Dėl medalių pasaulio čempionate kovos trys Lietuvos įgulos

Italijoje vykstančiame pasaulio

M.Valčiukaitė pateko į finalą.<br>V.Balkūno nuotr.

Jul 26, 2014, 6:55 PM, atnaujinta Feb 11, 2018, 5:18 PM

Pirmieji iš lietuvių vietą finale užsitikrino vaikinų porinę dvivietę (20 įgulų) irklavę Rolandas Maščinskas ir Aurimas Adomavičius.

Lietuviai antrajame pusfinalio plaukime 2000 m nuotolį įveikė per 6 minutes 31,33 sekundės ir kartu su antrą vietą užėmusiai britais Angusu Groomu ir Jacku Beaumontu (6:32,09) bei trečiojoje pozicijoje finišavusiais vokiečiais Florianu Eidamu ir Timo Pionteku (6:36,86) pateko į pagrindinį finalą.

Lengvasvorių merginų vienviečių (20 dalyvių) klasės pusfinalyje ketvirta liko ir sekmadienį B finale (dėl 7-12 vietų) varžysis Sonata Petrikaitė.

Tiesa, iš pastarųjų dviejų lengviau kelialapį į finalą iškovojo merginų varžybose startavusi ir antrajame pusfinalio plaukime šeštadienį startavusi Milda Valčiukaitė. Ji nuotolį įveikė per 7 minutes 46,08 sekundės ir aplenkė antrą bei trečią vietas iškovojusias ir taip pat į finalą patekusias vokietę Annę Beenken (7:49,22) ir italę Sarą Magnaghi (7:50,74).

Žygimantas Gališanskis pirmajame vaikinų pusfinalio plaukime sugaišo 7 minutes 25,58 sekundės ir finišavo trečias. Lietuvį aplenkė serbas Aleksandras Filipovičius (7:13,78) bei graikas Dionysios Angelopoulos (7:15,60).