EUROLYGA 2023

Dešimt karščiausių 2015-ųjų Lietuvos sporto intrigų

Jono Kazlausko vyrų šįmet laukia mūšiai dėl olimpinio kelialapio, o Rūtos Meilutytės – nauja akistata su Julija Jefimova ir Alia Atkinson pasaulio plaukimo pirmenybėse Rusijoje.

Svarbiausias R.Meilutytės startas šiemet – pasaulio čempionatas Rusijoje, kur Lietuvos plaukikė gins titulus.<br>G.Šiupario nuotr.
Svarbiausias R.Meilutytės startas šiemet – pasaulio čempionatas Rusijoje, kur Lietuvos plaukikė gins titulus.<br>G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Giedrius Janonis, Kęstutis Rimkus („Lietuvos rytas“)

2015-01-04 15:00, atnaujinta 2018-01-17 01:56

Bet prieš Europos krepšinio pirmenybes Prancūzijoje Jonas Valančiūnas ir Donatas Motiejūnas dar gali už Atlanto pasimatuoti NBA čempiono žiedus, o Jonas Mačiulis Madride į viršų iškelti Eurolygos taurę.

Lietuvos futbolininkai šįmet turės istorinę progą išbandyti legendinio Vemblio stadiono veją, o nacionalinės komandos sirgaliai – ne tik Londone, bet ir Kauno stadione gyvai pirmąsyk pamatyti Wayne’ą Rooney.

Į stipriausių pasaulio tenisininkų šimtuką grįžęs Ričardas Berankis jau ketvirtąkart mėgins laimę „Australian Open“ per pirmąjį sezono „Grand Slam“ turnyrą Melburne, o į pasaulio buriuotojų elitą pernai prasimušęs Rokas Milevičius pasiryžęs šįmet įgyvendinti dar įžūlesnę savo svajonę.

Apie tai, kaip pildėsi 2014-ųjų „Lietuvos ryto“ prognozės, skelbėme prieš savaitę, o dabar pristatome tai, kas laukia sporto gerbėjų 2015-aisiais.

1. Ar R.Meilutytė vėl taps geriausia šalies sportininke?

LR prognozė: taip (75 proc.).

Geriausios 2012-ųjų, 2013-ųjų ir be penkių minučių geriausios 2014 metų Lietuvos sportininkės R.Meilutytės laukia įdomūs priešolimpiniai metai.

Svarbiausias startas – vasaros viduryje Kazanėje, kur vyks vandens sporto šakų pasaulio čempionatas.

Kas dvejus metus rengiamose pirmenybėse 50 m baseine Rūta vėl sutiks senas pažįstamas – 22 metų rusę J.Jefimovą ir 26 metų jamaikietę A.Atkinson.

J.Jefimovos 14 mėnesių diskvalifikacija dėl dopingo baigsis vasario mėnesį, tad ji vėl bandys prilygti Lietuvos plaukikei, kaip buvo 2013 metais Barselonoje.

Ten pasaulio čempionate R.Meilutytė laimėjo auksą 100 m krūtine, o dusyk trumpesnėje distancijoje nusileido J.Jefimovai.

Lietuvės dvikova su 26 metų A.Atkinson praėjusį mėnesį planetos pirmenybėse trumpajame 25 m baseine Dohoje baigėsi 1:1 – 50 m krūtine greitesnė buvo R.Meilutytė, 100 m – A.Atkinson.

Ar kuris nors Lietuvos sportininkas prilygs mūsų šalies plaukimo žvaigždei, jei ji bus greita kaip pastaraisiais metais?

Priešolimpiniais metais sporto federacijų vadovai nubraižė šio sezono tikslus. Jei nors dalis užduočių iš popieriaus persikeltų į tikrovę, progų ragauti pergalės šampano būtų daug.

Geriausia 2011-ųjų šalies sportininkė Laura Asadauskaitė dar nepavargo nuo pergalių ir titulų. Sporto specialistai mano, kad ji bus tarp 3–8 pozicijų pasaulio (PČ) ir Europos (EČ) šiuolaikinės penkiakovės čempionatuose.

Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė (planas – 1–4 vietos PČ, 1–3 vietos EČ) bandys pakartoti 2013-ųjų sėkmę, kai Lietuvos irkluotojos dviviete valtimi laimėjo visas varžybas, kuriose dalyvavo.

Po motinystės atostogų į didįjį sportą sugrįžo Atėnų olimpinė vicečempionė lengvaatletė Austra Skujytė (3–8 v. PČ), Pekino olimpinė vicečempionė buriuotoja Gintarė Scheidt (3–8 v. PČ), dviračių treko pasaulio rekordininkė Simona Krupeckaitė (6–10 v. PČ ir 3–6 v. EČ).

Imtynininkai slaptas viltis sieja su Indre Bubelyte (3–10 v. PČ).

Vyrų varžybose sporto specialistai aukščiausiose vietose įsivaizduoja šiuos atletus: kanojininkus Jevgenijų Šukliną (1–6 v. PČ), Igną Navakauską (3–8 v. PČ), Ričardą Nekriošių ir Andrejų Olijniką (3–6 v. PČ), boksininką Eimantą Stanionį (3–9 v. PČ), dziudo kovotoją Karolį Baužą (3–7 v, PČ), dvivietės irkluotojus Saulių Ritterį ir Rolandą Maščinską (1–5 v. PČ), irkluotoją Mindaugą Griškonį (1–5 v. PČ), sunkiaatletį Aurimą Didžbalį (3–12 v. PČ), penkiakovininką Justiną Kinderį (3–10 v. PČ).

2. Ar J.Kazlausko vyrai vėl žais Europos čempionato finale?

LR prognozė: taip (55 proc.).

Žaisti Europos krepšinio čempionato finale būtų nuostabu ne vien dėl to, kad rungtynės dėl aukso bus surengtos 27 tūkst. vietų Lilio stadione Prancūzijoje.

Tik finalo dalyvėms iškart bus įteikti olimpiniai kelialapiai į 2016 metų žaidynes Rio de Žaneire. 3–6 vietas Europos čempionate užėmusios komandos kitąmet dar turės žaisti olimpiniame atrankos turnyre.

Pirmieji ženklai J.Kazlausko treniruojamai komandai yra palankūs.

Burtai lėmė, kad Europos čempionatą lietuviai pradės arti namų Rygoje, kur žais grupės mačus su Latvijos, Estijos, Ukrainos, Belgijos ir Čekijos krepšininkais.

Tikrieji nuotykiai prasidės atkrintamosiose varžybose Prancūzijoje. Sykį šioje šalyje J.Kazlauskas jau įsitikino, kad ne visada laimi stipriausi, – 1999 metais su Arvydu Saboniu, Šarūnu Jasikevičiumi ir Eurolygą tais metais laimėjusiais žalgiriečiais mūsų šalies rinktinė atrodė labai galingai, bet ketvirtfinalyje pralaimėjo ispanams.

Kita vertus, per pastaruosius dvejus metus Lietuvos krepšininkai įrodė, kad Europoje už juos geresnių nėra daug, – 2013 m. Europos pirmenybėse lietuviai į priekį praleido tik prancūzus, o 2014 metų pasaulio čempionate – amerikiečius, serbus ir prancūzus.

Savo namuose rugsėjį žaisianti Prancūzija vėl bus stipri, nes prisidės Tony Parkeris ir Joakimas Noah. Bet kitų varžovų pajėgumas nėra aiškus. Nežinia, ar abu brolius Gasolius turės po truputį senstanti Ispanijos ekipa. Ar vėl bus pavojingi Aleksandro Džordževičiaus treniruojami serbai? Kokias komandas atsiveš medalių kvapą kiek primiršusios Graikija, Turkija ir Rusija, jau visai pamiršusios Kroatija, Italija ir dar jo nepatyrusi Slovėnija?

Vis dėlto svarbiausia, kaip atrodys Lietuvos rinktinė.

Turėdamas po raktikaulio traumos pasveikusį Mantą Kalnietį ir NBA kovose dar labiau sutvirtėjusius J.Valančiūną bei D.Motiejūną mūsų šalies rinktinės strategas J.Kazlauskas žino, aplink ką burti komandą.

