Lietuviai pasaulio čempionate pralaimėjo lenkams

Lietuvos ledo ritulio rinktinė Vilniuje vykstančiame pasaulio I diviziono B grupės čempionate patyrė pirmąjį pralaimėjimą. Lietuviai 2:3 (0:1, 1:1, 1:1) nusileido Lenkijos ledo ritulininkams. Įvarčius Lietuvos rinktinei pelnė Donatas Kumeliauskas ir Darius Pliskauskas. Rezultatyvius perdavimus atliko Dainius Zubrus.

Rungtynių akimirka.<br>M.Kulbio nuotr.

Apr 21, 2014, 7:02 PM, atnaujinta Feb 14, 2018, 12:43 PM

Lietuva – Lenkija 2:3. D.Kumeliauskas (34:12), D.Pliskauskas (58:41)./ L.Laszkiewiczius (01:55), K.Zapala (27:11), G.Pasiutas (47:57).

Startas. Pirmosiose rungtynėse Lietuvos rinktinė 4:0 nugalėjo olandus.

Tvarkaraštis. Balandžio 23 dieną lietuviais žais su britais, 24-ąją su rumunais, o paskutinę turnyro dieną – balandžio 26 dieną – su kroatais.

Vieta. Lietuvos ledo ritulio rinktinės treneris Berndas Haake prieš čempionato startą iškėlė tikslą komandai – laimėti medalius. Vokietis tiki, kad vieną iš trijų vietų užimti lietuviai yra pajėgūs.

RezultataiVisi šios dienos rezultatai.

I diviziono B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

Rungtynės

Jau rungtynių pradžioje Lenkijos rinktinė pradžiugino būrelį arenoje susirinkusių sirgalių. 2 minutę po M.Lopuskio perdavimo įvartį į Lietuvos rinktinės vartus pasiuntė L.Laszkiewiczius (01:55).

Netrukus Lietuvos rinktinė įgijo kiekybinę persvarą. Iš aikštės 2 minutėms buvo išvarytas M.Kotlorzas. Tačiau lietuviams užpulti svečių vartų nepavyko.

"Viskas, ko aš noriu Velykoms - pergalė", - tokį plakatą arenoje iškėlęs laiko Lietuvos rinktinės sirgalius. Aikštės šeimininkai čia sulaukia didžiulio palaikymo. Lietuviškomis spalvomis pasipuošę ledo ritulio gerbėjai užpildė beveik visą "Siemens" areną.

Po nesėkmingos lietuvių atakos aikštėje kilo susistumdymas tarp žaidėjų. Lietuviai ėmėsi varžovų vartų šturmo, tačiau kelios atakos iš eilės buvo nesėkmingos, išlyginti rezultato nepavyko.

2 minutėms vėl pašalintas Lenkijos žaidėjas.

Triukšmo lygis "Siemens" arenoje pakylo dvigubai, kai ritulys atsidūrė Lenkijos rinktinės vartuose, tačiau po vaizdo įrašo peržiūros įvartis nebuvo įskaitytas, mat vartai buvo pastumti.

Antrojo kėlinio pradžioje 2 minutėms buvo pašalintas A.Kaminskas.

Pasinaudoję kiekybine persvara lenkai įmušė antrąjį įvartį. Pasižymėjo J.Wanackis (27:56).

Sirgaliams prašant įvarčio lietuviai Lietuvos rinktinės žaiėjas smūgiavo į vartus, tačiau vartininkas ritulį sulaikė. Prie Lietuvos rinktinės vartų dar vienas susistumdymas. Lenkijos rinktinė žaidžia be dviejų 2 minutėms pašalintų žaidėjų.

Kiekybine persvara pasinaudoję lietuviai sušvelnino rezultatą. Po D.Zubraus perdavimo įvartį pelnė D.Kumeliauskas (34:12).

Besibaigiant antrajam kėliniui po susidūrimo su varžovu ant ledo liko gulėti N.Ališauskas. Sportininkas paliko aikštę.

Įpusėjus trečiajam kėliniui Lenkijos rinktinė pelnė trečiąjį įvartį. Šį kartą pasižymėjo G.Pasiutas (47:57). Lietuviai liko žaisti mažumoje. Iš aikštės 2 minutėms išvarytas A.Katulis. Lenkams kiekybine persvara pasinaudoti nepavyko.

D.Pliskauskas įmušė antrąjį Lietuvos rinktinės įvartį ir sušvelnino rezultatą 2:3 (58:41).