Olimpinė pakyla: korėjietis Rusijai iškovojo du aukso medalius

Aukso medalių kraitį papildė Rusijos sportininkai. Auksą 500 metrų greitajame čiuožime laimėjo Pietų Korėjoje gimęs Victoras Anas.

BNS ir lrytas.lt inf.

Feb 21, 2014, 1:29 PM, atnaujinta Feb 16, 2018, 1:45 AM

Jis už nugaros paliko kiną Dajing Wu ir kanadietį Charle Cournoyer.

Lyderių penketukas:

1. V.Anas (41,063 sek.)

2. D.Wu (40,846 sek.)

3. Ch.Cournoyer (40,945 sek.)

4. W.Liangas (41,221 sek.)

5. T.Hanas (41,151 sek.)

Tas pats V.Anas su Rusijos komanda vėliau triumfavo 5000 metrų komandinėse varžybose. Aukso medalį jam padėjo laimėti Semionas Elistratovas, Vladimiras Grigorjevas ir Ruslanas Žacharovas.

Antri liko amerikiečiai, treti – kinai.

Distanciją Rusijos rinktinė įveikė per 6 min. 42,100 sek. Tai – naujas olimpinis rekordas.

1. Rusija 6 min. 42,100 sek.

2. JAV 6 min. 42,371 sek.

3. Kinija 6 min. 48,341 sek.

4. Olandija 6 min. 49,149 sek.

5. Kazachstanas 6 min. 54,630 sek.

Moterų 1000 m greitajame čiuožime auksą iškovojo Seung-Hi Park (Pietų Korėja), sidabrą – Kexin Fan (Kinija) ir bronzą – Suk Hee Shim (Pietų Korėja)

1. S.Park 1 min. 30,761 sek. (Pietų Korėja)  2. K.Fan 1 min. 30,811 sek. (Kinija)  3. S.Shim 1 min. 31,027 sek. (Pietų Korėja)

4. J.Smith 1 min. 31,301 sek. (JAV)  5. J.Ter Mors 1 min. 36,835 sek. (Olandija)

Slalome triumfavo aštuoniolikmetė

Moterų slalomo varžybose lietuvė Ieva Januškevičiūtė jau antrąjį kartą nebaigė trasos ir paskutinį savo pasirodymą Sočyje baigė ašarodama.

Tuo tarpu medalius pasidalijo amerikietė ir dvi austrės.

Auksą iškovojo Mikaela Shiffrina, kuri paskutiniuoju nusileidimu iš pirmosios vietos išstūmė austrę Marlies Schild. Bronzą iškovojo kita Austrijos sportininkė Kathrin Zettel.

Pirmasis dešimtukas:

1. M.Shiffrin 1 min. 44,54 sek. (JAV)

2. M.Schild +0,53 sek. (Austrija)

3. K.Zettel +0,81 sek. (Austrija)

4. M.Hoefl-Riesch +1,19 sek. (Vokietija)

Britai laimėjo medalį po 90 metų

Sočio žiemos olimpinių žaidynių vyrų akmenslydžio varžybų nugalėtoja tapo Kanados rinktinė. Ji finale penktadienį 9:3 įveikė Didžiosios Britanijos atstovus.

Kanadiečiai olimpiniais čempionais tapo trečiąjį kartą iš eilės. Jie šias varžybas laimėjo ir 2006 metais Turine bei 2010 metais Vankuveryje. Nagano ir Solt Leik Sičio olimpinėse žaidynėse Kanados akmenslydininkai pelnė sidabro medalius.

Britai olimpinių žaidynių medalius iškovojo po 90 metų pertraukos.

Kaip jau skelbta, bronzos medaliai atiteko Švedijos rinktinei.

Varžybose dalyvavo dešimt komandų.

Šventė Ukrainoje

Ukrainos moterų biatlonininkių komanda estafetėje 4 po 6 km iškovojo aukso medalį. Tai – tik antrasis ukrainiečių medalis olimpinėse žaidynėse. Prieš tai biatlone Ukraina buvo laimėjusi bronzą.

Tautai auksą padovanojo Vita Semerenko, Julija Džyma, Valja Semerenko ir Olena Pidhrušna.

Paskutinė šliuožusi O.Pidhrušna kirtusi finišo liniją be jėgų griuvo ant sniego. Prie jos laimingos prišoko kitos Ukrainos sportininkės.

Simbolinėje kovoje ukrainietės aplenkė ruses, o bronza atiteko Norvegijai.

Geriausiųjų penketukas:

1. Ukraina (1 min. 10,02 sek., 5 klaidos)

2. Rusija (1 min. 10,28 sek., 4 klaidos)

3. Norvegija (1 min. 10,40 sek., 5 klaidos)

4. Čekija (1 min. 11,25 sek., 14 klaidų)

5. Baltarusija (1 min. 11,33 sek., 9 klaidos)

Kanadietės iškovojo du medalius

Sočio (Rusija) žiemos olimpiados akrobatinio slidinėjimo moterų kroso rungtyje du apdovanojimai atiteko kanadietėms.

Aukso medalio savininke tapo 21-erių metų Marielle Thompson, finale aplenkusi Kelsey Serwą ir bronzos medalininke tapusią švedę Anną Holmlund: