D.Zubraus įvartis pažymėtas lietuvių pergale prieš britus

Rungtynių akimirka.<br>M.Kulbio nuotr.

Apr 23, 2014, 8:54 PM, atnaujinta Feb 14, 2018, 12:19 PM

Lietuvos ledo ritulio rinktinė rimtai pasistūmėjo medalių link. Trečiadienį pasaulio čempionato 1B grupės rungtynėse Vilniaus „Siemens“ arenoje lietuviai 2:1 laimėjo mačą su Didžiosios Britanijos rinktine. Šiose rungtynėse lietuviai galėjo įmušti daugiau įvarčių, o jame tradiciškai blizgėjo Dainius Zubrus, įmušęs įvartį ir atlikęs rezultatyvų perdavimą.

Berndo Haake auklėtiniai išsiveržė dar pirmojo kėlinio starte, kai Arnoldas Bosas įmušė įvartį. Varžovai  antrajame kėlinyje išlygino rezultatą, bet ilgai nesidžiaugė įvarčiu – D.Zubrus atsirado tinkamoje vietoje ir išvedė lietuvius į priekį.

Kelias. Lietuviai skambiai pradėjo turnyrą, kai pirmajame mače 4:0 sutriuškino olandus, tapusius autsaideriais. Antrąjį mačą lietuviai pralaimėjo lenkams – 2:3.

Rezultatai. Čia rasite kitus trečiojo turo rezultatus.

Mačas. Ketvirtadienį lietuviai 20 val. žais su rumunais.

Lietuva – Didžioji Britanija 2:1 A.Bosas (03:59), D.Zubrus (32)/ R.Dowdas (25)

Rungtynės.

Vos tik prasidėjus mačui N.Ališauskas gavo puikią progą, tačiau jam nepavyko pelnyti įvarčio. Visai netrukus – ketvirtąją minutę Arnoldas Bosas užtikrintai mušė į britų vartus ir išvedė Lietuvos rinktinę į priekį – 1:0. Įvartis neapsiėjo be D.Zubraus pagalbos - jis atliko rezultatyvų perdavimą.

Keturioliktą minutę mačas buvo sustabdytas šiek tiek daugiau nei dešimčiai minučių, nes reikėjo sutvirtinti borto vartus. Lietuvos rinktinė dar turėjo puikią progą, kai krito varžovų vartininkas, tačiau šeimininkai kėlinį baigė pirmaudami 1:0.

Jau antrojo kėlino pradžioje D.Kumeliauskas pavojingai mušė į varžovų vartus, tačiau britai sugebėjo apsaugoti vartus. 24 minutę M.Armaliui teko atlaikyti tris smūgius iš eilės, kai Lietuvos rinktinės gynėjai pasimetė per britų šturmą.

Britai tęsė spaudimą ir netrukus – penktąją kėlinio minutę - Robertas Dowdas palaužė lietuvių vartininką – 1:1.

32 minutę D.Zubrus atsirado ten, kur turėjo būti. Kai kilo sumaištis prie varžovų vartų, Lietuvos rinktinės kapitonas atsirado vietoje, kur atšoko ritulys. Jį D.Zubrus ir pasiuntė į vartų tinklą.

Netrukus lietuviai turėjo dar vieną progą, bet įmušti nepavyko.

36 minutę D.Kumeliauskas veržėsi varžovų vartų link, bet varžovai jį nukreipė nepatogiu keliu. Netrukus D.Pliskauskas atakavo, bet įmušti nepavyko.

Komandos dar spėjo šiek tiek apsistumdyti, tačiau nieko rimto neįvyko, o dar prieš kėlinio pabaigą D.Pliskauskas gavo šansą surengti greitą ataką, bet nepažiūrėjo į laikrodį, tad nespėjo mušti.

Trečiajame kėlinyje sužaidus tris minutes lietuviai įgavo vieno žaidėjo persvarą, kai britai šiurkštčiai nutraukė greitą ataką.

Britai per paskutines minutes mėgino apgulti lietuvius, tačiau šeimininkai tvirtai atsimušinėjo. D.Kumeliauskas pagrasino varžovams, kurie žaidė su vienu žaidėju daugiau. D.Pliskauskas irgi spėjo mušti, bet tai padarė netaikliai.

Likus porai minučių R.Dowdas pavojingai smūgiavo, bet M.Armalis vėl sužaidė užtikrintai, apsaugojęs vartus. Netrukus M.Armaliui vėl teko griūti.

Britai galiausiai pakeitė vartininką į aikštės žaidėją. Netrukus D.Zubrus su D.Kumeliausku veržėsi į varžovų pusę, o vartai buvo tušti. Tačiau ritulys atsimušė į virpstą.