Vasaros pradžioje labiausiai džiugino irkluotojai

Birželio mėnesį svariausių pergalių pasiekė Lietuvos irkluotojai, iš Belgrade vykusio Europos čempionato parsivežę visų trijų spalvų medalius. Savo tikslus pasiekė kelialapį į žemyno pirmenybes iškovojusi Lietuvos moterų krepšinio rinktinė, į aukštesnę pakopą žengusios šalies vyrų ir moterų regbio septyniukių rinktinės, šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės finale antrąją vietą užėmusi Laura Asadauskaitė, Lietuvos krepšinio lygos čempionu tapęs Kauno „Žalgiris“.

2014-07-02 19:19, atnaujinta 2018-02-12 07:16

Svarbiausi Lietuvos sporto įvykiai birželio mėnesį

Birželio 1 d. Belgrade Europos irklavimo čempionato aukso medalius laimėjo Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritteris (porinė dvivietė), sidabro – Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė (po rinė dvivietė), bronzos – Mindaugas Griškonis (vienvietė).

Birželio 1 d. Vilniuje vyrų vandensvydžio Baltijos taurės finale Lietuvos rinktinė pralaimėjo Baltarusijai 10:12.

Birželio 2 d. Vyrų krepšinio Vieningos lygos pusfinalio serijoje Vilniaus „Lietuvos rytas“ pralaimėjo „Nižnij Novgorod“ 1:3.

Birželio 2 d. Europos moterų bokso čempionate Bukarešte geriausiai tarp lietuvių pasirodžiusi Kristina Rimkutė iškrito ketvirtfinalyje.

Birželio 3 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo penktosiose rungtynėse Klaipėdos „Neptūnas“ nugalėjo Kauno „Žalgirį“ 87:86.

Birželio 4 d. Krepšininkas Jonas Mačiulis (Atėnų „Panathinaikos“) tapo Graikijos čempionu.

Birželio 5 d. Lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape Romoje disko metikas Andrius Gudžius užėmė 12-ąją vietą.

Birželio 5 d. Lietuvos vaikinų (iki 19 m.) futbolo rinktinė Europos čempionato atrankos turnyre Ispanijoje pralaimėjo visas trejas rungtynes ir tarp keturių komandų užėmė paskutinę vietą.

Birželio 5 d. Kaljaryje Europos paplūdimio tinklinio čempionato finalo etape Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė nepateko į atkrintamąsias varžybas.

Birželio 5 d. Lietuvos vaikinų (iki 21 m.) futbolo rinktinė Vilniuje pralaimėjo Europos čempionato atrankos rungtynes Moldovai 0:3.

Birželio 6 d. LKL finalo šeštosiose rungtynėse „Žalgiris“ nugalėjo „Neptūną“ 90:70, laimėjo seriją 4:2 ir 16-ąjį kartą tapo LKL bei 27-ąjį kartą – Lietuvos čempionu.

Birželio 6 d. Lietuvos vyrų futbolo rinktinė Gdanske pralaimėjo draugiškas rungtynes Lenkijai 1:2. Lietuviams įvartį įmušė Lukas Spalvis.

Birželio 6 d. Lietuvos moterų futbolo rinktinė Šiauliuose laimėjo Baltijos taurės rungtynes su Latvija 1:0.

Birželio 6 d. Atidarytas Birštono sporto centras.

Birželio 6 d. Sarasotoje (JAV) šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės finale Laura Asadauskaitė užėmė antrąją vietą.

Birželio 7 d. Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Permėje pralaimėjo pasaulio čempionato atrankos atkrintamojo etapo pirmąsias rungtynes Rusijai 22:30.

Birželio 7 d. Strasbūre Europos fechtavimosi čempionate tarp lietuvių geriausiai pasirodęs Tomas Krasikovas (špaga) užėmė 21-ąją vietą.

Birželio 7 d. Sarasotoje šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės finale Justinas Kinderis užėmė 9-ąją vietą.

