Sporto kalendoriuje – naujos žaidynės

2015 metų Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS) ataskaitos konferencijoje apžvelgti 2014-aisiais nuveikti darbai ir pristatyti nauji projektai. Lyginant su 2014-aisiais, LSFS žengs didelį žingsnį į priekį.

Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Feb 25, 2015, 3:51 PM, atnaujinta Jan 12, 2018, 7:58 AM

„2014 metų veiklos programoje ir biudžete buvo numatyta nemažai lėšų surinkti iš ES fondų. Deja, turiu apgailestauti, kad pernai neturėjome nė vieno naujo projekto, tik užbaigėme 2013 m. laimėtų projektų veiklas. Prieš metus paskelbus konkursą dalyvauti viename projekte, atsiliepė vos 3 federacijos. Nacionalinė agentūra, įvertinusi paraišką labai gerais balais, didžiausiu trūkumu įvardino per mažą partnerių skaičių, todėl finansavimas nebuvo skirtas. Taigi dėl per mažo susidomėjimo ir menko federacijų aktyvumo pernai LSFS neįgyvendino nė vieno naujo ES fondų finansuojamo projekto, nors galimybių tikrai yra. Ypač dabar, kai yra nauja „Erasmus+“ sporto programa. Kviečiu, raginu, skatinu aktyviai domėtis ir dalyvauti mūsų programose“, – savo pranešime kalbėjo LSFS prezidentas Rimantas Kveselaitis.

Tirs federacijų valdymo modelius

2015-aisiais LSFS įgyvendins jau net 4 naujus projektus. SCORE projekto tikslas – skatinti ir plėtoti lyčių lygybę tarp trenerių, siekiant didinti moterų trenerių ir savanorių skaičių visuose sporto lygmenyse, o taip pat stiprinti žinias apie moterų lygias teises tapti trenerėmis. Šiam projektui finansavimas gautas pagal naująją „Erasmus+“ Sporto programą.

Kito „Erasmus+“ projekto KA1 metu bus remiamas personalo mobilumas iš vienos institucijos į partnerinę instituciją arba įmonę profesinio mokymosi tikslais. Šio projekto dalyviams atveriamos net 33 Europos valstybių sporto institucijų durys.

Dar vienas projektas – „SportoGO“ – skirtas sporto vadybininkų kvalifikacijos kėlimui.

Labai įdomus tyrimas bus atliktas vykdant SIGGS projektą. Jis skirtas gerojo valdymo principų įgyvendinimui sporto organizacijose. Projekto metu bus atlikta situacijos analizė, remiantis gautais duomenimis užsienio ekspertai parengs gerojo valdymo pincipų įgyvendinimo paketą, o nacionalinių mokymų metu jis bus pristatytas mūsų šalies sporto organizacijoms.

Žaidynės – visoms sporto šakoms

LSFS taip pat remia Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) poziciją, kad Kūno kultūros ir sporto fondo lėšos neturėtų būti skiriamos aukšto meistriškumo sportui remti.

„Noriu pažymėti, kad šiemet fondas gavo 847 paraiškas, bendras lėšų poreikis buvo apie 26 mln. eurų, o daugiau kaip 60 procentų lėšų buvo skirta federacijų finansavimui. Fondo lėšos turėtų būti naudojamos tik bendruomenių iniciatyvoms ir fizinio aktyvumo skatinimui. Federacijoms būtina atstatyti ir skirti finansavimą tiesiogiai iš valstybės biudžeto“, – kalbėjo R. Kveselaitis.

Vis dėlto kai kur LSFS ir KKSD nuomonės skiriasi. LSFS teigia, kad kompleksinius renginius, tokius kaip Lietuvos jaunučių žaidynės, turėtų rengti ir visišką atsakomybę dėl organizacinių darbų prisiimti viena organizacija. Šiuo metu žaidynes koordinuoja LSFS, tačiau skirtingų sporto šakų varžybas rengia pačios federacijos.

„Pernai jaunučių žaidynėse įgyvendinome daug naujovių: į programą įtraukėme 6 naujas sporto šakas, pakeitėme kompleksinės įskaitos skaičiavimo sistemą, buvo pakeisti kai kurių sporto šakų varžybų formatai. Sulaukėme dar didesnio dalyvių skaičiaus, vien finalinėse kovose dalyvavo daugiau kaip 8 tūkstančiai jaunųjų sportininkų. Pozityviai nuteikia ir žaidynėse pasiektas rekordų lietus – 36 Žaidynių ir net 26 Lietuvos rekordai! Tai byloja, kad jaunųjų sportininkų meistriškumas kyla, – pasakojo LSFS prezidentas. – Tačiau turiu apgailestauti, kad dėl 2015-ųjų renginio organizavimo buvome priversti oficialiu raštu kreiptis į Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisiją, nes manome, kad kompleksinis sporto renginys turėtų būti koordinuojamas, organizuojamas ir vykdomas vieno juridinio asmens, jam prisiimant visą atsakomybę už varžybų kokybę ir vykdymą. Kompleksinį sporto renginį vykdant skirtingiems subjektams, nebus užtikrinamas tinkamas varžybų organizacinis lygis, nepasiekiamas esminis žaidynių tikslas, o ilgalaikėje perspektyvoje valstybinės reikšmės sporto renginys nevyks ir bus sužlugdytas.“

2015-aisiais LSFS laukia net 3 dideli sporto renginiai: Lietuvos jaunių žaidynės, IX Baltijos jūros šalių jaunių žaidynės (Brandenburgas, Vokietija) ir naujas projektas – Lietuvos sporto vilčių žaidynės.

„Jaunių žaidynėse dalyvauja tik prioritetinių ir strateginių sporto šakų atstovai, tačiau mūsų šalyje sporto šakų yra daug daugiau, jų sportininkams taip pat reikia kuo daugiau gero lygio varžybų, todėl ir bus rengiamos Lietuvos sporto vilčių žaidynės“, – aiškino R. Kveselaitis.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.