Galbūt šalia nuolatinių karių – tokių kaip Renaldas Seibutis, J.Mačiulis, Martynas Pocius, Mindaugas Kuzminskas, Paulius Jankūnas, broliai Lavrinovičiai – prisidės naujų: Deividas Gailius, Artūras Gudaitis ar Domantas Sabonis? O galbūt į rinktinę grįš patyrę krepšinio vilkai Linas Kleiza ir Robertas Javtokas?

„Mums svarbiausia išvengti žaidėjų traumų. Prieš pat pasaulio čempionatą pagrindinis mūsų įžaidėjas (M.Kalnietis. – Red.) susižeidė, todėl ši trauma iš esmės pakeitė mūsų situaciją.

Tikiuosi, kad Europos čempionate galės dalyvauti visi geriausi mūsų žaidėjai“, – ištraukus Europos čempionato burtus svarbiausią dalyką pabrėžė Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas A.Sabonis.

3. Ar Lietuvos futbolininkai iškovos bent tašką žaisdami su anglais?

LR prognozė: ne (80 proc.).

Futbolo sirgaliams kelionė į Londoną ir bilietai į rungtynes garsiajame Vemblio stadione buvo bene populiariausia Kalėdų dovana.

Lietuvos futbolininkai pirmąsyk istorijoje šįmet net du kartus susitiks su Anglijos rinktine. Pirmoji akistata numatyta kovo 27-ąją Londone, o spalio 12 dieną jau Kaune lietuviai maču su anglais užbaigs 2016 metų Europos čempionato atrankos turnyrą.

2014-uosius Igorio Pankratjevo vyrai baigė beviltišku pralaimėjimu (0:4) šveicarams, todėl pirmasis 2015-ųjų mačas Vemblio stadione su futbolo tėvynės atstovais skatina dar liūdnesnes prognozes.

„Negali iš anksto sakyti: pralaimėjome šveicarams, tai su anglais bus dar baisiau. Tada pralaimėsime 0:10, nes jie dar galingesni varžovai. Kiekvienas mačas juk turi savo istoriją“, – įsitikinęs Giedrius Arlauskis.

Geriausiu 2014-ųjų futbolininku išrinktas Lietuvos rinktinės vartininkas lapkritį Sankt Galene rodė stebuklus, bet greitos jo reakcijos dar labiau reikės per būsimąsias dvikovas su Anglijos rinktinės kapitonu W.Rooney.

„Išnagrinėsime savo klaidas ir padarysime išvadas. Londone laukia visiškai skirtingos rungtynės, – baltos vėliavos iš anksto nekėlė G.Arlauskis. – Manau, kad esame pajėgūs rimtai kovoti su anglais. Tik turime žengti žingsnelį į priekį ir nekartoti savo klaidų.“

4. Ar Kauno „Žalgiris“ apgins čempionų titulą?

LR prognozė: taip (60 proc.)

LKL pirmenybės nebėra dviejų komandų karo laukas. Ne tik Vilniaus „Lietuvos rytas“, bet ir Klaipėdos „Neptūnas“ turi ambicijų išversti iš sosto Kauno „Žalgirį“. Tačiau norėti yra lengviau nei tai padaryti.

„Žalgirio“ gynyba šiemet yra viena geriausių Eurolygoje, o Jamesas Andersonas – vienas geriausių legionierių per klubo istoriją.

LKL pirmaujantys žalgiriečiai laikomi favoritais kovoje dėl pirmojo sezono trofėjaus, kuris bus padėtas ant stalo vasario 20–22 d. per Lietuvos krepšinio federacijos taurės finalo aštuoneto varžybas Kaune, „Žalgirio“ arenoje.

Bet LKL sezonas kartu su pailgėjusiais pusfinalio ir ketvirtfinalio etapais bus ilgas.

J.Andersono sutartyje yra sąlygų, kad amerikietis gali išeiti nepasibaigus sezonui. Sunku įsivaizduoti, kaip tokiu atveju keistųsi „Žalgirio“ žaidimas, nes Eurolygoje tik J.Andersonas (po 17 taškų) gali pasigirti dviženkliu rezultatyvumo vidurkiu.

