Fechtuotojai iš Estijos parvežė bronzą

Rugsėjo 27-28 d. Taline (Estija) vykusiame Šiaurės šalių jaunimo, jaunių ir jaunučių čempionate Lietuvą atstovavo gausus būrys fechtuotojų net keturiose amžiaus grupėse. Tai buvo puiki proga išmėginti jėgas, atrasti sportininkų trūkumus bei stipriąsias vietas – labai reikalingos pamokos ruošiantis šiam čempionatui 2015 m., kuomet jis bus rengiamas Kaune.

Medalius iškovojo vaikinų komanda.<br>LFF nuotr.

2014-09-30 15:35, atnaujinta 2018-01-29 03:24

Medalius šį kartą pelnė vaikinai – iškovojo bronzą komandinėse jaunimo varžybose. Parengiamajame etape nugalėjo latvius (45-40), vos vienu tašku (34-35) nusileido būsimiems čempionams suomiams. Kovoje dėl trečios vietos lietuviai špagininkai susitiko su estais ir nugalėjo juos rezultatu 45-39. Merginų jaunimo komandai sekėsi kiek prasčiau. Parengiamajame etape nugalėjusios estes (45-36) ir pralaimėjusios danėms (42-45), kovoje dėl trečios vietos turėjo pripažinti suomių pranašumą rezultatu 30-45 ir liko vos per žingsnį nuo medalių.

Asmeninėse varžybose geriausiai pasirodė taip pat jaunimo amžiaus grupės sportininkai. Tarp 103 dalyvių Edgaras Dvariškis užėmė 10, Kasparas Šatkauskas – 11, Rokas Jukna – 29, Matas Bartaška – 49, Giedrius Kazakevičius – 53, Leonardas Kalininas – 97, Haroldas Valčiukas – 99, Algirdas Fitkevičius – 100 vietas. Merginoms toje pačioje amžiaus grupėje sėkėsi panašiai – tarp 55 dalyvių Viktė Ažukaitė užėmė 9, Ieva Serapinaitė – 10, Adelė Karoblytė – 12, Emilija Serapinaitė – 13, Gabrielė Palevičiūtė – 38, Akvilė Katkovaitė – 39, Elzė Šatkauskaitė – 52 vietas.

Gausiausiai Lietuvą atstovavo jauniai. Tarp 83 jaunių vaikinų lietuvių iškovotos vietos atrodė taip: Matas Bartaška – 20 vieta, Rokas Jukna – 28, Dominykas Bartaška – 47, Arnas Salokas – 55, Nikita Romanovskij – 62, Marius Dvariškis – 65, Edvin Zacharevič – 67, Povilas Markevičius – 72, Tomas Stankevič – 76, Leonardas Kalininas – 78, Vitas Brazauskas – 83 vietos. Merginų dalyvių šioje amžiaus grupėje buvo kiek mažiau – 54, o lietuvių rezultatai buvo tokie: Karolina Štreimikytė – 22 vieta, Erika Mackoit – 28, Olivija Mašalo – 30, Elzė Šatkauskaitė – 31, Greta Vislockytė – 34, Darja Melechova – 37, Anna Aleksejeva – 40, Dovilė Burneikaitė – 42, Marija Filipovaitė – 54 vietos.

Berniukų iki 14 m. varžybose, tarp 43 dalyvių Patrikas Valiukėnas užėmė 20 vietą, Domantas Ivanauskas – 24, Dominykas Činga – 31 vietas. Tarp 29 mergaičių šioje amžiaus grupėje Martirija Fominaitė – 25, Ieva Valenčiūtė – 27, Miglė Kiršytė – 28, Grėtė Bingelytė – 29.

Jauniausiųjų (iki 12 m.) varžybose – tarp 22 fechtuotojų Girius Petrėnas buvo 12, Demjan Filon – 14, o tarp tos pačios amžiaus grupės 20 špagininkių Lurdė Grabovskytė užėmė 8, Sofija Šapiro – 14, Gerda Kriaučiūnaitė – 16 vietas.