Olimpinė pakyla: vokiečiai lenkia norvegus aukso medaliais

Sočio žaidynėse kol kas daugiausiai medalių iškovojo Norvegijos olimpiečiai (13), bet bendroje valstybių įskaitoje pirmauja Vokietija.   Vokiečių sąskaitoje - net 7 aukso medaliai.

Greitojo čiuožimo trumpuoju taku auksą 500 m sprinto rungtyje iškovojo kinė Li Jianrou.<br>AP nuotr.

ELTA, BNS ir lrytas.lt inf.

Feb 13, 2014, 2:46 PM, atnaujinta Feb 16, 2018, 9:01 AM

Antri komandų rikiuotėje - Kanados sportininkai, iškovoję po 4 aukso ir sidabro medalius, treti - norvegai (4 aukso, 3 sidabro ir 6 bronzos medaliai).

Bendra valstybių rikiuotė (vieta, šalis, auksas, sidabras, bronza, viso medalių):

Japonas laisvojoje programoje

Sočio (Rusija) žiemos olimpinių žaidynių dailiojo čiuožimo vyrų varžybų lyderiu po trumposios programos, iš kovos dėl traumos pasitraukus bei apie karjeros pabaigą pranešus 31-erių metų rusui Jevgenijui Pliuščenkai, tapo japonas Yuzuru Hanyu.

Devyniolikmečio Japonijos sportininko balų suma trumpojoje programoje - 101,45 - naujas pasaulio rekordas.

Antrąją vietą su 97,52 balo užima triskart pasaulio čempionas Patrickas Chanas iš Kanados, o trečiojoje pozicijoje - dukart Senojo Žemyno pirmenybių nugalėtojas ispanas Javieras Fernandezas (86,98):

29.Brendan Kerry (Australija) 47,12

Kovą dėl Sočio olimpiados apdovanojimų laisvojoje programoje tęs 24 geriausi čiuožėjai.

Prancūzui - antrasis auksas

Biatlono varžybų 20 km vyrų atskiro starto lenktynėse triumfavo  Martinas Fourcade'as.

25-erių prancūzas laimėjo Sočyje jau antrąjį aukso medalį. Prieš tai jis  buvo stipriausias persekiojimo lenktynėse.

Sidabro medalis atiteko be klaidų šaudžiusiam vokiečiui Erikui Lesseriui, o bronza atiteko Rusijos biatlonininkui Jevgenijui Garaničevui.

23-jų metų Tomas Kaukėnas ketvirtadienį užėmė 23-ąją vietą. Po antrosios ir po trečiosios ugnies linijų antroje vietoje buvęs lietuvis net trissyk suklydo ketvirtoje šaudykloje ir, distancijoje sugaišęs 52 minutes 38,9 sekundės, 3 minutes 7,2 sekundes pralaimėjo čempionui.

Biatlonas. Vyrai. 20 km atskiro starto lenktynės.

1. Martin Fourcade (Prancūzija) 49 min. 31,7 sek. (1 baudos minutė)

2. Erik Lesser (Vokietija) atsiliko 12,2 sek. (0)

3. Jevgenij Garaničev (Rusija) 34,5 (1)

4. Simon Eder (Austrija) 37,8 (1)

5. Dominik Landertinger (Austrija) 42,5 (0) ... 23.Tomas Kaukėnas 3:07,2 (3) ... 88.Karoly Gombos (Vengrija) 15:45,0 (8)

Greitojo čiuožimo varžybose - pirmasis Kinijos triumfas

Pirmąjį aukso medalį savo šaliai olimpinių žaidynių greitojo čiuožimo varžybų istorijoje iškovojo 25-erių metų kinė Hong Zhang,  triumfavusi 1000 m distancijoje.

Kinė nuotolį įveikė per 1 minutę 14,02 sekundės ir aplenkė prizininkėmis tapusias olandes – atitinkamai Turino ir Vankuverio žaidynių olimpinę čempionę 1500 bei 3000 m nuotoliuose Ireen Wust (1:14,69) bei Margot Boer (1:14,90).

Šios rungties pasaulio čempionė rusė Olga Fatkulina (1:15,08) liko ketvirta, o Vankuverio olimpiados čempionė kanadietė Christine Nesbitt (1:15,62) tenkinosi tik devintąja pozicija.

Greitasis čiuožimas. Moterys. 1000 m

1. Hong Zhang (Kinija) 1 min. 14,02 sek.

Lenkė laimėjo penktąjį medalį

Sočio olimpiados moterų slidinėjimo varžybų 10 km klasikiniu būdu lenktynėse triumfavo 31-erių lenkė Justyna Kowalczyk. Tai jau penktasis Lenkijos slidininkės olimpinis medalis – prieš ketverius metus Vankuveryje ji tapo čempione 30 km bendro starto lenktynėse, iškovojo sidabrą sprinte ir bronzą skiatlone, o 2006-aisiais Turine buvo trečia 30 km bendro starto lenktynėse.

Sidabro medalį 10 km lenktynėse iškovojo šios rungties čempionės titulą ginusi švedė Charlotte Kalla (atsiliko 18,4 sek.), bronza džiaugėsi pasaulio čempionė norvegė Therese Johaug (+28,3 sek.).

21-erių Ingrida Ardišauskaitė užėmė 67-ąją vietą. Lietuvė nuotolį nušliuožė per 36 minutes 52,1 sekundės ir aplenkusi aštuonias varžoves 8 minutes 34,3 sekundės pralaimėjo čempionei.

Tai antrasis I.Ardišauskaitės startas Sočyje – antradienį sprinto lenktynėse ji aplenkė penkias varžoves ir buvo 62-a.

Slidinėjimas. Moterys. 10 km klasikiniu būdu.

1. Justyna Kowalczyk (Lenkija) 28 min. 17,8 sek.

2. Charlotte Kalla (Švedija) atsiliko 18,4 sek.