„Tour de France“ etape R. Navardauskas stebėjo čempiono griūtį

101-ųjų prestižiškiausių daugiadienių dviračių lenktynių „Tour de France“ penktąjį etapą trečiadienį laimėjo olandas Larsas Boomas („Belkin“). Tai – pirmoji 28-erių metų Olandijos dviratininko pergalė šiose lenktynėse per visą karjerą.

R.Navardauskas pakilo bendroje įskaitoje.<br>AFP/Scanpix nuotr.

ELTA ir lrytas.lt inf.

Jul 9, 2014, 8:04 PM, atnaujinta Feb 12, 2018, 2:45 AM

L. Bomas 152,5 km distanciją įveikė per 3 val. 18 min. 35 sek. Antras finišavo danas Jakobas Fuglsangas („Astana“), o trečias – jo komandos draugas italas Vincenzo Nibali, kuris pirmauja šiose varžybose.

26-erių metų lietuvis Ramūnas Navardauskas („Garmin-Sharp“, +7.20) finišavo 76-as. Lietuvos dviratininko komandos lyderis amerikietis Andrew Talansky (+2.22) užėmė 22-ąją vietą.

Varžybų dalyviams trečiadienį teko lenktyniauti per lietų, o dalį distancijos reikėjo įveikti akmenimis grįstais keliais.

Penktajame etape du kartus griuvo nugalėtojo titulą gynęs britas Christopheris Froome'as („Sky“). Dėl patirtų sužalojimų jis buvo priverstas pasitraukti iš lenktynių. Britas po ketvirtojo etapo, kuriame jis taip pat griuvo, buvo septintas.

Lyderis V.Nibali antrąją vietą užimantį savo komandos draugą J.Fuglsangą lenkia 2 sek. Trečiąją vietą užima slovakas Peteris Saganas („Cannondale“, +44 sek.).

A.Talansky (+2.05) yra devintas, o trečią kartą „Tour de France“ lenktynėse dalyvaujantis R. Navardauskas (+31.10) bendrojoje įskaitoje iš 178-osios vietos pakilo į 134-ąją.

Iš viso klasifikuoti 193 dviratininkai.

Lenktynės, kurias sudaro 21 etapas (3663,5 km), baigsis liepos 27 dieną Paryžiuje.