Kita vertus, „Žalgiris“ dar turi rezervų. Jaunieji lietuviai įžaidėjai ir A.Gudaitis mokosi sparčiai. Gal padedamas Š.Jasikevičiaus europietišką krepšinį pradės geriau suvokti ir naujasis komandos amerikietis Willas Cherry.

5. Ar A.Gudžius pasaulio čempionate laimės medalį?

LR prognozė: ne (70 proc.)

Pernai A.Gudžius jau nukarūnavo Virgilijų Alekną, tačiau jis nelinkęs sustoti.

Geriausiu 2014-ųjų šalies lengvaatlečiu išrinktas 23-ejų disko metikas svajoja apie pirmąjį medalį svarbiausiose vyrų varžybose.

Lietuvos atletų šįmet laukia startai pasaulio lengvosios atletikos čempionate Pekine, todėl geriausią sportinę formą jie stengsis pasiekti 2015-ųjų rugpjūtį.

„Norėčiau ten varžytis finale“, – neslėpė A.Gudžius.

2010 metų pasaulio jaunimo čempionas pernai pirmąsyk pateko į finalą Europos pirmenybėse. Bet po sėkmingo pirmojo bandymo (64 m 44 cm) per atrankos varžybas lietuvio sviestas diskas vakare jau skriejo gerokai arčiau (60 m 82 cm) ir jis galiausiai liko dešimtas.

„Aš galėjau įsikabinti į bronzos medalį, bet praleidau šansą, – grįžęs iš Ciuricho prisipažino A.Gudžius. – Bet tai tik karjeros pradžia, laukia 10–15 metų varžybų. Palyginti su kitais metikais, aš – dar vaikas.“

A.Gudžiaus asmeninis rekordas – 66 m 11 cm, tačiau treneris Vaclovas Kidykas įsitikinęs, kad jo auklėtinis netrukus gali švystelėti diską net 70 metrų.

Ar V.Aleknos įpėdiniu tituluojamas disko metikas jau 2015-aisiais gali ne tik pagerinti geriausią savo rezultatą, bet ir užkopti ant pasaulio čempionato pakylos?

Ambicingo lietuvio akcijas kelia ne tiktai vis tolimesni jo paties metimai, bet ir stipriausių varžovų bėdos.

Pekine savo titulo greičiausiai negalės ginti triskart pasaulio ir olimpinis čempionas Robertas Hartingas.

29-erių vokietis rudenį patyrė sunkią traumą, kai per treniruotę nusitraukė kryžminius kairiojo kelio raiščius.

Be A.Gudžiaus daugiausia galimybių pasižymėti pasaulio pirmenybėse turi Lietuvos rinktinės moterys.

Pekine pakilti aukščiau stengsis ir geriausia šalies metų lengvaatlete išrinkta disko metikė Zinaida Sendriūtė, kuri pernai Europos pirmenybėse užėmė šeštąją vietą, ir šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, kuri Ciuriche liko 13-a, bet po savaitės per Deimantinės lygos etapą Stokholme buvo antra, aplenkusi net dvi Europos čempionato prizininkes.

Bet dar labiau gali nustebinti Austra Skujytė. 2004-ųjų olimpiados vicečempionė pasiryžusi dalyvauti jau penktosiose per karjerą žaidynėse Rio de Žaneire. 35-erių atletė šį sezoną bus ne tik viena favoričių neakivaizdinėse lietuvių lenktynėse, bet ir pavojinga varžovė visoms daug jaunesnėms merginoms septynkovės varžybose Pekine.

6. Ar J.Valančiūnas arba D.Motiejūnas taps NBA čempionu?

LR prognozė: ne (70 proc.)

Naujuosius metus „Toronto Raptors“ klubas su J.Valančiūnu pasitiko būdamas Rytų konferencijos lyderis, o „Houston Rockets“ su D.Motiejūnu žengė ketvirtas Vakaruose.

Vis dėlto, nepaisant puikių komandinių ir asmeninių rezultatų, tapti pirmuoju NBA čempionu lietuviu – labai sunki misija.

Per geriausią sezoną klubo istorijoje žengianti „Raptors“ komanda yra kovinga, darni ir ištroškusi pergalių.