Birželio 8 d. Vilniuje Lietuvos atvirojo badmintono čempionato nugalėtojais tapo lenkė Anna Narel ir suomis Kasperis Lehikoinenas. Tarp lietuvių geriausiai pasirodę Gerda Voitechovskaja iškrito ketvirtfinalyje, Kęstutis Navickas – antrajame rate.

Birželio 8 d. Lietuvos moterų futbolo rinktinė Šiauliuose pralaimėjo Baltijos taurės rungtynes Estijai 0:3. Lietuvės užėmė antrąją vietą.

Birželio 8 d. Lietuvos moterų krepšinio rinktinė Kėdainiuose laimėjo Europos čempionato atrankos turnyro rungtynes su Makedonija 108:66.

Birželio 8 d. Sarasotoje šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės finale mišrios estafetės varžybose L.Asadauskaitė ir J.Kinderis iškovojo bronzos medalius.

Birželio 11 d. Lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape Osle disko metikė Zinaida Sendriūtė užėmė 7-ąją vietą.

Birželio 11 d. Lietuvos moterų krepšinio rinktinė Antverpene laimėjo Europos čempionato atrankos rungtynes su Belgija 77:67.

Birželio 11 d. Lietuvos moterų rankinio rinktinė Kaune pralaimėjo Europos čempionato atrankos rungtynes Ukrainai 25:36.

Birželio 11 d. LKL mače dėl trečiosios vietos „Lietuvos rytas“ nugalėjo „Prienus“ 3:0.

Birželio 13 d. Kaune įvyko LKL sezono uždarymas. Naudingiausio finalo žaidėjo prizu apdovanotas Paulius Jankūnas („Žalgiris“).

Birželio 13 d. Ėjimo festivalio „Alytus 2014“, kurio varžybos įtrauktos į „EA Permit Meeting“ tvarkaraštį, pagrindinių 20 km rungčių nugalėtojais tapo Neringa Aidietytė ir gvatemalietis Erickas Barrondo.

Birželio 14 d. Myslovicėse (Lenkija) pasaulio jaunimo (iki 23 m.) paplūdimio tinklinio čempionate I.Dumbauskaitė ir M.Povilaitytė iš varžybų pasitraukė aštuntfinalyje.

Birželio 14 d. Lietuvos moterų žolės riedulio čempionato finale Šiaulių „Gintra-Strektė-Universitetas“ nugalėjo Vilniaus „SM Taurą“ 2:0.

Birželio 14 d. Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Kaune pralaimėjo pasaulio čempionato atrankos atkrintamojo etapo atsakomąsias rungtynes Rusijai 22:33 ir nepateko į baigiamąjį turnyrą.

Birželio 15 d. Kaune baigėsi Europos vyrų regbio-7 čempionato A pakopos turnyras. Finale Lietuvos rinktinė nugalėjo Lenkiją 22:17 ir iškovojo vienintelį kelialapį į elito pakopą.

Birželio 15 d. Lietuvos moterų krepšinio rinktinė Kėdainiuose laimėjo Europos čempionato atrankos rungtynes su Didžiąja Britanija 81:61.

Birželio 15 d. Kauno maratono nugalėtojais tapo Aurimas Skinulis ir ukrainietė Olena Simonok.

Birželio 15 d. Lietuvos moterų rankinio rinktinė Roskildėje pralaimėjo Europos čempionato atrankos rungtynes Danijai 27:35. Lietuvės per 6 rungtynes neiškovojo nė taško ir tarp keturių komandų užėmė paskutinę vietą.

Birželio 17 d. Mirė lengvosios atletikos treneris Romanas Eduardas Pšigočkis (73).

Birželio 17 d. „Lietuvos ryto“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su treneriu Virginijumi Šeškumi.

Birželio 18 d. Lietuvos moterų krepšinio rinktinė Kavadarcyje laimėjo Europos čempionato atrankos rungtynes su Makedonija 101:59.

Birželio 19 d. Krepšininkas Linas Kleiza (Stambulo „Fenerbahce“) tapo Turkijos čempionu.

Birželio 19 d. Vimbldono atvirojo teniso čempionato trečiajame atrankos rate Ričardas Berankis pralaimėjo japonui Tatsumai Ito.

