Nei stringantis pistoletas, nei Kairą supantys neramumai nesutrukdė Laurai Asadauskaitei parsivežti iš Egipto pirmąjį sezono titulą.

L.Asadauskaitė laimėjo pasaulio taurės etapą Egipte.<br>R.Danisevičiaus nuotr.

Kęstutis Rimkus

Apr 6, 2014, 4:24 PM, atnaujinta Feb 14, 2018, 8:27 PM

Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės varžybų antrajame etape Kaire 30-metė lietuvė užėmė pirmąją vietą.

„Tai buvo lyg treniruotė – proga pasitikrinti jėgas, pasimokyti iš klaidų. Techninių klaidų šįkart buvo“, – sakė sekmadienį iš Egipto sugrįžusi 2012 metų olimpinė čempionė.

Varžybų Kaire finale L.Asadauskaitė solidžiai startavo fechtavimosi rungtyje (250 taškų, 2 vieta), kiek prasčiau plaukė (277 taškai, 21 vieta) bei jojo (290 taškų, 20 vieta). Paskutinę rungtį ji pasitiko būdama trečia.

Bėgimo ir šaudymo rungtyje pasaulio reitingo lyderė visada buvo ypač pajėgi.

Ji įsiveržė į priekį po antrosios šūvių serijos. Nors kinė Qian Chen prisivijo, lietuvė vėl padidino greitį ir laikydama už nugaros varžoves pabaigė paskutiniuosius 800 metrų iš 3200 metrų distancijos.

„Šaudydama padariau klaidų, nes turėjau bėdų dėl pistoleto, – sakė L.Asadauskaitė. - Bet galingas bėgimas vėl išvedė mane į priekį“.

Trimis sekundėmis atsilikusi finišavo lenkė Oktawia Nowacka, dar trimis – Qian Chen.

Rusijai atstovaujanti Donata Rimšaitė (1302 taškai) užėmė penktąją vietą ir buvo viena iš šešių atlečių, kurioms Egipte atiteko prizinio fondo premijos.

Egipto sostinėje L.Asadauskaitė laimėjo antrą kartą. 2009 metais ten ji taip pat buvo pirma.

Kairas – sėkmingas man miestas“, – buvo patenkinta penkiakovininkė.

Padėtis Egipte, o taip pat ir Kaire, nėra ramiausia pastaruoju metu. Tačiau sportininkams jaudintis dėl Afrikos šalyje nuaidinčių sprogimų nereikėjo.

„Varžybos vyko karinėje bazėje, ten buvo daug apsaugos. Jokių pavojų nejautėme“, – pasakojo L.Asadauskaitė.

Geriausiai iš lietuvių atrankos varžybose startavusi 20-metė Karolina Gužauskaitė finale užėmė 11 vietą (1272 taškai).

24 metų Lina Batulevičiūtė buvo 13-a (1264 taškai) ir taip pat padėjo Lietuvos moterų rinktinei užimti pirmąją vietą komandinėje įskaitoje.

Vyrų varžybose startavo tik Lukas Kontrimavičius. 21 metų atletas finale šeštadienį užėmė 23 vietą (1362 taškai).

Nugalėjo italas Riccardo De Lucca (1441), antras buvo prancūzas Christopheris Patte (1433), trečias – čekas Janas Kufas (1422).

Antrąjį pasaulio taurės etapą praleido geriausias Lietuvos penkiakovininkas Justinas Kinderis, dalyvavęs pirmajame etape Meksikoje.

L.Asadauskaitės teigimu, kiekvienas atletas pagal save išsirenka varžybas. Ji pati ketina startuoti tik dvejose pasaulio taurės etapuose iš keturių.

Svarbiausi turnyrai prasidės vasarą. Birželį JAV vyks pasaulio taurės finalinės varžybos, liepą – Europos čempionatas (dar nėra patvirtinta kurioje šalyje), o pasaulio pirmenybės Varšuvoje bus surengtos rugsėjį.