Tačiau Toronto klubo treneris Dwane’as Casey neseniai priminė: NBA pirmenybes dažniausiai laimi žvaigždės. Jos kartais snaudžia per reguliarųjį čempionatą, bet užsidega per atkrintamąsias varžybas.

„Raptors“ tokių ryškių žaidėjų kaip „Chicago Bulls“ ar „Cleveland Cavaliers“ neturi.

„Rockets“ padangė su Jamesu Hardenu ir Dwightu Howardu priešakyje yra žvaigždėta, bet pasiekti finalą laukiniuose Vakaruose, kur net ir NBA čempionų titulą ginanti „San Antonio Spurs“ kol kas žengia tik septinta, bus velniškai sunku.

Linkėdami sėkmės J.Valančiūnui ir D.Motiejūnui NBA pirmenybėse, neturime pamiršti ir to, kad NBA finalai vyksta birželį, o atlaikius šimto NBA rungtynių maratoną poilsio iki Europos čempionato liktų nedaug.

7. Ar R.Milevičius taps „Volvo Ocean Race“ nugalėtoju?

LR prognozė: taip (51 proc.)

Lietuva pernai atrado naują sporto žvaigždę.

R.Milevičius dar spalį tapo pirmuoju istorijoje lietuviu, patekusiu į „Volvo Ocean Race“ (VOR) pragarą – prestižiškiausias jūrinių jachtų aplink pasaulį lenktynes.

28-ąjį gimtadienį vandenyne sutikęs kaunietis dabar mėgaujasi didžiausiu savo gyvenimo nuotykiu, apie kurį iki šiol Lietuvos buriuotojai galėjo tik pasvajoti.

Londono olimpinių žaidynių dalyvis legendinėse lenktynėse atstovauja „Brunel“ komandai (Olandija).

Šeštadienį Rokas kartu su komandos draugais iš Abu Dabio (Jungtiniai Arabų Emyratai) išplaukė jau į trečiąjį VOR etapą, kurio finišas po trijų savaičių numatytas Sanjos (Kinija) uoste.

Triumfavę antrajame etape nuo Keiptauno iki Abu Dabio „Brunel“ vyrai dabar yra lenktynių lyderiai.

Pirmajame etape nuo Alikantės iki Keiptauno jie buvo treti ir bendrojoje įskaitoje kartu su „Dongfeng“ (Kinija) ir „Abu Dabi“ (JAE) komandomis turi po 4 taškus.

„Mūsų komandos tikslas vienas – laimėti. Visi to nori, bet mes kol kas jo siekiame labai sėkmingai, – neslėpė R.Milevičius. – Abiejuose etapuose finišavome pirmajame trejetuke. Esame patenkinti, o po antrojo etapo mūsų galimybės dar labiau padidėjo.“

Lenktynėse aplink pasaulį dalyvauja septynios komandos. Buriuotojams iš viso teks įveikti 38 729 mylias (apie 71 745 km).

VOR trasa suskirstyta į 9 etapus, o lenktynių finišas numatytas 2015 m. birželio 27 d. Geteborge (Švedija).

Prieš startą R.Milevičius pagrindiniais varžovais vadino „Vestas Wind“ (Danija), „Mapfre“ (Ispanija) ir „Abu Dabi“ komandas. Tačiau antrajame etape danų jachta patyrė avariją užplaukusi ant rifo Mauricijaus salyne ir jau prarado visus šansus laimėti.

„Labiausiai dabar prisibijome ispanų ir kiniečių. „Mapfre“ kol kas nesuranda savo žaidimo, bet jeigu jį suras, gali būti labai stipri komanda“, –  prieš trečiąjį etapą aiškino Rokas.

8. Ar R.Berankis pakils į ATP reitingo TOP-50?

LR prognozė: taip (55 proc.)

2014-ųjų pabaigoje R.Berankis grįžo į stipriausių pasaulio tenisininkų šimtuką.

Po traumų ir ligų pagaliau atsigavęs 24-erių vilnietis pernai iš viso sužaidė net 87 mačus – daugiausia per visą profesionalo karjerą.

