimo lenktynėse užėmė 40-ąją vietą

Tomas Kaukėnas Sočio žaidynėse kirto antrąjį savo finišą. 23 metų biatlonininkas pirmadienį dalyvavo 12,5 km persekiojimo lenktynėse. T.Kaukėnas užėmė 40 vietą, distanciją įveikęs per 36 min. 49,8 sek. Jis nuo čempionu tapusio prancūzo Martino Fourcade'o atsiliko 3 min. 1,2 sek.

Feb 10, 2014, 3:54 PM, atnaujinta Feb 16, 2018, 12:02 PM

Lietuvos sportininkas lenktynes pradėjo 48-as, nuo sprinto rungtį laimėjusio norvego Olės Einaro Bjorndaleno atsilikdamas 1 min. 53 sek.

T.Kaukėnas pirmąjį kartą į šaudyklą pateko būdamas 44-as. Gulėdamas Lietuvos sportininkas vieną kartą nepataikė į taikinį, tad jam teko įveikti baudos ratą (150 m). Lietuvis nuo lyderio atsilikinėjo 2 min. 12,5 sek.

Antrąjį kartą į šaudyklą T.Kaukėnas atvyko būdamas 41-as. Gulėdamas jis pataikė visus šūvius. Nuo lyderio atsilikinėjo 2 min. 21,9 sek.

Trečiajame šaudyme – stovint – T.Kaukėnas pasirodė puikiai. Jis vėl pataikė visus penkis šūvius, o į ugnies zoną atvyko užimdamas 33 vietą.

Ketvirtasis kartas šaudykloje T.Kaukėnui sėkmingas nebuvo. Jis čia pasirodė būdamas 39-oje vietoje, tačiau prašovė dukart, tad jam teko įveikti du baudos ratus.

Pakyla. Čempionu tapo Martinas Fourcade'as, kuris ketvirtąjį kartą šaudykloje pataikė į visus taikinius ir dar spėjo pamojuoti sirgaliams, pasidžiaugdamas rezultatu. Prancūzijos sportininkas prašovė tik vieną kartą. Jis lenktynes pradėjo nuo lyderio atsilikdamas 12 sekundžių. M.Fourcade'as distanciją įveikė per 33 min. 48,6 sek.

Antrasis buvo čekas Ondrejus Moravecas. Jis lenktynes pradėjo nuo lyderio atsilikdamas penkiolika sekundžių. Šaudykloje jis nesuklydo nė karto, o finišą pasiekė nuo prancūzo atsilikdamas 14,1 sek.

Trečioje vietoje atsidūrė Jeanas Guillaume'as Beatrixas. Prancūzas startavo keturioliktas, šaudykloje suklydo kartą, o nuo lyderio finiše atsiliko 24,2 sek.

O.E.Bjoerndalenas buvo ketvirtas. Jis nuo lyderio atsiliko 25,9 sek.

Latvis Andrejus Rastorgujevas užėmė devintą vietą, nors startavo septynioliktas. Jis kartą nepataikė šaudykloje, o nuo lyderio atsiliko 48,3 sek.

Startas. Į 12,5 km persekiojimo lenktynes T.Kaukėnas pateko šeštadienį. Pirmasis olimpiadoje startavęs lietuvis tuomet 10 km sprinto lenktynėse užėmė 48 vietą, distanciją įveikdamas per 26 min. 26,2 sek.

Taisyklė. Sprinte geriausiai pasirodė norvegas O.E.Bjorndalenas. O persekiojimo lenktynėse sportininkai į trasą iššliuožia atsilikdami nuo lyderio tiek, kiek pralaimėjo sprinto varžybose.