EUROLYGA 2023

JTO rezoliucijoje – sporto ir politikos atskyrimo principai

Jungtinių Tautų Organizacija

IOC prezidetnas Thomasas Bachas sako, kad JTO aiškiai pareiškė, kad sportas ir politika negali būti painiojami.<br>AP nuotr.
IOC prezidetnas Thomasas Bachas sako, kad JTO aiškiai pareiškė, kad sportas ir politika negali būti painiojami.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

BNS ir lrytas.lt inf.

Nov 7, 2014, 1:57 PM, atnaujinta Jan 22, 2018, 1:53 AM

Šią savaitę paskelbtoje rezoliucijoje pabrėžiama, kad sportas yra būdas skatinti švietimą, sveikatos apsaugą, vystymąsi ir plėtrą visame pasaulyje, o TOK ir olimpiniam judėjimui tenka ypatinga reikšmė šių tikslų siekime. Taip pat dokumente tvirtinama, kad svarbiausi tarptautiniai sporto renginiai turi būti organizuojami taikos, abipusio supratimo, draugystės, tolerancijos ir pasipriešinimo diskriminacijai dvasioje, ir tokių renginių vienijanti ir taikanti prigimtis turi būti gerbiama. Be to, rezoliucija teigia, kad bet kokia diskriminacijos forma yra nesuderinama su olimpiniu judėjimu.

TOK teigimu, toks tekstas aiškiai pasako, kad bet kokiame sportiniame renginyje turėtų dalyvauti kuo didesnis skirtingų valstybių skaičius, ir atskirų valstybių ar politikų siekiai boikotuoti sportinius renginius dėl politinių priežasčių yra nesuderinami su JTO prašymu gerbti sporto vertybes.

„Mes sveikiname rezoliucijos priėmimą, tai istorinis pasiekimas sporto ir politikos santykiuose. Mūsų bendradarbiavimas su politinėmis institucijomis nuo šiol remsis šiuo dokumentu, pripažįstančiu sporto autonomiją. Puikūs JTO ir TOK santykiai yra pavyzdys, kaip nacionaliniu lygmeniu turi bendradarbiauti nacionaliniai olimpiniai komitetai ir valdžios institucijos. Vykstant tokiam bendradarbiavimui, sportas privalo išlikti politiškai neutralus“, - sako T. Bachas.

Pasak Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentės Dainos Gudzinevičiūtės, rezoliucija pirmą kartą aukščiausiu lygmeniu aiškiai įvardina sporto ir TOK autonomiją bei akcentuoja sporto svarbą siekiant darnaus visuomenės vystymosi. Be to, ji nubrėžia gaires, kuriomis besiremdami nacionaliniai olimpiniai komitetai turi bendradarbiauti su savo valstybių valdžios institucijomis.

„Rezoliucija padės tiek Tarptautiniam olimpiniam komitetui, tiek nacionaliniams komitetams išlaikyti sporto neutralumą. Labai svarbu, kad dokumente įtvirtinti principai būtų taikomi ir kasdieniame sporto bei politikos institucijų bei organizacijų bendradarbiavime“, - sako D. Gudzinevičiūtė.

Rezoliuciją priėmė 69-oji JTO generalinė asamblėja, vykusi Niujorke, o apie tai viešai paskelbė šią savaitę. Rezoliucija buvo priimta vienbalsiai.

TOK - tarptautinė nevyriausybinė organizacija, rengianti žiemos ir vasaros olimpines žaidynes ir plėtojanti olimpinį judėjimą visame pasaulyje. TOK 1894 m. birželio 23 d. įkūrė prancūzas baronas Pjeras de Kubertenas. T. Bachas organizacijos prezidentas yra nuo 2013 m.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.