EUROLYGA

Olimpinė pakyla: medalių lentelėje olandai šovė į viršų

Sekmadienį Sočyje vyko kova dėl keturių medalių komplektų. Vyrų didžiojo slalomo auksą pelnė norvegas Kjetilis Jansrudas, moterų snieglenčių krosą laimėjo čekė Eva Samkova. Slidinėjimo estafetėje 4x10 km dominavo Švedijos sportininkai. Tuo tarpu 1500 m greitojo čiuožimo varžybų distancijoje visas tris prizines vietas susižėrė Olandijos atstovės.

BNS ir lrytas.lt inf.

Feb 16, 2014, 10:00 AM, atnaujinta Feb 16, 2018, 6:28 AM

Per devynias dienas Sočio (Rusija) žiemos olimpinėse žaidynėse jau išdalinti 55 apdovanojimų komplektai, o medalių savininkais tapo jau dvidešimt šešių šalių sportininkai.

Tiesa, sekmadienį turėjusios vyktų vyrų biatlono 20 km bendro starto lenktynės dėl tiršto rūko nukeltos į pirmadienio rytą.

Komandų rikiuotės lyderės poziciją su 12 apdovanojimų - 7 aukso, 3 sidabro ir 2 bronzos - išsaugojo Vokietijos rinktinė, o į antrąją vietą pakilo daugiausiai medalių olimpiadoje - 17 - iškovojusi Olandijos komanda, kurios sąskaitoje 5 aukso, 5 sidabro ir 7 bronzos apdovanojimai.

Į trečiąją poziciją su 14 medalių (5; 3; 6) pakilo Norvegijos sportininkai.

Sekmadienį vieną sidabro medalį iškovojusi žaidynių šeimininkė Rusija su 16 apdovanojimų (4; 7; 5) smuktelėjo į penktąją vietą, o tris medalius laimėjusi kaimynė Latvijos rinktinė (1 sidabro ir 2 bronzos) užima 22-ąją vietą (vieta, šalis, auksas, sidabras, bronza, iškovota medalių iš viso):

Olandžių šou

Jau trečią kartą Sočio olimpinių žaidynių greitojo čiuožimo varžybose visą prizininkų pakylą užėmė Olandijos atstovai, sekmadienį triumfavę moterų 1500 metrų distancijoje.

Čempione netikėtai tapo olimpinį rekordą pagerinusi 24-erių metų Jorien Ter Mors (1:53,51), sidabras atiteko olimpinės čempionės titulą ginusiai šios rungties planetos čempionei Ireen Wust, kuri Sočyje triumfavo 300 m distancijoje ir iškovojo sidabrą 1000 m nuotolyje, o bronza džiaugėsi pasaulio vicečempionė Lotte Van Beek.

Olandijos vyrams pavyko užimti visas tris prizines vietas 5000 m nuotolyje, o moterims - 500 m sprinto varžybose.

Moterų 1500 m varžybų lyderių rikiuotė:

1. Jorien Ter Mors (Olandija) 1 min. 53,51 sek.

Švedai dominuoja slidinėjimo estafetėje

Septynis kartus iš eilės pasaulio čempionatų vyrų estafetėse 4x10 km triumfavę Norvegijos slidininkai su olimpinėmis žaidynėmis atsisveikins nukabinę nosis. Jau trečiojoje olimpiadoje iš eilės norvegai liko be aukso, o triumfavo galingai pasirodęs Švedijos ketvertukas.

Larsas Nelsonas, Danielis Richardssonas, Johanas Olssonas ir Marcusas Hellneris visiškai dominavo – nė karto nebuvo užleidę pirmosios pozicijos.

Kiek anksčiau moterų estafetėje triumfavo ir Švedijos moterų rinktinė.

Tuo tarpu norvegai liko ne tik be auksinio apdovanojimo, bet ir be jokios kitos spalvos medalio.

Sidabras atiteko rusams, kurie finišo tiesiojoje pranoko staigmeną pateikusius prancūzus.

Pirmasis Čekijos auksas

Pirmąjį aukso medalį ČekijaiSočio žiemos olimpinėse žaidynėse iškovojo 20-metė Eva Samkova, sekmadienį triumfavusi moterų snieglenčių kroso varžybos.

Septintąją vietą praėjusių metų planetos pirmenybėse užėmusi čekė finale aplenkė prizininkėmis tapusias planetos vicečempionę kanadietę Dominique'ą Maltais, kuri šios rungties bronzą buvo iškovojusi 2006-aisiais Turine, ir prancūzę Chole Trespeuch.

Vankuverio olimpiados ir praėjusių metų pasaulio čempionė kanadietė Maelle Ricker liko tik 21-a tarp 24-ių dalyvių: