Svarbiausi Lietuvos sporto įvykiai kovo mėnesį

Ramų poolimpinį mėnesį Lietuvos sporto mėgėjai galėjo daugiau dėmesio skirti ne tarptautinėms, bet nacionalinėms varžyboms. Kovo pradžioje prasidėjo Lietuvos futbolo A lygos čempionatas, o paskutinį savaitgalį įvyko Lietuvos krepšinio federacijos taurės lemiamos kovos, po kurių labiausiai džiaugėsi Vilniaus „Kibirkšties-Viči“ ir Prienų „Tonybet“ komandos.

Kovo 8 d. „Cleveland Cavaliers“ klubas pagerbdamas krepšininką Žydrūną Ilgauską arenoje pakabino jo marškinėlius.<br>„USA Today Sports“/“ScanPix“ nuotr.

Rolandas V.Eidvilas

Apr 1, 2014, 10:24 PM, atnaujinta Feb 14, 2018, 11:00 PM

LKF taurės finalo ketverte prieniškių nuskriausti garsiausi Lietuvos klubai kovą skaičiavo nesėkmes ir tarptautinėje arenoje. Kauno „Žalgiris“ prarado galimybes patekti į Eurolygos atkrintamąsias varžybas, o Vilniaus „Lietuvos rytas“ iškrito iš Europos taurės turnyro.

Kelių žiemos sporto šakų atstovai kovą dalyvavo pasaulio pirmenybėse ar paskutiniuose sezono pasaulio taurės etapuose, tačiau apie prizines vietas jie kol kas nesvajoja, o kone labiausiai džiugino geriausius karjeros rezultatus pasiekęs biatlonininkas Tomas Kaukėnas.

Amerikoje apie savo galią priminė Žydrūnas Savickas, tapęs „Arnold‘s Strongman“ varžybų nugalėtoju ir pasaulio galiūnų čempionu, o Australijoje sėkmingai sezoną pradėjo tarp pasaulio taurės etapo prizininkų patekę Lietuvos irkluotojai.

Svarbiausi kovo mėnesio Lietuvos sporto įvykiai

Kovo 1 d. Tarptautinė šiuolaikinės penkiakovės federacija dėl blogo oro nutraukė Akapulke vykusį pirmąjį pasaulio taurės etapą. Jo finale turėjo dalyvauti Justinas Kinderis.

Kovo 2 d. Klaipėdoje Lietuvos krepšinio lygos Žvaigždžių rungtynėse Vakarai nugalėjo Rytus 113:108. Naudingiausiu žaidjėju išrinktas Justinas Dentmonas (Kauno „Žalgiris“). Tolimų metimų konkurso nugalėtoju tapo Marius Runkauskas (Klaipėdos „Neptūnas“), dėjimų – Travisas Leslie („Šiauliai“).

Kovo 2 d. Lietuvos salės futbolo čempionu tapo Radviliškio „Lokomotyvas“. Sidabro medalius laimėjo Kauno „Celsis-Nautara“, bronzos – Alytaus „Auska“.

Kovo 2 d. Kaune baigėsi Lietuvos stalo teniso čempionatas. Jo nugalėtojais tapo panevėžietė Ieva Venslavičiūtė ir mažeikietis Arnoldas Domeika.

Kovo 2 d. Žydrūnas Savickas Kolumbuse (Ohajas, JAV) septintąjį kartą tapo „Arnold‘s Strongman“ galiūnų varžybų nugalėtoju. 2013-ųjų čempionas Vytautas Lalas užėmė ketvirtąją vietą.

Kovo 4 d. Kaune įvyko krepšinio Europos taurės rungtynės tarp Kijevo „Budivelnyk“ ir Nantero JSF. „Budivelnyk“ žaidė namų rungtynes Lietuvoje, nes Eurolyga neleido jų rengti Ukrainoje dėl, turnyro rengėjų teigimu, nesaugios situacijos šalyje.

Kovo 5 d. Vilniaus „Lietuvos rytas“ pirmose vyrų krepšinio Europos taurės aštuntfinalio rungtynėse svečiuose pralaimėjo Belgrado „Crvena Zvezda“ 82:88.

Kovo 5 d. Darjušas Lavrinovičius („Budivelnyk“) pripažintas naudingiausiu Europos taurės aštuntfinalio pirmosios savaitės krepšininku.

Kovo 5 d. Lietuvos futbolo rinktinė Antalijoje draugiškas rungtynes su Kazachstanu sužaidė lygiosiomis 1:1. Lietuvai įvartį įmušė Gediminas Vičius.

Kovo 6 d. Tomas Kaukėnas biatlono pasaulio taurės etape Pokliukoje sprinto lenktynėse užėmė 23-ąją vietą ir iškovojo pirmuosius šį sezoną taškus.

Kovo 6 d. „Žalgiris“ vyrų krepšinio Eurolygos „Top 16“ etapo rungtynėse namie pralaimėjo Maskvos CSKA 86:88 ir prarado galimybes patekti į ketvirtfinalį.

Kovo 7 d. Sopote vienintelė pasaulio lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionate dalyvavusi lietuvė Airinė Palšytė šuolio į aukštį varžybų atrankoje užėmė 10-ąją vietą ir nepateko į finalą.

Kovo 7 d. Erzurume (Turkija) pasaulio jaunimo greitojo čiuožimo trumpame take čempionate Agnė Sereikaitė 1500 m varžybose užėmė 8-ąją vietą. Tai buvo geriausias jos rezultatas šiame čempionate.

Kovo 8 d. Rygoje vykusiame Baltijos šalių plaukimo čempionate suaugusiųjų įskaitoje Lietuvos komanda užėmė pirmąją vietą, jaunių – antrąją.

Kovo 8 d. Prasidėjo Lietuvos futbolo A lygos čempionatas.

Kovo 9 d. Krepšininkas Jonas Mačiulis (Atėnų „Panathinaikos“) dalyvavo Graikijos lygos Žvaigždžių rungtynėse.

Kovo 11 d. Lietuvos salės futbolo taurės finale Radviliškio „Lokomotyvas“ nugalėjo Vilniaus „Bekentą“.

Kovo 12 d. „Lietuvos rytas“ laimėjo atsakomąsias krepšinio Europos taurės aštuntfinalio rungtynes su „Crvena Zvezda“ 82:80, bet pralaimėjo mačą pagal dvejų rungtynių rezultatus ir nepateko į ketvirtfinalį.

Kovo 13 d. „Žalgiris“ vyrų krepšinio Eurolygos rungtynėse svečiuose pralaimėjo Tel Avivo „Maccabi“ 67:77.

Kovo 14 d. Krepšininkas Jonas Valančiūnas („Toronto Raptors“) per rungtynes su „Memphis Grizzlies“ pelnė 23 taškus ir pasiekė asmeninį rezultatyvumo rekordą NBA lygoje.

Kovo 14 d. Pasaulio greitojo čiuožimo trumpame take čempionate Monrealyje A.Sereikaitė 1500 m varžybose užėmė 18-ąją vietą.

Kovo 15 d. Pasaulio greitojo čiuožimo trumpame take čempionate A.Sereikaitė 500 m varžybose užėmė 16-ąją vietą.

Kovo 15 d. Baigėsi Lietuvos moterų krepšinio lygos reguliarusis sezonas. Jo nugalėtoja tapo Vilniaus „Kibirkštis-Viči“ (27 ir 1). Paskutinę vietą užėmusi Šiaulių „Rūta-Universitetas“ pralaimėjo visas 28 rungtynes.

Kovo 16 d. Pasaulio greitojo čiuožimo trumpame take čempionate A.Sereikaitė 1000 m varžybose užėmė 12-ąją vietą, galutinėje daugiakovės įskaitoje – 15-ąją vietą.

Kovo 16 d. Nacionalinės ledo ritulio lygos finale Elektrėnuose Kaliningrado „Delovaja Rus“ nugalėjo „Rokiškį“ 11:4. Trečiąją vietą užėmė Šiaulių „Ledo linija“.

Kovo 16 d. T.Kaukėnas biatlono pasaulio taurės etape Kontiolahtyje (Suomija) persekiojimo lenktynėse užėmė 22-ąją vietą. Tai – geriausia jo vieta 2013-2014 metų sezone ir pakartotas geriausias karjeros rezultatas.

Kovo 17 d. Laurynas Grigelis Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitinge pakilo į 224-ąją vietą. Tai – geriausia jo vieta nuo 2012 metų liepos.

Kovo 20 d. Krepšininkas Donatas Motiejūnas („Houston Rockets“) per rungtynes su „Minnesota Timberwolves“ pelnė 20 taškų ir pasiekė asmeninį rezultatyvumo rekordą NBA lygoje.

Kovo 20 d. „Žalgiris“ vyrų krepšinio Eurolygos rungtynėse namie pralaimėjo Krasnodaro „Lokomotiv“ 85:86.

Kovo 23 d. Lietuvos klubai sužaidė paskutines vyrų krepšinio Jungtinės lygos reguliariojo sezono rungtynes. „Lietuvos rytas“ A grupėje užėmė antrąją vietą (13 ir 5) ir pateko į ketvirtfinalį, „Neptūnas“ B grupėje užėmė 8-ąją vietą (5 ir 13) ir nepateko į atkrintamąsias varžybas.

Kovo 23 d. Jonavoje baigėsi Baltijos moterų tinklinio lygos finalo turnyras. Jonavos „Achema“ užėmė trečiąją vietą.

Kovo 23 d. Baigėsi biatlono pasaulio taurės sezonas. Vyrų galutinėje įskaitoje T.Kaukėnas užėmė 59-ąją vietą, moterų įskaitoje Diana Rasimovičiūtė – 71-ąją, Natalija Kočergina – 92-ąją.

Kovo 26 d. Krepšininkas Antanas Kavaliauskas nutraukė sutartį su „Bilbao“ ir perėjo į „Lietuvos rytą“.

Kovo 26 d. Lietuvos klubai sužaidė paskutines Baltijos moterų krepšinio lygos antrojo etapo rungtynes. Į finalo ketvertą pateko abu Lietuvos klubai „Kibirkštis-Viči“ ir Garliavos „Hoptrans-Sirenos“.

Kovo 27 d. Pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate Saitamoje Inga Janulevičiūtė moterų varžybose užėmė 27-ąją vietą.

Kovo 27 d. T.Kaukėnas Sodankiulėje (Suomija) laimėjo pasaulio kariškių biatlono čempionato sidabro medalį, Jis buvo antras 10 km sprinto lenktynėse.

Kovo 27 d. „Žalgiris“ vyrų krepšinio Eurolygos rungtynėse namie pralaimėjo Stambulo „Galatasaray“ 72:84.

Kovo 27 d. Lietuvos moterų rankinio rinktinė Panevėžyje pralaimėjo Europos čempionato atrankos rungtynes Austrijai 28:31.

Kovo 29 d. Pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate Isabella Tobias ir Deividas Stagniūnas ledo šokių varžybose užėmė 15-ąją vietą.

Kovo 29 d. Lietuvos krepšinio federacijos vyrų taurės pusfinalyje Panevėžyjė Prienų „Tonybet“ nugalėjo „Žalgirį“ 84:76, „Lietuvos rytas“ – „Neptūną“ 90:88.

Kovo 29 d. Los Andžele pasaulio galiūnų čempionato nugalėtoju ketvirtąjį kartą tapo Ž.Savickas.

Kovo 29 d. Lietuvos moterų rankinio rinktinė Bregence pralaimėjo Europos čempionato atrankos rungtynes Austrijai 22:32 ir prarado galimybes patekti į baigiamąjį turnyrą.

Kovo 30 d. Pasaulio jaunių (iki 18 m.) ledo ritulio čempionato antrosios pakopos A grupės varžybose Damfrise (Didžioji Britanija) Lietuvos rinktinė užėmė pirmąją vietą ir iškovojo kelialapį į pirmosios pakopos B grupę.

Kovo 30 d. Sidnėjuje irklavimo pasaulio taurės pirmajame etape vyrų porinių dviviečių valčių varžybas laimėjo Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritteris. Moterų porinių dviviečių varžybose Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė bei vyrų vienviečių – Mindaugas Griškonis užėmė antrąją vietą.

Kovo 30 d. Baigėsi Baltijos vyrų rankinio lygos reguliarusis sezonas. Klaipėdos „Dragūnas“ užėmė 5-ąją vietą ir nepateko į finalo ketvertą.

Kovo 30 d. LKF vyrų taurės finale „Tonybet“ nugalėjo „Lietuvos rytą“ 92:91 (po pratęsimo). Prienų klubas šalies taurę laimėjo antrus metus iš eilės. Naudingiausiu finalo ketverto žaidėju išrinktas Mindaugas Lukauskis („Tonybet“). Moterų finale „Kibirkštis-Viči“ nugalėjo Klaipėdos „Fortūną“ 83:71. Naudingiausia finalo žaidėja išrinkta Ieva Krastina („Kibirkštis-Viči“).

Kovo 31 d. „Lietuvos ryto“ krepšinio klubas nutraukė sutartį su treneriu Aleksandru Petrovičiumi.