Du lietuviai tapo pasaulio kariškių imtynių čempionais

Aleksandras Kazakevičius ir Mindaugas Mizgaitis tapo pasaulio kariškių imtynių čempionato nugalėtojais.

A.Kazakevičius tapo pasaulio kariškių čempionu.<br>V.Malinausko nuotr.

Valdas Malinauskas

Oct 7, 2014, 3:14 PM, atnaujinta Jan 28, 2018, 6:49 AM

JAV  McGuire-Dix Lakehursto karinėje bazėje  penkių atletų Lietuvos delegacija iš viso iškovojo keturis medalius.

Bronzos apdovanojimai įteikti Valdemarui Venckaičiui (75 kg, 10 dalyvių) ir Laimučiui Adomaičiui (85 kg, 12 dalyvių). Komandų įskaitoje mūsų šalies rinktinė, į priekį užleidusi ukrainiečius, JAV atletus, armėnus ir vokiečius,  užėmė penktą vietą.

Aleksandras Kazakevičius svorio kategorijoje iki 80 kilogramų (12 dalyvių) anksčiau laiko įveikė kazachą Jassulaną Košanovą, vokietį Pascalį Eisele (3:0) ir Aleksandrą Šyšmaną (4:1) iš Ukrainos.

Mindaugui Mizgaičiui vietą ant aukščiausios pakylos garantavo greita pergalė prieš Por Naveeną iš Indijos, laimėjimas prieš amerikietį Davidą Arendtą (8:0) ir įspūdingas pasirodymas finale, kai lietuvis per 3 min. 52 sek. ant menčių paguldė ukrainietį Aleksandrą Černeckį. Svoryje galynėjosi 10 sportininkų.

Pirmoje kovoje Laimutis Adomaitis buvo tris kartus įspėtas už pasyvumą ir arbitrai atidavė pergalę Vokietijos imtynininkui Ramsinui Azizsirui. Varžovas pateko į finalą ir suteikė galimybę Laimučiui išmėginti jėgas kovoje dėl bronzos. Lemiamoje imtyje L.Adomaitis buvo akivaizdžiai pranašesnis už suomį Antti Makineną ir nugalėjo skandinavą rezultatu 8:0.

Valdemaras Venckaitis neprilygo nugalėtojui Karapetui Čalianui iš Armėnijos, tačiau imtyje dėl bronzos užtikrintai nugalėjo alžyrietį Abdekarimą Oukalį (9:0).

Po kojos traumos atsigaunantis Vilius Laurinaitis pralaimėjo kazachui Jassulanui Syzdykovui (2:3) ir tenkinosi 7 vieta.