Latvijos ledo ritulininkai sensacingai nubloškė amerikiečius

Latviai toliau stebina pasaulio čempionato žiūrovus.<br>AP nuotr.

May 15, 2014, 8:20 PM, atnaujinta Feb 13, 2018, 9:34 PM

Latvijos ledo ritulininkų stebuklai pasaulio ledo ritulio čempionate Baltarusijoje tęsiasi. Lietuvos kaimynai iškovojo vieną didžiausių pergalių istorijoje. Įspūdingai puolime žaidę latviai 6:5 (2:1, 1:2, 3:2) nustelbė JAV ledo ritulininkus, kurie Sočio olimpiadoje užėmė ketvirtąją vietą.

JAV – Latvija 5:6 (1:2, 2:1, 2:3). C.Smithas (16:39), B.Nelsonas (28:57), S.Jonesas (53:26), B.Nelsonas (58:30)/ G.Meija (15:39), M.Redlihas (18:57), A.Nizivis (28:08), J.Tyleris (31:00), K.Daugavinis (51:25), Z.Girgensonas (54:35), H.Vasiljevas (57:39).

„Kai žaidžia latviai, negalima nuleisti nuo aikštės akių“, - oficialiame pasaulio čempionato tinklalapyje už itin rezultatyvų žaidimą liaupsinami latviai.

Amerikiečius Latvijos nacionalinė komanda įveikė pirmą kartą nuo 2001-ųjų. JAV buvo laimėjusi šešis pastaruosius susitikimus.

Kad neketina lengvai atiduoti pergalės, latviai parodė jau pirmajame kėlinyje, kai 16-ąją minutę įvarčiu pasižymėjo Gintas Meija. Nuo tos akimirkos JAV visą mačą buvo priversta vytis varžovus.

Latvijos rinktinė antroje trečiojo kėlinio dalyje surengė tikrą įvarčių fiestą. Per šešias minutes, nuo 52 iki 58-osios, kanadiečio Tedo Nolano auklėtiniai pasižymėjo net trimis įvarčiais ir nutolo 6:4.

Amerikiečiai likus pusantros minutės sušvelnino deficitą 5:6 ir metė visas pajėgas išplėšti pratęsimą. Tačiau Latvija atsilaikė. Lietuvių kaimynai šventė sensacingą pergalę.

Po šio siurprizo su 3 pergalėmis iš 4 latviai pakilo į antrąją B grupės vietą ir turnyro lentelėje atsilieka tik nuo nepralaiminčių rusų.

A grupėje Sočio olimpinė čempionė Kanada 6:1 (1:1, 1:0, 4:0) nušlavė Danijos komandą. Danų gynyba sugriuvo trečiajame kėlinyje, kuriame kanadiečiai pasižymėjo net keturiais įvarčiais.

Į ketvirtfinalį pateks po keturias geriausias grupių komandas.