Lapkritį laimėjęs „Challenger Tour“ serijos turnyrą R.Berankis pakilo į 86-ąją vietą ATP reitinge ir kupinas vilčių pradeda 2015-ųjų sezoną.

„Dabar turėsiu daugiau galimybių žaisti ten, kur noriu, o ne ten, kur galiu“, – neslėpė geriausias Lietuvos tenisininkas, turėjęs vos dvi savaites atostogų.

Naujajam sezonui R.Berankis rengėsi Dohoje. Jau sausio 5-ąją jis pradės žaisti „Masters 250“ serijos turnyre Čenajuje (Indija), o po to keliaus į Australiją, kur sausio 19-ąją prasidės „Australian Open“ – pirmasis „Grand Slam“ turnyras.

2011 ir 2013 metais lietuvis Melburne pasiekė trečiąjį ratą, o pernai po trijų atrankos mačų pasitraukė iš kovos po pirmojo rato.

Šįsyk į šimtuką grįžęs R.Berankis iš karto pateko į pagrindines „Australian Open“ varžybas, todėl gali pataupyti jėgas ir energiją prieš svarbiausias dvikovas.

Po mūšių Melburne Ričardo laukia dar vienas „Masters 250“ turnyras Zagrebe, o kovo pradžioje – Daviso taurės dvikova su lenkais Varšuvoje.

Jau pirmieji metų turnyrai parodys, ko šį sezoną gali tikėtis pirmoji Lietuvos raketė.

R.Berankis pernai ne tik atsikratė sveikatos bėdų, bet, regis, pagaliau rado ir bendrą kalbą su naujaisiais treneriais iš Vokietijos. Prieš tai jis mėgino dirbti su ne vienu specialistu, bet tik po pažinties su Raineriu Schuettleriu ir Dirku Hordorffu lietuvio žaidime atsirado daugiau stabilumo ir brandos.

Rengdamasis naujam sezonui Katare Ričardas daugiausia dėmesio skyrė savo padavimų įvairovei ir žaidimui prie tinklo.

2013-ųjų gegužę R.Berankis buvo pasiekęs 67-ąją – aukščiausią per karjerą – vietą ATP reitinge. Bet buvusi 2007 metų pirmoji pasaulio jaunių raketė svajoja užkopti daug aukščiau.

Jo bendraamžiai japonas Kei Nishikori (5-oji vieta), kanadietis Milošas Raoničius (8), lenkas Jerzy Janowiczius (43) ar metais jaunesnis bulgaras Grigoras Dimitrovas (11) jau įsitvirtino geriausių pasaulio tenisininkų elite, ir lietuvis kupinas ambicijų įrodyti, kad prieš aštuonetą metų neatsitiktinai tapo „Orange Bowl“ nugalėtoju.

„Man porą labai svarbių karjeros metų sugadino traumos. Niekas nežino, kur būčiau ir kaip žaisčiau, jei būčiau jų išvengęs, – kalbėjo R.Berankis. – Bet tai jau būrimas iš kavos tirščių. Dabar tiesiog džiaugiuosi tuo, kad esu šimtuke, ir su naujomis viltimis žvelgiu į priekį.“

9. Ar J.Mačiulis taps Eurolygos čempionu?

LR prognozė: taip (51 proc.)

„J.Mačiulis nusipelnė šį tą laimėti Europoje. Jis nusipelnė būti Europoje laiminčios komandos dalimi“, – vasarą kalbėjo krepšinio agentas Maurizio Balducci, kai Karmėlavos miškuose augęs plačiapetis mūsų šalies krepšininkas paliko Atėnų „Panathinaikos“ ir pasirašė dvejų metų sutartį su Madrido „Real“.

Karališkasis Ispanijos klubas yra pasiryžęs padaryti viską, kad triumfuotų Eurolygoje, nors jam nėra pavykę to padaryti nuo 1995 metų, kai laimėti labiausiai Europoje vertinamą krepšinio trofėjų padėjo A.Sabonis.

Šiemet „Real“ savo svajonę turi galimybę pasiekti namuose – Eurolygos finalo ketvertas gegužę vyks Madride.

