Pasaulio ledo ritulio čempionate – skandinavų pergalės

1. Kanada 4 4 0 0 0 28:8 12

Švedijos ir Vokietijos rinktinių rungtynių akimirka.<br>AP nuotr.

May 8, 2015, 10:49 AM, atnaujinta Jan 4, 2018, 2:06 PM

Paskutiniosiose A grupės ketvirtojo turo rungtynėse antroje vietoje įsitvirtinusi praėjusių pirmenybių bronzos medalininkė Švedijos (12 tšk.) rinktinė 4:3 (2:1, 0:1, 2:1) įveikė penktojoje pozicijoje likusią Vokietijos (3 tšk.) ekipą.

Du įvarčius nugalėtojams pelnė Oscaras Moelleris (11:19 ir 48:40), po vieną – Joakimas Lindstromas (12:44) bei Johnas Kingbergas (42:56).

Pralaimėjusiųjų gretose įvarčiais pasižymėjo Marcusas Kinkas (15:48), Nicolas Kraemmeris (29:30) ir Matthias Plachta (54:39).

A grupėje pirmauja olimpinė čempionė Kanados (12 tšk.) komanda.

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių skirtumas, taškai):

8. Latvija 4 0 1 0 3 6:19 2

Trečią pergalę ketvirtosiose A grupės rungtynėse iškovojo ir į antrą vietą pakilo planetos vicečempionai Suomijos (9 tšk.) ledo ritulininkai, 4:0 (2:0, 2:0, 0:0) sutriuškinę autsaiderę Slovėnijos

(0 tšk.) ekipą.

Po įvartį į varžovų vartus įmušė Leo Komarovas (5:53), Peteris Kontiola (6:34), Aleksandras Barkovas (21:19) ir Joonas Kemppainenas (35:57), o suomių vartininkas Pekka Rinne atrėmė visus 13 varžovų smūgių.

B grupėje pirmauja Baltarusijos (10 taškų) rinktinė.

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių skirtumas, taškai):

8. Slovėnija 4 0 0 0 4 6:16 0

Keturios pajėgiausios abiejų grupių komandos pateks į ketvirtfinalį ir tęs kovą dėl medalių.

Paskutiniąsias vietas grupėse užėmusios ekipos iškris į I diviziono A grupę, o jas elite pakeis Kazachstano bei Vengrijos rinktinės.