Pasaulio taurės trečiajame etape - lietuvių sidabras ir bronza

Pasaulio taurės irklavimo varžybų

Lietuvės iškovojo sidabrą.<br>AP nuotr.

BNS ir lrytas.lt inf.

2014-07-13 17:13, atnaujinta 2018-02-12 00:29

Pasaulio čempionės lietuvaitės 2000 m distancijoje šįkart sugaišo 7 minutes 00,48 sekundės.

Aukso apdovanojimai šioje rungtyje atiteko Naujosios Zelandijos irkluotojoms Fionai Bourke bei Zoe Stevenson (6:59,87 sek.), o bronza tenkinosi Europos čempionės lenkės Magdalena Fularczyk ir Natalia Madaj (7:00,76 sek.).

Be lenkių, D.Vištartaitė bei M.Valčiukaitė finale aplenkė Australijos (07:03,110 sek.), JAV (7:03,330 sek.) ir Baltarusijos (07:08,200 sek.) porines dvivietes.

„Buvo labai sunku, pabaigoje vos sugebėjau pakelti savo irklą, tačiau rezultatas yra neblogas. Šiandien varžėsi visos labai stiprios įgulos ir mes vėl susitiksime Amsterdame. Ten bus tikrai labai įdomios lenktynės“, - po finišo sakė D. Vištartaitė.

Bendrojoje įskaitoje čempionėmis tapo pirmuosius du etapus laimėjusio australės, Olympia Aldersey ir Sally Kakoe, kurios sekmadienį finišavo ketvirtos. Antroji vieta bendroje įkaitoje atiteko D. Vištartaitei ir M. Valčiukaitei, o trečioji - M. Fularczyk ir N. Madaj.

Vyrų porinių dviviečių A finale varžovus iš Didžiosios Britanijos, Vokietijos bei Naujosios Zelandijos aplenkė, treti finišavo ir bronza tenkinosi Europos čempionai Rolandas Maščinskas bei Saulius Ritter (06:21,780 sek.). Bendroje pasaulio taurės įskaitoje lietuviai buvo antri.

Pirmąjį etapą laimėjusiems lietuviams nepavyko aplenkti Kroatijos irkluotojų brolių Martino ir Valento Sinkovicų (6:19,120 sek.), kurie buvo pirmi antrajame etape ir po pergalės sekmadienį iškovojo pirmąją vietą bendrojoje įskaitoje.

Antrąją vietą sekmadienį iškovojo australai australai Jamesas McRae'us ir Alexanderis Belonogoffas (6:21,410 sek.), kurie bendrojoje įskaitoje liko treti.

„Manau, kad pasirodėme gerai. Nuo pat starto kroatai buvo labai greiti, tačiau vėliau mums pavyko juos beveik pavyti ir pakovoti. Finišo sprinte galėjome jiems prilygti, tačiau pavyti jau buvo vėlu. Susitiksime pasaulio čempionate Amsterdame“, - po finišo sakė S. Ritter.

Nepasisekė šešių vyrų vienviečių valčių A finale irklavusiam Mindaugui Griškoniui, kuris nebaigė 2000 m distancijos: puikiai startavęs ir pirmoje vietoje irklavęs lietuvis, įveikus maždaug pusę distancijos, išvirto iš valties.

Pirmąją vietą etape užėmė šios rungties olimpinis čempionas Mahe'as Drysdale'as (6:50,630 sek.) iš Naujosios Zelandijos. Nuo jo 2,88 sek. atsiliko Europos ir pasaulio čempionas čekas Ondrejus Synekas, trečioje vietoje liko vokietis Marcelas Hackeris (+8,940 sek.). Tokia pat tvarka irkluotojai išsirikiavo ir bendroje įskaitoje, kur M. Griškonis užėmė ketvirtąją vietą.

Moterų vienviečių valčių C finalą dar šeštadienį laimėjo Lina Šaltytė (7:44,730), kuri galutinėje įskaitoje tarp aštuoniolikos rungties dalyvių liko trylikta.

Su dviem - sidabro ir bronzos - apdovanojimais Lietuvos irkluotojai komandų įskaitoje liko dvylikti.

9 medalius - 6 aukso, 1 sidabro, 2 bronzos - šiame pasaulio taurės etape iškovojo Naujosios Zelandijos irkluotojai, aplenkę Didžiosios Britanijos (10 - 4,2,4) ir Vokietijos (7 - 3,1,3) ekipas.

Šveicarijoje buvo paskutinis Lietuvos irkluotojų startas prieš rugpjūčio 24-31 dienomis vyksiantį pasaulio čempionatą. Tarptautinėje arenoje iki planetos pirmenybių dar bus galima išvysti M.Valčiukaitę, kuri liepos 23-27 dienomis varžysis pasaulio jaunimo (iki 23 metų; U-23) pirmenybėse.