Šį sezoną „Real“ klubo biudžetas yra šešis kartus didesnis negu „Žalgirio“ ir siekia apie 26 mln. eurų. Iš jų 15 mln. eurų skiriama algoms žaidėjų, tarp kurių yra ir pasaulio (Rudy Fernandezas, Sergio Rodriguezas), ir olimpinių čempionų (Andresas Nocioni).

„Real“ nėra vienintelis favoritas, nes panašių finansinių išteklių siekti aukso turi dar keli klubai – Maskvos CSKA, „Barcelona“, Stambulo „Fenerbahce“ ir „Anadolu Efes“.

Be to, per pastaruosius trejus metus Eurolygos čempionų taurę aukštyn kėlė Pirėjo „Olympiakos“ ir Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkai, kurie tikrai nebuvo laikomi favoritais per finalo ketverto turnyrus.

10. ar B.Vanagas pagerins A.Juknevičiaus rezultatą Dakare?

LR prognozė: taip (60 proc.).

Dakaro ralį šįmet mėgins įveikti du lietuviai: „Mebar“ vairuojantis Antanas Juknevičius ir Benediktas Vanagas su „Toyota“.

Jau 36-ąjį kartą rengiamose legendinėse lenktynėse Buenos Airėse startavo 138 automobilių ekipažai, o iš viso net 720 lenktynininkų, vairuojančių ir motociklus, ir sunkvežimius, ir specialiai šiam raliui sukurtus keturračius.

B.Vanagas pragaro maratonui šįmet surinko 2 mln. 760 tūkst. litų. 37-erių verslininkas Dakaro ralyje mėgins savo jėgas trečią kartą. 2013-aisiais kartu su Sauliumi Jurgelėnu jis automobilių įskaitoje liko 65-as, o pernai su dabartiniu savo šturmanu Andrejumi Rudnickiu – 35-as.

A.Juknevičiaus ir jo šturmano Edvardo Duobos ekipažo biudžetas -- penkiskart mažesnis. Bet 40-metis lenktynininkas jau devintą kartą dalyvaus Dakaro ralyje.

Nors A.Juknevičius tik pernai pirmąsyk laikė vairą (su šturmanu Vytautu Obolevičiumi užėmė 56-ąją vietą), per pastarąjį dešimtmetį šiose lenktynėse jis sukaupė neįkainojamos patirties.

Dakare jis debiutavo dar 2003-iaisiais, kai sėdėjo šturmano kėdėje ir kartu su Aurelijumi Petraičiu liko 61-as.

Po metų tas pats ekipažas pasitraukė iš lenktynių po trečiojo etapo, o 2009-aisiais finišavo jau 25-as – tai aukščiausia vieta tarp lietuvių per visą Dakaro istoriją.

Dar keturis kartus A.Juknevičius buvo kazachų „Astana“ komandos vadovas.

Kas svarbiau tokiose lenktynėse – daugiau pinigų ar daugiau patirties?

Atsakymas į šį klausimą paaiškės tik po finišo, bet net lietuviams šįmet skirti numeriai sufleravo, kad prieš startą geriau buvo vertinamos B.Vanago galimybės. Jo „Toyota“ į trasą išvažiavo paženklinta Nr.339, o A.Juknevičiaus „Mebar“ – Nr.379.

Didelių ambicijų neslepiantis B.Vanagas jau pirmąjį sezoną pateko į Dakaro transliacijų apžvalgas, kai smėlio kopose keliskart čiuožė stogu.

Įgijęs patirties dabar lietuvis važiuoja atsargiau ir prieš trečiąjį mėginimą jau nežarstė viešų pažadų. Bet jis tikrai neatsisakė svajonės tapti geriausiu ne tik visų laikų Dakaro lietuviu.

„Viskas padaryta taip, kad būtume lyderių dešimtuke ar bent jau tarp dvidešimties greičiausiųjų“, – lenktynių išvakarėse aiškino lietuvio šturmanas A.Rudnickis.

„Kol kas dar neįperkame tokių automobilių, kokius vairuos Dakaro žvaigždės. Bet vis tiek noriu užimti kuo aukštesnę vietą – nors viena pozicija aukštesnę nei mūsų užimtoji 25-oji“, – nenusileisti tautiečiui pasiryžęs A.Juknevičius.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.