Birželio 20 d. Minske šiuolaikinės penkiakovės Europos jaunių čempionate Lietuvos merginų rinktinė komandų įskaitoje laimėjo sidabro medalius.

Birželio 21 d. Beisbolo Europos taurės atrankos varžybose abu Lietuvos klubai Kauno „Lituanica“ (Breste) ir „Vilnius“ (Stokholme) savo grupėse užėmė trečiąją vietą.

Birželio 22 d. Katovicėse (Lenkija) Europos jaunių imtynių čempionate sidabro medalius laimėjo Kristupas Šleiva (graikų-romėnų imtynės, iki 55 kg) ir Mantas Knystautas (graikų-romėnų imtynės; iki 120 kg).

Birželio 22 d. Taline lengvosios atletikos Europos komandų čempionato pirmosios lygos varžybose Lietuvos rinktinė užėmė 10-ąją vietą ir pirmą kartą išsaugojo vietą šioje pakopoje.

Birželio 22 d. Lietuvos moterų krepšinio rinktinė Kėdainiuose pralaimėjo Europos čempionato atrankos rungtynes Belgijai 81:91.

Birželio 25 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės posėdyje pritarta Klemenso Rimšelio atleidimui iš Kūno kultūros ir sporto departamento generalinio direktoriaus pareigų. K.Rimšelis šias pareigas ėjo nuo 2010 m. liepos 1 d.

Birželio 25 d. Paskelbtas vyrų krepšinio Eurolygos dalyvių sąrašas. Į turnyrą pirmą kartą pakviestas „Neptūnas“.

Birželio 25 d. Lietuvos moterų krepšinio rinktinė Vusteryje laimėjo Europos čempionato atrankos rungtynes su Didžiąja Britanija 70:63. Lietuvės per 6 rungtynes pasiekė 5 pergales, grupėje užėmė pirmąją vietą ir pateko į baigiamąjį turnyrą.

Birželio 25 d. Po rekonstrukcijos atidarytas Vilniaus „Vingio“ stadionas.

Birželio 27 d. Alytuje Lietuvos dviračių plento čempionato asmeninių lentynių nugalėtojais tapo Ramūnas Navardauskas ir Aušrinė Trebaitė.

Birželio 28 d. Vilniuje baigėsi Europos moterų regbio-7 čempionato B pakopos turnyras. Finale Lietuvos rinktinė pralaimėjo Vengrijai 5:40, bet iškovojo kelialapį į aukštesnę pakopą.

Birželio 28 d. Kaune baigėsi Lietuvos plaukimo čempionatas. Geriausiais plaukikais pripažinti Danas Rapšys ir Jūratė Ščerbinskaitė, daugiausia medalių iškovojo Kauno plaukimo mokykla (12 aukso, 10 sidabro, 12 bronzos).

Birželio 29 d. Ivelino Mante (Prancūzija) Europos jaunių ir jaunimo baidarių ir kanojų irklavimo čempionate sidabro medalį iškovojo Vadimas Korobovas (jaunių 200 m vienviete kanoja).

Birželio 29 d. Šiauliuose moterų žolės riedulio pasaulio lygos pirmojo etapo grupės varžybose Lietuvos rinktinė užėmė trečiąją vietą ir pateko į kitą etapą. Turnyro nugalėtoja tapo Baltarusija.

Birželio 29 d. Alytuje Lietuvos dviračių plento čempionato grupinių lenktynių nugalėtojais tapo Paulius Šiškevičius ir A.Trebaitė.

Birželio 29 d. Lenkijos ralyje, kurio greičio ruožai buvo surengti ir Lietuvoje (birželio 27 d.), geriausiai tarp lietuvių pasirodęs Dainiaus Matijošaičio ir Mindaugo Čepulio ekipažas užėmė 24-ąją vietą.

Birželio 29 d. Vilniuje paplūdimio tinklinio CEV Žemyninės taurės etapo finale Lietuvos moterų rinktinė nugalėjo Kiprą 2:0. Lietuvos vyrų rinktinė iškrito pusfinalyje.

Birželio 30 d. Robertas Javtokas praneše, kad šią vasarą nežais Lietuvos krepšinio rinktinėje.