Lietuvos ledo ritulininkai užsitikrino medalius

Rungtynių akimrika.<br>M.Kulbio nuotr.

Apr 24, 2014, 8:08 PM, atnaujinta Feb 14, 2018, 12:08 PM

Vilniuje tęsiasi pasaulio ledo ritulio I diviziono B grupės turnyras. Ketvirtosiose rungtynėse Lietuvos rinktinė 5:2 nugalėjo Rumunijos ledo ritulininkus. Lietuviai užsitikrino mažiausiai bronzos medalius.

Rumunija – Lietuva 2:5 (0:1, 0:1, 2:3) L.Zsokas (42:43), C.Fodoras (58:04)./D.Kumeliauskas (06:40, 44:53), A.Katulis (24:10), A.Bosas (50:37, 59:32).

Įpusėjus pirmajam kėliniui Lietuvos rinktinė išsiveržė į priekį. Po D.Zubraus perdavimo įvartį pelnė D.Kumeliauskas (06:40). Tai jau trečiasis šio ledo ritulininko įvartis čempionate.

Besibaigiant pirmajam kėliniui pavojingą epizodą prie varžovų vartų sukūrė D.Kulevičius, tačiau rezultatyviai šios atakos lietuviui užbaigti nepavyko.

Pavojinga ataka prie Lietuvos rinktinės vartų. M.Armaliui pavyko juos išsaugoti "sausus". Įpusėjus antrajam kėliniui rumunai kelis kartus pavojingai kėsinosi į lietuvių vartus.

Tačiau įmušti pavyko lietuviams. A.Katulis pelnė antrąjį Lietuvos rinktinės įvartį (24:10).

Rimtas susistumdymas aikštėje. Po susidūrimo su N.Ališausku Rumunijos rinktinės žaidėjas M.Biro liko gulėti ant ledo. Tuomet O.Biro puolė ir pargriovė N.Ališauską. Teisėjams pavyko išskirti ledo ritulininkus. O.Biro buvo diskvalifikuotas. Susistumdyme dalyvavę N.Ališauskas ir G.Biro iš aikštės išvaryti 2 minutėms. Tuo tarpu M.Biro prireikė rimtos medikų pagalbos, jis paliko aikštę.

D.Kuliešius pavojingai smūgiavo į vartus. Ritulį sulaikė rumunų vartininkas.

Vos prasidėjus trečiajam kėliniui Rumunijos rinktinė sušvelnino rezultatą. Įvartį pelnė L.Zsokas (42:43). Netrukus D.Kumeliauskas pelnė dar vieną įvartį ir grąžino Lietuvos rinktinei dviejų įvarčių pranašumą (44:53).

Įpusėjus trečiajam kėliniui ketvirtąjį Lietuvos rinktinės įvartį pelnė A.Bosas (50:37). Besibaigiant kėliniui rumunai sušvelnino rezultatą. Pasižymėjo C.Fodoras (58:04).

A.Bosas pelnė antrąjį savo ir penktąjį Lietuvos rinktinės įvartį (59:32).